Led osvětlení v ledničce

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Led osvětlení v ledničce

#1 Příspěvek od Celeron »

Tak nám prdla po asi 10 letech vláknová žárovka v ledničce. V pátek jsem koupil E14 V-TAC 2W ledku. Namontuju, dobrý. V neděli ráno hlášení "Už to zase nesvítí".
Tak jsem ji vyměnil, nemaje jinou, za náhradní 15W 300°C do pečící trouby. No a dnes jsem tu ledku zkusil v dílně a svítí.
To ty malý ledky nemakaj kolem nuly? 8O Vím že s obyčejnejma zářivkama byl v mrazu problém ale ledky? Tak jsem ledku strčil do ledničky vedle světla a zítra ráno se bude testovat dál.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Je mozne, ze niektorym LED to vadi. Ked som kupoval chladnicku, uz tam bola LED - ta funguje, samozrejme.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#3 Příspěvek od dobrman »

Našel jsem tohle
Přílohy
Screenshot_31.jpg
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Já žil dosud v domění, že klasická Led jako součástka maká od -40° do +60° okolí. Kdysi jsme na dederónský ledky zkoušeli nasypat CO ₂ z hasičáku a skrz ten suchej led svítily bez problému. Nevím, kolik suchej led udělá pod nulu. Tohle spíš vypadá na teplotní závislost měniče.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#5 Příspěvek od ransom »

LED dioda za mrazu samozřejmě chodí. LED žárovka není jen dioda.
Pokud má provozní teplotu od -20, reklamovat.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

2W LEDka pravděpodobně nebude mít měnič ale jen proudové omezení kondem + můstek. Jinak v lednici je nějakých +4C a to by LED rozhodně vadit nemělo.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Ta žárovka je vlastně hned vedle termostatu v nejvyšším patře, takže tam může být i kolem nuly. Občas vytáhnu zezadu z toho patra něco lehce omrzlýho kór když se něčím při ládování horního patra posune kolečko termostatu o jedno číslo výše.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já to mám přelepený páskou.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Ledku vyzáblou přes noc jsem v dílně našrouboval do patice a nic. Za asi půl hodiny jsem ji znova zapnul a jela. Tak jsem ji reklamoval, v místní šopě mi to ani nechtěli věřit. Dal jsem pro sichr aby se anabáze neopakovala 15W vláknovku. Jestli prdne za tu samou dobu co předchozí, tak to mě už trápit nebude.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#10 Příspěvek od teufel »

Doma i na chatě mám v lednici LED žárovku a bez problému. I malá LED žárovka může být zmetek. Zkusil bych jinou od jiného výrobce. Do lednice je LED žárovka lepší než klasická, produkuje méně tepla. Specielně pro lidi, kteří otevřou lednici a kochají se...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Každopádně, ten kdo otevře lednici a "kochá se", tak z ní během pár vteřin "vyleje" všechen vychlazenej vzduch a po zavření dvířek se musí vnitřek nachlazovat znovu - od stěn a už vychlazenejch potravin. Naštěstí tepelná kapacita vzduchu je nízká, takže to nedělá žádný extra problémy - horší je to se zkondenzovanou vodou, protože častým otevíráním a obzvlášť v kuchyni při vaření, kdy je místnost plná páry, se veškerej obssah lednice orosí a to pak podporuje v růstu nejrůznější peniscilíny a podobný hnusy ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Hubert_79 »

Když někdo otvírá lednici aby se kochal, tak dobře mu tak. Máš vědět pro co jdeš, otevřít, vyndat, zavřít a pak zpracovat/sežrat/vypít.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#13 Příspěvek od mi-ro »

LED žárovka do lednice patří. Už ten název. :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#14 Příspěvek od Crifodo »

Pokud je v LED světelným zdroji elyt, tak ten se může v nízkých teplotách chovat jako kombinace tohoto elytu a odporu. Samotná LED v mrazu funguje dobře, to by jaksi jinak nebyly používány v dopravě.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Taky bych to videl na ten elektrolyt. Ja mam ve firme ledkove zarovky venku a svitily i pri -25C. Jeste je mozne ze nekde v zarovce vlhkosti vytvoril svod a menic prestal fungovat, pokud je blbe udelana.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“