Určení typu zásuvky

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondraasch
Příspěvky: 4
Registrován: 28 říj 2021, 02:00

Určení typu zásuvky

#1 Příspěvek od ondraasch »

Ahoj,

nevěděl by někdo z vás, co je na přiložené fotce za typ zásuvky?
Je v ní normálně 230 VAC, ale nedaří se mi najít vhodnou vidlici pro připojení.

Díky,
Ondra
Přílohy
IMG_4099.jpg

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#2 Příspěvek od Ondra2 »

Není to v UK? Podobný, ale v plastu jsme používali na rozvody světel. Pokud je to tím směrem, můžu se podívat po nějaké vidlici v bordelu.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#3 Příspěvek od Hydrawerk »

Vypadá to trochu jako italský typ L. Jen nevím, zda sedí rozměry.
https://en.wikipedia.org/wiki/AC_power_ ... y_(Type_L)

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#4 Příspěvek od doktor365 »


Uživatelský avatar
ondraasch
Příspěvky: 4
Registrován: 28 říj 2021, 02:00

#5 Příspěvek od ondraasch »

Diky vsem za tipy.

Ondra2: na svetlo by to urcite byt mohlo, je to pod kuchynskou linkou. Je to v CR, ale muze to byt z UK, neni na tom zadny vyrobce ani nic podobneho...mozna kdybych to rozebral, coz bude asi dalsi krok. Nevzpomnel by sis prosim treba na nejakeho vyrobce? Klidne si to objednam i ze zahranici, ale nevim co hledat.


Typ L me take napadl, ale googloval jsem ty zasuvky a vypadaji trochu jinak, vzdalenost koliku jeste premerim, ale zasuvka je trochu hure pristupna, tak se mi to meri spatne. Nekde mam i cestovni adapter, tak to vyzkousim, ale zatim ho nemuzu najit. :)

Na fotce to neni moc videt, ale uvnitr tech der na koliky jsou kovove packy zjevne na pomerne tenke koliky a ty dve hranate diry mi prijdou jako neco na zacvaknuti te vidlice, aby nevypadla.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Pokud je to nějaký atyp, navíc nemusí vůbec vyhovovat normám v 50Hz straně civilizace, proč to vůbec řešit. Nahradit něčím normálním...
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#7 Příspěvek od Ondra2 »

Tak tohle je všechno co mám, bohužel mám jenom 4 pinové (L1,L2,PE,N). Leda že bys podle loga našel výrobce.Tyhle kusy jsou na 100% vyrobené v Británii.

https://ibb.co/B6KFN2M
https://ibb.co/PZyFhFj
https://ibb.co/VThmZhD

Edit: tak jo, vypadá to že je to ono, nějaký Adels Contact, rodina AC 166.

Uživatelský avatar
ondraasch
Příspěvky: 4
Registrován: 28 říj 2021, 02:00

#8 Příspěvek od ondraasch »

Nj, to bude ono, koukam, ze u nas to prodava treba conrad.cz. Super, Diky moc. To bych takhle na blind asi nenasel. :)

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#9 Příspěvek od jirka5 »

Jaký smysl má tohle pátrání? Co do toho budeš zapojovat, proč to rovnou nevyměníš za klasickou zásuvku typu E s kolíkem, která se u nás běžně používá (a taky na Slovensku, v Polsku, ve Francii a Belgii...) Nehledě na to, že používání jiných typů zásuvek není u nás dovoleno (velmi diskutabilní!), tak je to především krajně nepraktické.

Uživatelský avatar
ondraasch
Příspěvky: 4
Registrován: 28 říj 2021, 02:00

#10 Příspěvek od ondraasch »

Vsem co se snazili pomoct dekuji, vedlo to ke zdarnemu konci a treba to pomuze i nekomu dalsimu.

jirka5, Sendyx:

Smysl je ten, ze je to soucasti cele listy, na ktere jsou dve zasuvky E a dva tyto konektory na stranach, kam se E typ nevejde. Chci do toho pichnout LED listu (na trvalo, zadne vypojovani a zapojovani, na to to evidentne neni stavene), ktera se stejne dodava bez privodniho kabelu, tim padem mi prijde lepsi vyuzit tento typ pripojky, nez si ucpat jedno z Ecek. Prestehoval jsem se a lista tady proste je pod kuch. linkou... nevidim duvod k jeji demontazi a nahrade za jinou...je jinak pekna

Jde o nemeckeho vyrobce se vsemi potrebnymi certifikacemi, tak nevidim duvod, proc bych to nemohl pouzit.

Diky Ondra2 jsem nasel, ted si za kilo koupim konektor a pripojim si to tam...ciste, rychle, levne, narozdil od nahrazovani techto konektoru jinymi, ktere se tam stejne nevejdou

Odpovědět

Zpět na „Poradna“