Vrtačka Li lon

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

Vrtačka Li lon

#1 Příspěvek od hajeklubos »

No udělal jsem si takovou blbost z vyřazené NiCd acu vrtačky. Vrazil jsem tam 4 Li lon články. Na takové to domácí povrtávání, bez drátů. Pro běžné lidi to moc není, musím to nabíjet mojí universální nabíječkou. Jak řekl Jára Cimrman: No co, mě to baví.
Luboš
Přílohy
vrtačka.JPG

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#2 Příspěvek od sr71 »

Máš v té baterii nìjakou BMSku nebo jsou èlánky zapojené natvrdo? Mám udìlané ve staré vrtaèce nìco podobného, ale dal jsem tam i BMS.

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#3 Příspěvek od teufel »

Mám dvě akuvrtačky (doma a na chatě) předělané na li-ion. Jednu - tříčlánek li-pol - nabíjím jednoduchou modelářskou nabíječkou přes servisní konektor, Druhou - čtyřčlánek li-ion - adaptérem 16,8 V doplněným o čínský "balancér", také přes servisní konektor. Obojí funguje skvěle. Modelářská nabíječka nabíjí v podstatě každý článek zvlášť (uvnitř je 3x TP4056). Balancér umí jen malý vyrovnávací proud, články ale byly vybrány se skoro stejnou kapacitou, tak to stačí.

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#4 Příspěvek od hajeklubos »

Jak píšu, je to taková nepodstatná srandička. Vše natvrdo. Proto je tam ten V-metr. Nemůžu si prostě umanout, že to dovrtám. Prostě 11V a stop. Na baterce je 5kolík konektor a budu to nabíjet nabíjecím kombajnem. Ať se obojí trochu proběhne.
V kombajnu je 12x zapojení Belza NPN. To je také takový orloj z toho co šuple dalo. Předpokládal jsem, že hoši začnou nosit své baterky z nářadí a ono se to začíná naplňovat.
Luboš
Přílohy
hotovo.pdf
(111.39 KiB) Staženo 1239 x

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“