Ponížení jištění bez zásahu do rozvaděče

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
doga
Příspěvky: 132
Registrován: 26 bře 2018, 02:00
Bydliště: okr. Bruntál

Ponížení jištění bez zásahu do rozvaděče

#1 Příspěvek od doga »

Ahoj,
objevil jsem 1f spotřebič s požadavkem jištění 10A. Dosud jsem bral za samozřejmost jistit 1f spotřebiče s vidlicí 16A, nebo si to výrobce ošetřil přístrojovou pojistkou.
Jak to vyřešit aniž bych musel zasahovat do rozvaděče a zbytečně ponižovat jištění na celém okruhu kvůli jednomu spotřebiči.
Napadla mě vidlice s pojistkou .. nenašel jsem nic rozumného, dále porušení záruky.

Dík za nápady

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

to si delas srandu ne? to uvedene jisteni je MINIMALNI... nikoliv narizene...

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#3 Příspěvek od Ondra2 »

Ne, jsou i zařízení, které vyžadují nižší hodnotu jištění. Sám jsem se stím setkal u rekuperační jednotky ve které je vlastně jenom ventilátor cca 50W. Ta měla předepsané jištění 6A max.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

no jo ale rekuperacni jednotku pripojujes do zasuvky??

Uživatelský avatar
doga
Příspěvky: 132
Registrován: 26 bře 2018, 02:00
Bydliště: okr. Bruntál

#5 Příspěvek od doga »

keemo píše:to si delas srandu ne? to uvedene jisteni je MINIMALNI... nikoliv narizene...
Táák ještě jednou, mám spotřebič s vidlicí do zásuvky s odběrem In=3.5A a předepsaným jištěním 10A. Jak to udělat aniž bych musel zasahovat do rozvaděče a zbytečně ponižovat jištění na celém okruhu kvůli jednomu spotřebiči?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Když na tom trváš, tak třeba: http://www.ihocek.cz/pasivnisitoveprvky ... A7B1-19%5D
Ale jestli je to rozebiratelné, kvůli výměně jističe, to netuším.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Nijako. Spotrebic s vidlicou do zasuvky predsa moze zobrat hocikto a pripojit hocikam.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#8 Příspěvek od ZVUK2000 »

Přesně, předepsané jištění mají snad spotřebiče s pevným přívodem.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#9 Příspěvek od tomasjedno »

doga píše:Táák ještě jednou, mám spotřebič s vidlicí do zásuvky s odběrem In=3.5A a předepsaným jištěním 10A.
A nechceš prozradit, který konkrétně?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jezevec »

doga píše: Táák ještě jednou, mám spotřebič s vidlicí do zásuvky s odběrem In=3.5A a předepsaným jištěním 10A. Jak to udělat aniž bych musel zasahovat do rozvaděče a zbytečně ponižovat jištění na celém okruhu kvůli jednomu spotřebiči?
Nic neřeš a normálně to zapni do zásuvky. Ten návod špatně chápeš.

Kdybys napsal rovnou typ spotřebiče, vyvarovali bychom se různým polemikám co by to mohlo být.
Nechápu, proč si většina laiků myslí, že tady každý fasuje křišťálovou kouli.

Uživatelský avatar
doga
Příspěvky: 132
Registrován: 26 bře 2018, 02:00
Bydliště: okr. Bruntál

#11 Příspěvek od doga »

Sušička prádla, co tahle informace změní? Informace o jištění není obsažena v návodu ale na štítku spotřebiče. Od firmy Beko, to taky asi budete potřebovat vědět :D

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od Zaky »

Jestli tomu opravdu nevěříš, tak si zavolej do autorizovaného servisu výrobce a oni ti potvrdí, že to můžeš zapojit do zásuvky jištěné tou šestnáctkou. Ještě bych bral, kdyby se jednalo o nějakou ultra drahou třeba laboratorní techniku, ale u spotřebky je to opravdu minimální jištění z důvodu nevybavení při pracovním odběru, nic víc.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#13 Příspěvek od tomasjedno »

doga píše:Sušička prádla, co tahle informace změní?
Jseš tajemnej jak hrad v Karpatech.
Pokud chceš doslovně dodržet návod, tak přívod odjisti tavnou pojistkou předepsané hodnoty a uzemni tu sušičku pomocí dobře vodivého elektrikáře (to je asi hlavní složka jeho správné kvalifikace). Cokoli jiného je v rozporu s návodem :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Crifodo »

Až začne předepisovat maximální jištění zásuvky prodejce nabíječky k mobilu, to bude fofr.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od jezevec »

doga píše:Sušička prádla, co tahle informace změní? Informace o jištění není obsažena v návodu ale na štítku spotřebiče. Od firmy Beko, to taky asi budete potřebovat vědět :D
Je to běžná spotřebka, jistič můžeš mít třeba 100 ampérový, sušičce je to šumafuk. Těch 10A udávaných na štítku je tam proto, že rozběhový proud motoru je podstatně vyšší než při běhu. Tak aby to někdo nezapojil do okruhu jištěného 6A (dávalo se na světla), pak by si stěžoval, že mu suška vyhazuje jistič.
Jinak samotná elektronika včetně motoru jsou proti zkratu jištěny uvnitř, sice ne klasickou pojistkou, ale ztenčenou cestičkou na DPS.
Pokud nám nevěříš, tak věšej prádlo klasicky na šňůru a budeš klidně spát.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“