Zástupce s odkazem

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zástupce s odkazem

#1 Příspěvek od Mikras »

Ahoj. Mám PC s Win 10. Jako prohlížeč používám Mozillu v anonymním režimu. Pak používám některé služby, kde je vhodné ponechat cookies kvůli přihlášení, jako je třeba TV PODA, NETFLIX nebo YouTube. Pro ně používám Chrome.
Napadlo mě, jestli by šlo udělat Zástupce na ploše tak, aby se pro každou službu spustil chrome na určené adrese.
Pokud například zadám ve Win příkaz

Spustit (Run): chrome www.netflix.com

tak se chrome spustí na přihlášené stránce Netflixu a můžu jít rovnou koukat. Neznám ale syntaxi pro zadání "Cíl:" a "Spustit v:" ve vlastnostech Zástupce. Případně když vytvářím Zástupce nového pravým tl. myši na ploše: Nový -> Zástupce -> "Zadejte umístění jednotky:"

Představuji si, že by potom každý funkční zástupce dostal ikonku dané služby.

Na netu jsem našel "návod", či "nápovědu k Chrome, ale nejsem z ní nijak moudrý. Viz obrázek.

Poradíte mi?
Děkuji, Jirka
Přílohy
Zástupce.png

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#2 Příspěvek od vladodyno »

V Chrome otvor stránku na ktorú chceš vytvoriť odkaz na ploche - klikni vpravo hore na 3 bodky - Ďašie nástroje - Vytvoriť odkaz.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mikras »

Neskonalé díky, klobouk dolů a předklon až k zemi za tuto rychlou radu. Jak jednoduché a dokonce si to samo vytvořilo ikony. Zvláštní je jen to, že o tomto strýček Google neví. :-)
Ve vlastnostech zástupců je sice napsáno něco, čemu nerozumím, důležité ale je, že to funguje přesně podle mých představ.
Přílohy
Zástupci.jpg

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Mikras píše:... Zvláštní je jen to, že o tomto strýček Google neví...
Teda nevim cos hledal, ale kdyz napisu tva slova z uvodniho prispevku do google, tak po kliknuti na hned prvni odkaz uvidis uvedeny postup :-)
https://www.google.com/search?q=+jak+ud ... e+z+chrome

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mikras »

Já nevím, hledal jsem to skoro hodinu a pořád mi to dávalo výsledky, jak to spustit z commandu nebo příkazem Spustit, ale tohle řešení jsem neviděl. Asi špatný klíčový slova.

Pro ostatní prohlížeče je postup tady.

Hlavně, že je to vyřešeno, díky.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Google pri vyhledavani veci ktere hleda spousta lidi pouziva nejakou formu umele inteligence. Takze kdyz hledas takovou vec, zkus polozit otazku tak jako by ses ptal zivych lidi. Obcas se tak doberes relevantnejsich vysledku mnohem driv, nez kdyz pouzijes seznam spolu nesouvisejicich vyrazu jez ocekavas ve vysledku. Google proste "porozumi" ze po nem chces napovedu k chromu a ne neco jineho kde se hledane vyrazy vyskytuji treba i statisticky casteji.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Mikras »

Já už to nechci moc rozebírat. Vím, že formulace dotazem je někdy lepší než hledat klíčová slova. Jak kdy. Teď, když to zkouším vyhledat, tak mi to tu správnou odpověď nabízí. A už si nepamatutu, co jsem to zadával do vyhledávače, že se to se mnou nebavilo jako s BFU, ale jako s IT a radilo mi to složitější postupy :-D

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“