Posloucháte hudbu na sluchátka ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

Posloucháte hudbu na sluchátka ?

#1 Příspěvek od padik »

Snad už jsem tu známý svými dotazy na korekce atd. Dlouho dlouho jsem byl odpůrcem sluchátek, jsem spíš na reprobedny, si myslím. No, ale koupil jsem si přehrávač FiiO s tím, že ho zapojím přes zesik do beden. Zvuk se mi nelíbí s žádnou tam volitelnou korekcí, takže mám nastaveno korekce OFF. A neposlouchám to. Nakonec jsem se odhodlal zastrčit sluchátka do zdířky zesilovače. Zvuk je najednou snesitelnější a textově srozumitelný. Jelikož jsem to nečekal, totéž jsem zkusil u obyčejné věže vybavené už digitálním koncem. Hudba z toho zní nic moc, ale v textu je rozumět každému slovu. Zdá se tedy, že si přehrávač "nechá říct" , pokud se před sluchátka zařadí vhodný zesilovací komponent. Takže, pročpak "se to nedá poslouchat" napřímo? V čem je rozdíl? Dík za názor, máte li nějaký.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Zatěžovací impedance, vstupní odpor zesilovače je veliký, odpor sluchátek je značně menší, výstup přehrávače nejspíš sluchátka neutáhne.
EDIT: divné, přehrávač je zřejmě za pěknou raketu, tam bych odfláknutý konec nečekal. Co k tomu připojuješ za sluchátka?
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

jakou impedanci mají ta tvoje sluchátka ?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#4 Příspěvek od monterjirka »

Mám tu "Lídlovku" Silvercrest SIRD 14C1
Zvuk nic moc...
Na rozdíl od předchozího modelu nemá LineOut

Když do sluchátkového výstupu připojím sluchátka (např. Koss Porta), není to špatné.
Ale když jsem ten sluchátkový výstup zkusil pustit do zesilovače, docela hnus... Asi tam mají korekci pro "nějaká sluchátka" a k zesilovači s větší vstupní impedancí a rovnou charakteristikou to nesedí

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Používal jsem Sansa Clip i Sansa Clip Zip jako zdroj signálu pro radiomagnetofon Panasonic RX-CW55 ("ghettoblaster"), upravoval jsem v něm zdroj, protože při zatížení strašně rychle limitoval, zjistil jsem, že na vině je usměrňovač s filtrací, bylo tam dvoucestný usměrnění pouhýma 2 kusama 1N4002 a za tím 2 radiální elyty 2200µF/25V, přičemž jak na desce zdroje, tak na desce výkonovýho zesilovače bylo místo pro další diody kondíky, takže jsem tam vrazil jednak diody P600D, druhak jsem namastil filtraci na dalších 4x 2200µF ve zdroji a 2x 2200µF u koncáku. Výsledek byl, že oficiální 2x5W sinus zešilovač začal opravdu dávat 2x5W sinus - a nezdálo se, že by zvuk byl nějak výrazně odlišnej při použití sluchátek proti bednám - vstup zesilovače byl standartně kolem 10kΩ a sluchátka buď 2x32Ω špuntíky, nebo 2x50Ω Sennheiser - tenkrát ještě ze začátku praskajícím nekvalitním plastem hlavovýho mostu profláknutý HD-555, pozdějc nahrazený upgradovanýma HD-558 ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

#6 Příspěvek od padik »

Sluchátka Sound Magic E 10. 2x50 Ohm. (samé TOP recenze, hm, ale sluch neokecáš..) Přehrávač za 2500 Kč. Viděl bych to poprvé na pokus připojení přes LM 1875, možná se sníženým zesílením, signál z přehrávače je dostatečný. A kdyby došlo na dělič na výstupech, co byste dali za hodnoty? Pro Rz: 50 Ohm?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Tipoval bych ze v prehravaci mas Dckovy zesilovac ktery je udelany na impedanci sluchatek a pocita s ni. Zkus zapojit do prehravace ty sluchatka abys spravne zatizil jeho vystup a paralelne to prived do zesilovace.

Uživatelský avatar
jojosuly
Příspěvky: 267
Registrován: 22 srp 2006, 02:00
Bydliště: Kysuce

#8 Příspěvek od jojosuly »

Zdravím aj ja som mal prehrávač FioO ,presne to isté nešli dobre ani na jedných zo 4 typov slúchadiel nakoniec som ho predal nemal bluetooth a ten som potreboval teraz som kúpil niečo z ali a ok.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

Ne. nenormální a nepřirozené
(mám dva páry: Sony, Philips - k ničemu tohle)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Já mám obyčejné DUALky, ale na poslech to stačí. :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

termit256 píše:Tipoval bych ze v prehravaci mas Dckovy zesilovac ktery je udelany na impedanci sluchatek a pocita s ni. Zkus zapojit do prehravace ty sluchatka abys spravne zatizil jeho vystup a paralelne to prived do zesilovace.
Už si nevzpomenu, u jakýho přehrávače jsem tohle řešil pro někoho na AV-mánii, ale ve finále jsme dospěli k tomu, že do propojovacího kabelu mezi přehrávač a velkej bytovej zešilovač se vpájely dva 47Ω miniaturní odpůrky - mezi signálový žíly a zem, který skutečně simulovaly tu zatěžovací imprdelanci sluchátkovejch měničů, aby výslednej frekvenční průběh výstupní cháry toho přehrávačovýho "takyzešilovače" byl jakž-takž lineární - až teprve potom se to dalo jako zdroj signálu pro bytovej zešilovač normálně poslouchat. Obávám se, že u některejch přehrávačů je to přímo konstruktérem navržená vlastnost, kterou se koriguje jinak naprosto prasečí charakteristika lacinejch špuntovejch nebo peckovejch sluchátek "za tři pětky vod větví" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

#12 Příspěvek od padik »

Odpůrky vyzkouším, ale věc se myšlenkově posunula. Je to vlastně OT.
Mám nevyužitá repra Tangband W 704 z konstrukce VMA-II mí , zkusím tak nějak širokopásmové bedničky. Na velmi blízký poslech. Pokud si pamatuju zvuk tenkrát z pokusů, mohlo by se to s FiiO dobře spárovat a "uhladit". Na vážný poslech to vzdávám, přestože se to pyšní schopností zahrát flac a Hi-Res. Jsem zpátky na zemi.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“