Zapnutí PC přes klávesnici

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

Zapnutí PC přes klávesnici

#1 Příspěvek od matahari »

V BIOSu tato možnost je, ale pouze pro PS/2 klávesnici nebo myš. Deska je 4 roky stará s chipsetem Intel B250, ale jeden PS/2 port má a USB klávesnici mám tuhle https://www.connectit.cz/produkty/klave ... nice-ci-71

Má smysl shánět redukci z USB na PS/2, aby to fungovalo?

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

Ne, nemá.
Není to jen o redukci, musí to podporovat i samotná klávesnice

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#3 Příspěvek od matahari »

Pokud myslíš tzv. Keyboard 98, tak v BIOSu je více možností:
Power On By Keyboard
Allows the system to be turned on by a PS/2 keyboard wake-up event.
Note: To use this function, you need an ATX power supply providing at least 1A on the +5VSB lead.
Disabled Disables this function. (Default)
Any Key Press any key to turn on the system.
Keyboard 98 Press POWER button on the Windows 98 keyboard to turn on the system.
Password Set a password with 1~5 characters to turn on the system.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#4 Příspěvek od dj_Paul »

Ne, myslím to tak, že ta tvoje klávesnice musí podporovat protokol PS2, jinak to s redukcí nebude fungovat.

Nemáš pro klávesnici vyhrazené USB na desce? Bývá označeno piktogramem klávesnice. Klávesnice, ať už USB nebo PS2, musí být napájená i ve vypnutém stavu. Některé desky mají jumper, kterým volíš jestli je port napájen z +5V nebo +5VSB. Některé mají tuto volbu v biosu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Zapinanie USB klavesnicou som nevidel snad nikdy. Pouzi PS/2 klavesnicu. Pasivne redukcie nefunguju - su urcene len pre klavesnice, co podporuju oba protokoly (tych je malo a redukcia sa k nim vacsinou dodava).

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#6 Příspěvek od matahari »

Takovou klávesnici do PS/2 neseženu, je podsvícená a má velké znaky.

Každopádně si to nakonec sedlo. Kamarád našel zelenou redukci z USB do PS/2 (pro klávesnici by měla být asi fialová), ale i přes tuhle redukci to funguje tak, jak se v BIOSu navolí, včetně zapínání zvoleným heslem.
Přílohy
klav+ps2.jpg

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

myslím, že ani výrobce netuší, že ta klávesnice ps2 podporuje....
Dobrá náhoda...

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#8 Příspěvek od matahari »

Výrobce mohl použít nějaký standardní šváb, který to umí a to je dobře. Bedna se díky tomuto může dát pod postel vedle pracovního stolu, aby nezavazela. Akorát se tlačítkem bude muset zapínat/vypínat podsvětlení na klávesnici, protože USB+PS/2 porty musí zůstat napájené i po vypnutí PC (ErP -> Disabled).

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#9 Příspěvek od Sandal »

PS/2 je vyhrazený port pro klávesnici a myš, a redukcí tohle nepořešíš. Nebude to fungovat tak, jak potřbuješ.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#10 Příspěvek od matahari »

Nechápu, vždyť jsem napsal, že mi to funguje přesně podle toho, co si nastavím v BIOSu. Teda kromě Keyboard 98, protože tyhle tlačítka má klávesnice nemá. Ale když nastavím zapnutí jakoukoliv klávesou, tak PC spustím čímkoliv na klávesnici a když navolím heslo, tak ho stačí zadat, potvrdit Enterem a PC najede.

Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#11 Příspěvek od kentan »

No, já jsem řešil přesně opačnej problém. Pc se mi zapnulo při stisku jakékoly klávesy. A vypnutí v BIOSU nepomohlo. Musel jsem vypnout funkci rychlé spouštění, standartně zapnutou, ve windows 10.

Chipset z97
klávesnice ps2
Důvod problému - 1.5 roční synek a pc :-).

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#12 Příspěvek od matahari »

Rychlé spouštění (Fast Startup) by mělo být spíše o rychlém naběhnutí PC/NB z vypnutého stavu, což je podobné hibernaci (STD), kdy se na disk zapíše nastavení, aby se nemusely znovu načítat např. ovladače apod.
Probudit PC/NB jakoukoliv klávesou lze právě z uspaného stavu, pokud toto není zakázáno ve Správci zařízení nebo v Ovládacích panelech.
Přílohy
asovače.png
probuzení.png

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“