Má někdo zkušenost s plotosřihem na tyči?

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

Má někdo zkušenost s plotosřihem na tyči?

#1 Příspěvek od zachranar »

Mám vysoký 3m smrkový živý plot dlouhý 60m. Stříhání ze štaflí běžným plotostřihem je moc náročné a nebezpečné. Viděl jsem takový plot stříhat benzínovým plotostřihem Stihl a to šlo bezvadně ze zěmě. Ten je ale těžký a drahý. Zavrhl jsem tedy benzíňáky i aku a protože mám v dosahu 240V, tak chci koupit elektrický. Existují dva druhy
a) s motorem dole – s tím se asi lépe manipuluje, ale bojím se přenosu pohybu zdola tou tyčí, což může být poruchové;
b) s motorem nahoře, kde je převod hned do lišty, ale asi výrobci šetří hmotnost na úkor výkonu? Nevím jakou mám koupit.
Poradí někdo jakou koupit?
Tuto1 ?
Tuto2 ?
Tuto3 ?
Tuto4 ?
Tuto5 ?
Tuto6 ?
Tuto7 ?
Tuto8 ?
Tuto9 ?
Tuto10 ?
Tuto11 ?
Tuto10 ?
Tuto11 ?
Díky za každou radu

Uživatelský avatar
alkom01
Příspěvky: 244
Registrován: 20 bře 2006, 01:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od alkom01 »

Rozhodně doporučuji s motorem u držadla - mám aku teleskop s motorem u lišty a když je to vysunutý na max, tak se s tím nedá pracovat dýl jak 5 minut - ten konec je těžký.
Pivo v přírodě ničím nenahradíš!

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#3 Příspěvek od milosak »

Mám 3 rokem Husqvarnu na baterky .

Stříhám plot cca 150 m z tůjí 1x ročně a 50 m ptačí zobany 2 - 3 za rok. Od země po prsa
mám normální plotostřih benzín a potom používám ten teleskop.

Za mě je to jenom super :D , nemusim lozit po štaflích, jako vopice a hlavně mě potom
šíleně bolely záda, takhle jenom chodíš po zemi, jako Pán a ne vopice !!! 8-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Stačí vobyčejnej plotostřih a chůdy, co se přidělávaji jen těsně pod kolenem.
Nedělám si prču, znám jednoho stromolezce (arboretistu) co takhle stříhá vyšší tvůje. Ty chůdy má jedny asi půl a druhý asi metr vysoký. S těma půlkama jsem se naučil chodit hned, ale neuměl jsem s nima stát delší dobu na místě. Metrovky jsem radši nezkoušel. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#5 Příspěvek od decmen »

Jednou za rok si zaplatím zahradníka, ten to udělá perfektně, uklidí po sobě a odřezané zbytky z 50m dlouhého živého plotu z tůjí i odveze. Plot je 20m*2,5m a 30m*3m. A mám klid !
Zase to tady budeš řešit na x stranách jako sekačku předloni ? Za 16 stovek chceš řezat 3m vysoký smrčky ?

Uživatelský avatar
alj
Příspěvky: 110
Registrován: 10 čer 2016, 02:00
Bydliště: JM

#6 Příspěvek od alj »

Také mě to zajímá. Mám obdobný problém. Motor nahoře jsem zavrhl. Bohužel s motorem dole na 230V jsem žádný dobrý výrobek nenašel.
Akumulátorový jistě bude perfektní DeWALT, ale aku nepotřebuji, mám v dosahu 230V a hlavně ta cena. Existuje něco obdobného na síť? https://www.alza.cz/hobby/dewalt-dcmph5 ... 887786.htm

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#7 Příspěvek od zachranar »

To je smůla, většina těch výkonnějších má motor nahoře. Pokud doporučujete plotostřih s motorem dole, jak je pak proveden přenos pohybu od motoru k liště? Jak je to udělané, aby se to mohlo teleskopicky prodlužovat?
-------------
Pak by asi přicházely v úvahu tady ty?:
https://www.protechshop.cz/nuzky-na-ziv ... 00w-15092/

https://www.conrad.cz/p/einhell-gc-hc-9 ... mm-1650533

https://www.hornbach.cz/shop/Teleskopic ... rtikl.html

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#8 Příspěvek od milosak »

Za mě pouze na baterky, šňůru jsem si několikrát ustřihnul a popotahování kabelu je
napalici :roll:

Na baterky mám asi 3 věci, takže jenom měnim baterky, ale v baterkách je asi 20 litrů
:D

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#9 Příspěvek od zachranar »

Mám tedy koupit tady ten?
https://www.conrad.cz/p/einhell-gc-hh-9 ... mm-1485594
ale pořád mi není jasné jak a čím se přenáší pohyb od motoru k liště a jak je ten přenos udělaný při prodloužení teleskopické tyče? Nějakým bovdenem? Nebo nějakou prodlužovací kardankou? To by mohlo být příčiniou nějakých problémů a poruch?

Uživatelský avatar
Stanin
Příspěvky: 6
Registrován: 21 říj 2014, 02:00

#10 Příspěvek od Stanin »

Mám elektrický (do zásuvky, ne aku) dlouhý plotostřih z Lídlu PHSL 900 A3 a za těch 1700 Kč spokojenost. Jen u smrku bych měl obavu o nůž, nebude nejkvalitnější, takže leda na tenké větvičky. Na keře je v pohodě.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#11 Příspěvek od kejki »

Ten z Lidlu si se starším břečťanem moc nerozuměl, ale nasazená pila to zvládla. Přenos pohybu - je vidět čtyřhran, takže asi jen hřídel.

Uživatelský avatar
Stanin
Příspěvky: 6
Registrován: 21 říj 2014, 02:00

#12 Příspěvek od Stanin »

Jo, kromě ptačího zobu jsem s ním už řezal i větve švestky apod. Šlo to, ale na noži vidím známky opotřebení. Je prostě spíš na tenší/měkčí dřeviny, nebude to moc kvalitní ocel. Nicméně pořád stříhá dobře, jak jsem psal, za tu cenu...

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“