DMR-E55

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

DMR-E55

#1 Příspěvek od dj_Paul »

Zdravím
Mám tady rekordér Panasonic DMR-E55 a závada je v tom že se vypíná při nahrávání.Nahraje hodinu záznamu a spadne zdroj.Pokud se snažím nahrát dále na to samé DVD tak okamžitě spadne zdroj,přitom volné místo signalizuje dobře,prostě se spustí racording a nejdéle do 2 sekund to padne.Pokud dám nové DVD tak nahraje zase cca hodinu a opět pád zdroje.Při funkci play funguje vše tak jak má jakkoliv dlouho.
Kontroloval jsem studenty (těch bylo) a kondy ve zdroji jsem vyměnil.Původní kondy byly rubycon a elna, ale jistota je jistota.
Rekordér je ještě v záruce,ale opět majitelem prodrbaný záručák.

pád zdroje myslím tak že se zastaví i oscilátor na primární straně zdroje

Jaký máte názor na tyto slovenské výrobky?Není to totiž první kus

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#2 Příspěvek od kybl »

Jakým IO je ten zdroj řízenej?
Roman

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »

Řídící a výkonový prvek je v jednom a to STRG6353

http://img01.picoodle.com/img/img01/6/1 ... f3b3a2.jpg

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#4 Příspěvek od dj_Paul »

našel jsem ve zdroji (asi) diodu na pozici D005,typ T3D44.asidioda nevede ani v jednom směru,je připojena paralelně k hlavnímu vinutí na primární straně trafa katodou na + pól zdroje a anodou na výstup STRG6353 - pin č.1

Je možné (když budeme věřit že je to dioda) že díky špatné diodě nejsou potlačené špičky a STRG6353 na to reaguje vypnutím?

Ale vypíná jen při vypalování a je jedno jakou dobu to jede,je to náhodné,při přehrávání to zatím nevyplo.Usuzuji že při vypalování jsou větší proudové nároky (AD/DA,Laser atd)

Prosím poraďte
Přílohy

[Přípona bmp byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]


Uživatelský avatar
Joudal
Příspěvky: 41
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Joudal »

Ahoj Pavle, mám stejný problém u DMR E55. Ta dioda na vstupu(T3D), je jen ochranná. Ale dioda RK49 je shotky a u mě má svod v závěrném směru. Je zapojena na výstup sekundáru zdroje jako usměrňující. Já ji nemám a tak zkusím nahradit rychlou diodou 90V/3A.
Máš nějaký nový poznatek?
Zdraví Láďa

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

DMR E55

#6 Příspěvek od LOYZA »

Na netu jsem se dočetl že je vada právě v tom STRG6353, zrovna to taky řeším! Jinak nic jiného jsem jako závadu nenašel. Pokročili jste někam? Jak dopadla náhrada za tu diodu a pomohlo to? Díky za info Loyza.

Uživatelský avatar
riggo
Příspěvky: 1
Registrován: 08 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od riggo »

Ahoj vsichni!Jsem oproti vam naprosty laik,a tak bych mel dotaz ohledne tohoto rekorderu.Dva roky slouzil k vseobecne spokojenosti,logicky tedy cca 2 mesice po zaruce musi prijit problem :-) spociva v tom,ze po zapnuti pristroje probiha jakesi nabihani ci self test,a prubehu toho uplne spadne,jakoby ho nekdo vytahnul ze zasuvky.Nekdy se tento vypadek objevi az po self testu,kdyz uz jakoby nacita disk a na displeji je "read",jindy zas uprostred nahravani.Ale vetsinou je to behem self testu.Cca po 4 vterinach zacne znova nabihat,jakobych ho zapnul,a tak porad dokola,a nerozjede se.Pak ale treba deset dnu bezi naprosto v pohode!!!Zacal jsem se v tom vrtat a zjistil jsem jednu zavislost.Vypadne to temer vzdy,kdyz se ma roztocit disk.Motor zabere a cca po vterine vypne a cely pristroj vysadi do mrtva.Mel jsem rozvrtanou i tu sachtu,jestli to neni neco mechanickeho(pridirajici se ulozeni motoru disku,event.tuha DVD-RAM.. atp.),slozil jsem to a chova se to stejne.A nejvetsi poznani prislo nahodou,kdyz jsem to zapnul bez disku(ani DVD ani DVD-RAM).To se to totiz rozjede vzdy a nikdy nevysadi.Tzn.ze je asi neco kolem te sachty,resp.pohonu disku.Ale co?Nejvic me zarazi,ze to pak znicehonic klidne dalsi tyden jede naprosto v pohode!!Neporadite neco? Protoze jestli je to tou sachtou disku s laserem,tak je to asi "smrt stroje",coz mi prijde po dvou letech docela brutus u znackoveho zbozi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Nie su nafuknute alebo vyschnute elyty z zdroji?

