display mikrovlnka

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

display mikrovlnka

#1 Příspěvek od pocitujlasku »

Ahojte, neviete mi poradit, kde by sa dal za rozumnu cenu zohnat takyto display? nepotrebujem cely modul.
Je to z mikrovlnky Gorenje, ale podobne su aj vo whirlpool.
Problem su vypalene segmenty, a nasiel som len par zahranicnych stranok, kde to predavali za pomaly cenu novej mikrovlnky.
Na symboloch hore a dole nezalezi, tie su vyrezane na tej ciernej folii a pod nou su svietiace stvorceky.
Farba je povodne taka studena biela, az jemne do modra, ale ak by bola ina, nevadi.
Přílohy
IMG_20210803_223949.jpg
IMG_20210803_223824.jpg
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

A tie cisla v strede su urobene nejako inak? Nedaju sa vymenit LED pod foliou?

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#3 Příspěvek od MetalGod »

Zjisti si měřením vnitřní zapojení, vnitřek vykuchej a nahraď ho SMD LEDkama na kousku DPS, jestli za to ta mikrovlna stojí. Podobnej displej mám z pračky, je modrej, ale nikdo Ti nezaručí, že bude mít stejnej pinout nebo společnou elektrodu.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pocitujlasku »

on ten display v strede su segmenty. ale cele to je take zvlastne. ma 12 ci 13 pinov, cize to bude nejako maticovo prepojene a multiprexne cyklicky zapinane segmenty.
Nemal som cas sa s tym zaoberat, ale vymena za klasicke segmentovky + led asi nebude mozna.
jedlo si viem ohriat aj s polofunkcnym displejom. skor to beriem tak, ze najdem display za par eur, vymenim, ak nie nebudem sa tym zapodievat. ale podla znamych ma problem s vypalenymi segmentami vela ludi.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mek7 »

Nahodou taky displej mam, aj s celym modulom. Nie je novy, je z nejakej rozobratej mikrovlnky, ale akeho vyrobcu a modelu, a co jej bolo, ti uz nepoviem. Displej som vyskusal na 3 V z AA baterii s ochrannym rezistorom a vsetky segmenty svietili, iba dvojbodky sa mi zdali slabsie. Farba je studena biela. Oznacenie displeja je MLS-4407AW-20B-1, tvoj je 4047. Datasheet neexistuje, tak bohvie ake su rozdiely...
Přílohy
20210925_213250.jpg
20210925_213308.jpg
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“