MRT M8064I (klon 8051) - ISP

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

MRT M8064I (klon 8051) - ISP

#1 Příspěvek od rnbw »

Dostal som od PotPala monitor Relisys TL766-RE (doska JP577/VL-731 ako Acer AL1715), kde je pravdepodobne poskodeny firmware v procesore MRT M8064I (PLCC44). Je to klon 8051, ale vyrobca neexistuje a datasheet tiez nie.

Pasuju k tomu schemy z tohoto servisneho manualu (existuje viac variantov AL1715), dve stranky som dal do prilohy:
https://diagramas.diagramasde.com/otros ... 20ACER.pdf

Pokusam sa to nejako dostat do ISP modu. Asi to ma fungovat cez piny RXD a TXD - su cez U12 (74CBT3126) pripojene na VGA konektor (piny DDC - 12 a 15 - zo servisnych manualov inych monitorov si pamatam flashovanie firmware cez VGA nejakym nastrojom). R124 a R125 nie su osadene, takze je to stale aktivne. Takze to asi nebude UART, ale I2C, aby to bolo kompatibilne s DDC.

Je tam este neosadeny konektor CN8, kde je SDA, SCL aj TXD a RXD.

Pin P0.3 procesora je nazvany ISP-EN. Je to oznacene ako vstup, ale je to vystup - ked som osadil R124, stiahlo to napatie na nulu.

Skusal som monitor zapinat roznymi sposobmi, ci sa to nahodou neaktivuje. Neuspesne. Akurat ked drzim <FN a FN> pri zapnuti, preblikava cely panel RGB.
Přílohy
jp577_2.png
jp577_1.png

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Na I2C zije len adresa 0x50 (DDC EEPROM), nech to zapinam akymkolvek sposobom. Ako UART to tiez nefunguje.

Asi budem potrebovat paralelny programator 8051.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ten procesor se přepíná do ISP módu při aktivním resetu. Nevím přesně, jak tento, ale princip je třeba tady: https://microchipsupport.force.com/s/ar ... rogramming

Dřív fungovalo heslo "Atmel FLIP" pro Google, ale Microchipové to zřejmě vyhodnotili jako nežádoucí pozůstatek...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Tu je PSEN vo vzduchu, takze ta funkcia ISP bola myslena asi nejako inak... Ale mozem ho skusit uzemnit, co to urobi.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Však to nemusí být PSEN. To je ale taky výstup, jen se během resetu uzemní. Proto je tam ten seriovej odpor. Pro jistotu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Mozno by stacilo podrzat na zemi SCL alebo SDA na VGA porte.

Ale asi to vyuzijem ako vyhovorku pre objednanie TL866II Plus aj redukciou na PLCC44 :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Tak TL866II Plus tento procesor nepodporuje a nefunguje to ani so ziadnym inym nastavenim.

Jedine programatory od firmy EE Tools (TopMax, ChipMax 2 a pod.) maju tento procesor uvedeny. Stiahol som teda ich ovladaci SW MaxLoader - skutocne to tam je. A preklikavanim databazy som zistil, ze MRT M8064 je klon ALi M6759, ma aj rovnake ID. Takze aspon datasheet existuje :)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Asi budem potrebovat paralelny programator 8051.
Mám Xeltec, umí paralelně hromadu 51 procíků ale nemám redukci DIL na PLCC. FW víš, kde stáhnout?
ACER mám AL2216W. Ještě jsem ho nikdy neměl potřebu rozdeklovat. Takže ti asi moc nepomůžu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Natento typ som FW nenasiel, tak ho chcem skusit precitat. Na ine typy som nasiel, tak to snad nebude zamknute.

[edit]
V datasheete je programovanie popisane slusne, mohol by to zvladnut aj Willem, akurat bude potrebne urobit vlastnu redukciu a ovladaci SW.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Já jsem teda na nezamčenej procík řady 51 štěstí nikdy neměl. :(
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“