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

DMR E55

#9 Příspěvek od LOYZA »

Kondíky jsou všechny OK! To už taky tady někdo "pokoušel" a já taky, bez problémů a ani jeden není vadný! Ta dioda je správně ST3D200! Při měření se jako dioda nechová! Svod nemá a když jsem tam dal rychlou tak ten zdroj nešel vůbec! Vrátil jsem ji tam a vše je jako bylo. Padá a padá zdroj! Tak čekám na ten STRG6353. Ještě jsem se na netu dočetl, že by snad byla náhrada, ale netvrdím to! STRG6353 za STRG6653, nutno ověřit jestli je "lepší"? Prý za dva rky odejdou pokaždé, taky vyčteno z netu. Budu referovat, jak jsem dopadnul. Krásný den a hodně úspěchů. Loyza.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

DMR E55

#10 Příspěvek od LOYZA »

Nepomohlo to! Nový STRG6353 to tedy asi nebude správná volba! Tak jsem zklamán přátelé! Náhodou to jednou "naběhlo" tak jsem dal vysunout vložené DVD-RAM a dal nahraný film na DVDčku a pak to normálně přehrálo. V momentě kdy jsem tam dal RAMku-jinou, opět stejná závada. Pokud jste během toho času někam dospěli, podělte se prosím o radu. Díky předem. Loyza.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#11 Příspěvek od dj_Paul »

Na sekundární straně zdroje je TL431 - Vyměnit a nechat na delších vývodech dále od topící usměrňovací diody

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

dmr

#12 Příspěvek od kozoka »

tak tenhle rekordér mám rok a zatím bez problémů. V zárukách se měnil celý zdroj. To vypadá že tam má zvod některá z diod. Zkus vzít chladící sprej a uvidíš..

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

DMR E55

#13 Příspěvek od LOYZA »

Ještě jsem dostal jeden nápad od někoho - vyměnit TL 431. Taky to nepomohlo! Diody ve zdroji jsou taky OK. Podle toho jak jsem pokoušel možné i nemožné to vypadá na vadný lejzr. Večer se tu stavěl kamarád a říkal že v servise kde dělal to byla běžná závada. Dával se nový lejzr, který má velký odběr a proto "spadne" zdroj, kde všichni hledáme závadu. Pokud někdo z vás zjistil v čase něco moudrého, jistě to všichni uvítáme. Ještě k minulému co jsem psal. Přehrání filmu byla jen náhoda, jednou a pak už ani náhodou!

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#14 Příspěvek od dj_Paul »

no mě to pomohlo,ale tl 431 musela zůstat dál od zdroje tepla.Skus tu tl za provozu zahřát.

Kdsi jsem se v AME ptal na optiku,bylo mi sděleno že je k dispozici pouze celá mechanika za bratru 6000,-kč

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

DMR E55

#15 Příspěvek od LOYZA »

Včera jsem se ptal na cenu v AME a mají samotný lejzr za asi 2600 nebo 2800 kaček. To je asi tak k tomuto problému. Já už to zabalím, je to investice pro zákazníka neůnosná. Hodně zdaru přeji všem.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “