Přenášení souborů

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

Přenášení souborů

#1 Příspěvek od Superpavel »

Ahoj. Na mém starém notebooku se při aktualizaci windows nabídla možnost si stáhnout windows 11 zdarma. Nastal ale problém. Přesouvání či kopírování souborů a složek provádím myší tak že vezmu soubor nebo složku a přemístím ji kam potřebuji. Když najedu myší na soubor nebo složku a zmáčknu levé tlačítko má se zobrazit pod šipkou ikona souboru v případě fotky miniatura snímku a v případě složky žlutý desky. Jenom že tet se stává čím dál častěji že když najedu na soubor nebo složku kterou chci přesunout nebo kopírovat zmáčknu levé tlačítko myši tak se pod šipkou zobrazí takovej průhlednej čtvereček. Potom tlačítko pustím a znova na to najedu než se pod šipkou ukáže to co má. Nemůže ta složka nebo soubor být poškozený?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Pokud sis tam ty 11ky nainstaloval tak se nediv. Co cekas u systemu ktery je sity horkou jehlou za pul roku. Doporucuji navrat k w10...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Superpavel píše: Přesouvání či kopírování souborů a složek provádím myší tak že vezmu soubor nebo složku a přemístím ji kam potřebuji.
Kopíruješ soubor nebo vytváříš jen zástupce?

Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

#4 Příspěvek od Superpavel »

Asi jo kopíruju. Protože když kopíruju tak kopíruju na externí disk a z něj potom kopíruju data do dalšího počítače. Teda ten notebook ze kterýho kopíruju je můj
osobní a ten co na něj kopíruju je velký stabilní PC rodinný tj. počítač, monitor, klávesnice. A tam ty soubory a složky jsou.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Synátor přešel před velice krátkou dobou z děsítek na W-eleven a dělá mu to to samý - podle něj zase nějaká frikulínsky nedotažená rutina, na kterou "redmonti" teprve v neurčitelně vzdálený vydají "patch" v podobě nějaký "aktualizace", kterou ovšem pro jistotu nabourají zas něco jinýho ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#6 Příspěvek od vladodyno »

Mám W11 na nepodporovanom PC. Po kliknutí ľavým tlačidlom myši napríklad na obrazok sa nič nedeje. Miniatúra sa zobrazí až po pohybe myšou.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Hubert_79 »

No, přijde mi, že jakýsi čtvereček se u složky/souboru objevoval pokud bylo ovládání dotykové. Nemáš v notebooku dotykovou obrazovku?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#8 Příspěvek od warp »

Používej TotalCommander (jako já) a hned víš co se se soubory dìje, jestli kopíruješ (F5), pøesouváš (F6) èi mažeš (F8). Jinak na WIN11 zatím mùžu zapomenout, moje HW to prý nepodporuje - hlavnì nemám TPM podporu - další nesmyslné "špionážní" zaøízení.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

Přesně tak, když na kompu není TC, tak mám s kopírováním/přesuny docela problém :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“