Čistenie pištoli na polyuretánovú penu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

Čistenie pištoli na polyuretánovú penu.

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

Bola vyhodena a tak nechat by bol hriech!Cistil som ju cisticom ,ale neake kusky po uschnuti cistica tam ostali aj tak.Aj som to potom vyskrabaval ale vsade sa to neda.Bude fugovat aj tak ked tam nieco zostane ,alebo sa zasekne,nebude sa dat zastavit, a pena vytecie,dik .
Přílohy
076.jpg

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

To zas bude vyzivne vlakno :-)
Pokud bordel zustal tam kde to bude necemu vadit, tak to fungovat nebude. Pokud je to zasvinene na miste kde to nicemu nevadi, pak to fungovat bude. Nevim co cekas ze ti nekdo rekne.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#3 Příspěvek od keemo »

tiktak1953 píše:...dik .
Nemas za co :D

Uživatelský avatar
Ivan_01
Příspěvky: 768
Registrován: 15 zář 2018, 02:00
Bydliště: BB SK

#4 Příspěvek od Ivan_01 »

pre každý prípad potom novú kartušu šroubuj radšej niekde vonku :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Termit a keemo už odpověděli, takže tady se už nedá nic vyprávět na další stránky. :lol:

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

S čištěním staré pistole mám už několikanásobnou zkušenost. Zatím se mi vždy povedlo zaschlé kusy po rozborce vyšťourat a pistole potom zase několik kartuší chodila OK, ale po čase opět přestane zavírat, tedy po stisku spouště a jejím puštění pořád jde pěna. Vždycky to ale šlo bez problémů zavřít šroubem vzadu. Pistoli mám od nova, když jsem měnil okna, což už je dost dlouho a postupně se prostě zalepuje. Když se to stane, dá se kartuše normálně sundat, tryska kartuše vymýt čističem, rozebrat a opravit pistoli, vrátit kartuši a pokračovat v práci.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Na Slovensku se snad nedá koupit aceton? ještě nikdo nic lepšího nevymyslel. Opradu aceton né žádný přiblblý nitroředidlo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Celeron píše:koupit
Tohle bude ten problém :twisted:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Da sa kupit aceton a dokonca aj toluen. Ale stoji to peniaze.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když se v Chemoprenu ještě používal "toulen", tak jsem s tím zalepil (nabodoval) cívku k detektoru, bohužel nenechal pořádně odvětrat a rovnou "vypěnil". Když jsem přišel druhej den, cívka byla prázdná, jen na stěnách nějaký zbytky... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#11 Příspěvek od tiktak1953 »

kemo,p32 napisal som to sem preto,ze sa chcem dozvediet ,ake su s tym skusenosti,problemy,naco davat pozor.Aj tato pistol bola cela zalepena s vytecenou penou.Vedel som ze je nato ten cistic tak som ho kupil,nic viacej .Berte si priklad zo zakyho,nemajte poznamky ako v osobytnej skole.Blbosti ma neza!

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#12 Příspěvek od petrfilipi »

Několikrát jsem čistil svoji pistoli na PUR pěnu. Všechno jde čistit tak nějak hrubou silou, ale součástí mé pistole byla i uzavírací jehla. A ta byla, z důvodu netečnosti k pěně, potažena teflonem. Pokud to máš stejně a pokud teflon oškrabeš, můžeš pistoli zahodit.
Jinak dnes už existuje čistič ztvrdlé PUR pěny. Před mnoha lety existoval čistič Wurth jen na čerstvou PUR. Našrouboval se místo kartuše, pistole se propláchla a byla připravena na další kartuši. Něco jako tady.

PF

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#13 Příspěvek od tiktak1953 »

Ci mala na spicke teflon neviem,asi ale nie,lebo spicka bola cela zalepena,co islo to som zoskrabal.Cim som to ja skusal najprv cistit ,je to co si dal aj ty posledny odkaz petrfilipi!Da sa s tym spryovat aj nakrutit na pistol ako pena,lenze uz to nefungovalo.Tak som to rozobral a este z pistoli vytriskala pena ale to bolo posledne co vyslo.Na vzduchu co ostalo stvrdlo.Vyskriabat vsetko nejde,nejde sa vsade dostat.Preto som chcel vediet co nrobite vy v takychto pripadoch,kedze to nemam s kadial vediet.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

"Ideál" je, když to po práci někde zapomeneš a druhej den je tam půlmetrovej hřib. Pár těch pěnových výtvorů jsem měl schovaných, hlavně když to teklo pomalu a mělo to čas.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#15 Příspěvek od tiktak1953 »

Ja som s takou pistolou a penou od kamosa robil na chalupe uz aj vlani ,ale to bola draha masina,tato vypada na cinu oproti tej.On mi dal vzdy skoro plnu flasu a ja som robil pokial sa dalo.Viacej som sa nezaujimal.Ked som tuto nasiel,tak som sa zacal zaujimat ako na to.Tu sa najdu od borcov z EB riesenia skoro na vsetko.tak preco sa nespytat.!
-----------------
Mas pravdu passsion,ale je zima,viac casu,ani piesok sa neda premyvat, a chudobny clovek inac nezbohatne ak nie takto pomaly!
Naposledy upravil(a) tiktak1953 dne 14 pro 2021, 21:51, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“