Koupím svářečku UTA 200.

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

Koupím svářečku UTA 200.

#1 Příspěvek od kutilmil »

Za rozumnou cenu koupím svářečku UTA 200. Nejlépe okolí Skalice.
Přílohy
uta  200.jpg

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od petrfilipi »

JJ, máš dobrý vkus. Taky mám jeden kousek doma, na Aukru jsem byl jediný zájemce za 2.000 Kč. Teď je na SBazaru jeden kousek za 3.000, ale je dost jetý. Nebo je tam kus za 9.000 - vypadá sice opticky hezky, ale ta cena už je dost mimo.
Nevím kam to budeš zapojovat, ale na domácí instalace doporučuji hned uvažovat o softstartu (= přepínač s mezipolohou, ve které je primát trafa připojen přes nějaké výkonové rezistory).

PF

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#3 Příspěvek od kutilmil »

Neboj sa petrfilip. Mám dobré ističe. No vkus neviem či dobrý ale mám určite skusenosti už. Mám WTU200 a ZU315. Ešte mám invertor Kemppi master 1400. No a čo ti poviem ZU315 špica bomba prefektný stroj. Bohužial na prevoz treba žeriav. WTU200 dobrá mašina. bohužial 149kg. Kemppi 1400 - no to je dobrá značka ale na malé prúdy nedrží oblúk lepí a podobne. No a tú UTA 200 si chcem kúpiť ako niečo prenosné. Idem teraz variť potrubie na vodojem a tam by sa mi to zišlo. Tou kemppinou sa celkom dobre varí na otoč, ale keď to máš v pozícií v polohe PE je to o ničom. Autogénom to je na dlho a drahé. Predstavu o cene mám do 100 EUR.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#4 Příspěvek od kokun »

Vybral sis dobře - UTA200 je geniální stroj:
...
Když ji otevřete odborník žasne nad jednoduchou konstrukcí tehdejšího světa a když se pozorně podíváte marně budete hledat tlumivku. Každý, kdo má alespoň malou představu o tyristory řízeném usměrňovači, ví, jaké problémy vznikají na výstupu a proto je nutné je nějak kompenzovat. Tento problém většinou obstarává tlumivka. Když otevřete podobná zařízení různých výrobců, tak zjistíte, že tlumivka tam je, ale za cenu větších rozměrů a váhy zařízení a to se nezmiňuji o složitosti jednotky řízení.

Vrať me se však k tlumivce v UTA 200.

Tak ta je zde fenomenálně navinuta shora na železovém jádře transformátoru a celý tento komplet je "uzavřen plechovou objímkou s transportním okem. Říkalo se tomu TRAFOTLUMIVKA.

Kdo je autorem této myšlenky nevím, ani nevím zda je na tom patent či průmyslový vzor. Dvojí využití železného jádra je prostě geniální.
...
Autorem patentu byl člověk, kterého jsem dobře znal. Bohužel vloni zemřel :(

https://www.svarecky.com/uta-200-uta-315
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=67728
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“