Multimediální tlačítka klávesnice PC.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Multimediální tlačítka klávesnice PC.

#1 Příspěvek od Celeron »

Koupil jsem si místo starý klávesnice, co měla "vydatlovaný" popisy kláves novou Airen Aiboard. Je na ní pár multimediálních kláves, některý chodí, některý dělají kraviny, některý nereagují. Driver je základní co mají W7/32 v sobě.
Jsou to klávesy:
My Computer - vyskočí okno jako má ikona "Počítač"
Web - spustí se defaultní prohlížeč
Refresh - zopakuje se předešlá volba
Favorites - vlevo se objeví sloupec záložek z prohlížeče
Mail - stejná funkce jako klávesa Web. Chtěl bych to přesměrovat na Outlook Office
Play/pause - bez funkce, netuším jestli je to provázaný na nějakej přehrávač
Stop, Previous, Next - bez funkce, stejný jako předešlá klávesa Play. Jak to s něčím provázat.
Mute - přeškrtne reproduktor na liště vlevo dole
+ Volume - zesílí zvuk
- Volume - zeslabí zvuk

Takže nevíte prosím někdo, co dělat s nefunkčníma klávesama a kde přesměrovat Mail? U takovýhle jednoduchý klávesnice asi není potřeba speciální driver jako u složitých multimediálek.
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Kdyz chces zmenit funkci tlacitek, musis si stahnout ovladac a doufat ze to vyrobce umoznuje, v coz bych ale u klavesnice za kilo moc nedoufal.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#3 Příspěvek od josef_novak »

Určitě jsou nějaké univerzální utility pro remapování kláves a nejspíš to půjde i přes registry.
Vždy jsem ty multimediální klávesy ignoroval, protože během dne sedím u více PC/NB a jsem navyklý bez nich.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Jakej mail ti to teď spouští? Stejně jako je definován defaultní web prohlížeč, je definován i mailový klient. Mailový klient by měl někde ve svém nastavení na sebe umět i přetáhnout to, že je výchozí. Jinak ve Win7 je to start/výchozí programy. Tam jde najít buď program, nebo to ručně přiřadit k typu souboru nebo protokolu.
Ty tlačítka play/start/stop budou asi fungovat s WMP, ale jde to nastavit i v konfiguraci jiných přehrávačů.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Psal jsem to hned na začátku, klávesa Web a Mail jde na výchozí prohlížeč, u mě Firefox. Když změním výchozí na IE, tak to jde obojí na titulní stránku IE11.
Ty klávesy Play/pause, Stop, Previous a Next chodí třeba ve VLC-čku. Musí se ale předem naházet do playlistu to co se má přehrávat. Pokud je otevřen pouze jeden soubor, Previous a Next skáčou stále na počátek souboru.
V Office Outlook jsem našel zatržítko že má být výchozí a to stisku klávesy to do Outlooku opravdu skočí.
Zkusil jsem připojit klávesnici co má asi 20 tlačítek a kupodivu skoro všecko reaguje.
Takže Termite, žádnej specializovanej driver netřeba. :wink:
Díky za tipy.
Naposledy upravil(a) Celeron dne 15 lis 2021, 23:26, celkem upraveno 1 x.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#6 Příspěvek od dobrman »

což zkusit prográmek HidMacros ?
Já to používám na přemapování kláves externího numpadu pro funkce v PS. Přitom se to nehádá s numpadem na klávesnici. Klávesám se dají přiřadit programy, zkratky, v podstatě to má spoustu možností. Jediná menší nevýhoda je, že musí být spuštěný (je to jakoby překladač)
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#7 Příspěvek od samec »

Celeron píše:nevíte prosím někdo, co dělat s nefunkčníma klávesama
aplikuj páčidlo a leukoplast :brakelamp:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Celeron píše: Takže Termite, žádnej specializovanej driver netřeba. :wink:
Díky za tipy.
Ja to myslel spis tak, ze ty tlacitka chces premapovat na neco uzitecnejsiho. Osobne mam treba outlook spusteny porad takze je zbytecne na tohle blokovat tlacitko, misto My computer mam nastavenou konkretni slozku, jak casto pouzijes ty tlacitka ve VLC playeru je taky otazka apod.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#9 Příspěvek od Osmdesat »

Kdysi dávno jsem na remapování a vytváření klávesových zkratek používal HotkeyP od Petra Laštovičky. Je stále aktualizovaný, takže by měl fungovat. Pro windows samozřejmě. Je malý a intuitivní, ze staré školy. Žádný moderní bloatware s nepochopitelným ovládáním.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#10 Příspěvek od samec »

Ja uznávam len hot keys F1 až F12. Všetko ostatné len zbytočne zaberá miesto na stole.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

samec píše: Všetko ostatné len zbytočne zaberá miesto na stole.
??? A co myslíš, že mám zbytečnýho na stole kromě klávesnice a myši? :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#12 Příspěvek od samec »

Ak máš doma samostatný oltárový stôl vyhradený pre počítačové božstvo, tak máš asi miesta dosť. Ale ak používaš počítač pri bastlení, tak je vzácny každý centimeter.

klávesnica
Obrázek

neskladná klávesnica, čo zaberá 2x viac miesta
Obrázek
A ešte keď pridáš opierku na zápästia a podložku pod myš, tak už okrem počítačovania vôbec nič iné na stole neurobíš.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Ta prva klavesnica je krasny pripad dementneho rozlozenia klavesov.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#14 Příspěvek od samec »

Hej, tak je. Ani som si nevšimol. Hodil som tam prvý ilustračný obrázok, čo som našiel.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Jo, ty multimedialni zazraky jsou vhodne tak pro pubertaky. Ja mam 30palcovy monitor ktery ma nohu hodne vzadu, takze klavesnici celou soupnu pod nej kdyz potrebuju vic mista.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“