Samsung UE32K5602, reštartuje sa

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rado93
Příspěvky: 7
Registrován: 19 srp 2020, 02:00
Bydliště: Košice

Samsung UE32K5602, reštartuje sa

#1 Příspěvek od Rado93 »

Zdravím,
Mám na stole hore uvedený televízor. Televízor po zapnutí ide napr. 5 minút a potom sa reštartuje, po reštarte sa niekedy hneď reštartuje, inokedy vypadne obraz(podsvit ide) zvuk ide a po chvíli sa znovu reštartuje. Po vypnutí a znova zapnutí sa tento stav opakuje a znova sa takto reštartuje niekedy hneď, inokedy s výpadkom obrazu a až potom sa reštartne.

Skúšal som odpojiť t-con, stále sa reštartovával, odpojil som wifi modul, problém stále pretrvával. Zdroj som pomeral, má vetvu A13V, tá sedí, Power on/off je tam stále 3,3V aj v stby režime(zdroj je stále zapnutý?) a BL-PWM v stby 0V, po zapnutí 2,5V. Z toho teda súdim, že vada bude na mainboarde. Obávam sa, že to budú guličky pod procesorom alebo havária softwaru? Moja otázka teda znie, stretol sa už niekto s týmto modelom a dá sa to opraviť alebo je to iba na výmenu celého mainboardu?

MB: BN94-11074A
PSU: BN94-10883A

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od fogovic »

a co tak sem dat uart log.. ci opravujes stylom od buka do buka ?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

Nepřehřívá se procesor na mainboardu?

Uživatelský avatar
Rado93
Příspěvky: 7
Registrován: 19 srp 2020, 02:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Rado93 »

Na uart log nemám potrebné veci. Telkám sa venujem len ako hobby, väčšinou opravím tv, ktoré už boli vyhodené a potom ich niekomu posuniem na ďalšie používanie. Na vyhodených sa najlepšie dá naučiť... Ale do budúcna by zrejme bolo dobre si zaobstarať veci k tomu uart a naučiť sa to. Tým by som vedel zistiť prečo došlo k reštartu?

Či sa prehrieva procesor, no nie je nejak extrémne horúci chladič na ňom. Pri iných telkách zvykne mať chladič vyššiu teplotu a fungujú.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od fogovic »

hmm to je velka investicia 2 dolace za prevodnik z aliexpressu :D

BTW: uz si nasiel aspon pinout, respektive stiahol si si manual ?

Uživatelský avatar
Rado93
Příspěvky: 7
Registrován: 19 srp 2020, 02:00
Bydliště: Košice

#6 Příspěvek od Rado93 »

Servisný manuál mám stiahnutý, v ňom však nevidím nič ohľadom UART, jedine, že v servisnom menu je jeho voľba ON/OFF. Na mainboarde vidím pinout FA-NET RX a FA-NET TX, je to ono alebo mám hľadať niečo iné?

Na iných samsungoch je na MB samotný konektor jack SERVICE, ktorý má pinout RX, TX a GND a ak som to dobre pochopil, tak práve to sa využíva na toto, ale tento konkrétny MB neobsahuje tento konektor.

Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

#7 Příspěvek od peterkos2 »

Mal som podobný prípad,možno aj dva-bol vadný panel-skrat nekde možno v skle a prepálené cesty na plastovom ribbone-stálo ma to veľa času.
Druhý podobný prípad-maličká bublinka -pod lupou-na ribbone v oblasti osadeného čipu-tiež veľa času pri hľadaní

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

To akoze panel sposoboval restarty televizora a pritom normalne zobrazoval? Neverim.

Uživatelský avatar
peterkos2
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 2010, 01:00

#9 Příspěvek od peterkos2 »

rnbw píše:To akoze panel sposoboval restarty televizora a pritom normalne zobrazoval? Neverim.
V prvom prípade určite áno.
Najprv som totiž bol presvedčený že to je vadné podsvietenie.
Keď som ho nechal dlhšie pustený,jemne zaiskrilo,zasmradlo a chyba bola prejavená

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od fogovic »

rnbw píše:To akoze panel sposoboval restarty televizora a pritom normalne zobrazoval? Neverim.
ano vadny panel moze sposobovat restarty ci uz nahodne alebo pravidelne.. stretol som sa s tym u UExxMU6172 kde telka v pohode bezala niekedy aj hodinu.. a potom restart, 5 blikov cervenej led na pol sekundy nabeh podsvitu a o5 pád.. po prepojeni FB_TRDY_1 a FB_TRDY_3 bola chyba hned jasna

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od fogovic »

Rado93 píše:Servisný manuál mám stiahnutý, v ňom však nevidím nič ohľadom UART, jedine, že v servisnom menu je jeho voľba ON/OFF. Na mainboarde vidím pinout FA-NET RX a FA-NET TX, je to ono alebo mám hľadať niečo iné?

Na iných samsungoch je na MB samotný konektor jack SERVICE, ktorý má pinout RX, TX a GND a ak som to dobre pochopil, tak práve to sa využíva na toto, ale tento konkrétny MB neobsahuje tento konektor.
ano v servisnom menu uart on, logging na debug a naletovat 3 sratiky na mainboard na tx + rx + zem

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“