notebook Lenovo Carbon X1

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

notebook Lenovo Carbon X1

#1 Příspěvek od nicky »

Dobrý večer, prosím mohl by mi někdo poradit ohledně opravy základní desky v tomto NTB?


deska je označená 11246-2 LGS-1. Schéma přikládám.

Závada je taková, že po zapnutí se rozsvítí zelená LED u tlačítka POWER, rozjede ventilátor a do 2 sekund se vše vypne. Poté jde ihned spustit na 2 sekundy znovu. Měřil jsem všechny napájecí větve na zkrat multimetrem i připojoval laboratorní zdroj ,ale na žádné větvi ani zkrat ani vysoký odběr.

napájecí napětí BIOSu se po zapnutí zapínací tlačítkem také ukáže po dobu těch 2 sekund, poté také zmizí..


Zjistil jsem, že mi chybí napětí Vcc3B (pojistka F6 a F3), Vcc5B - pojistka F19. (odběr na těchto větvích je 0A).

Budu si muset schéma vytisknout na A3 abych jej měl před s sebou na papíře pro lepší orientaci.

schéma je zde :

https://files.fm/f/sxvnt7gsv

Pokud by někoho napadlo proč se neudrží zapnutý stav ,kde bych mohl zkusit měřit, budu velice vděčen :)

PS: Bios jsem zatím nepřehrával. Zatím se pídím po HW chybě

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od RayeR »

Tak BIOS bych zkusil precist/prehrat driv, nez se poustet do dalsiho vrtani, treba se to blbe flashlo (jako v tech pripadech s Win11 :).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“