Jazykové mutace TV koupené v Rakousku-vyřešeno

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

Jazykové mutace TV koupené v Rakousku-vyřešeno

#1 Příspěvek od wlezley »

Zdravím a poprosím o radu. Nevíte jak zjistit, jestli smart TV koupená v Rakousku bude umět češtinu? Než budu volat a přesvědčovat prodavače, ať mrkne do menu, nemá někdo osobní zkušenost? Rád bych LG OLED EVO ale potřebuji 50" max. a u nás není.
Naposledy upravil(a) wlezley dne 06 úno 2022, 22:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#2 Příspěvek od Mysteri »

Chcelo by to presný typ TV. Ale, čo mám skúsenosť, tak u TV predávaných v rámci EÚ, sa to dalo navoliť vždy v prvej voľbe po zapnutí nového TV. T.J. keď sa pýta, či ide o ,,predajný - obchodný mód", ak sa navolí ,,domáci", tak potom sa volia regiony. Ak už TV bola ,,oživená", tak sa treba vrátiť do pôvodného nastavenia v MENU a tam nastaviť RESET, prípadne ,,Továrenské nastavenie" a pod.
O konkrétnejších možnostiach TV nasväčujú aj tie písmenka v konkrétnom type TV.....To sa dá vyhľadať na webe, prípadne webe výrobcu.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#3 Příspěvek od scorpions-cz »

Hlavně aby měla H265 , abys neměl jenom rádio.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#4 Příspěvek od wlezley »

Použití pouze na iPTV, takže pokud půjde nainstalovat appka, neměl by býs s kodeky problém. Zatím jedu s xiaomi (mi tv stick) ale chtěl jsem si udělat radost a zbavit se jednoho ovladače. Jenže jsem naletěl Alze, koupil Samsung QE50Q60A, mlátím se do hlavy a zítra vracím. Napadlo mě, že v Rakousku takový šunt v prodeji nesnesou a LG proto, že Samsung už nedám. Jen tu češtinu bych rád měl. Typ který tady mají ale je to 55" je LG OLED55G1.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

akorat potom pocitej s tim ze v pripade jakekoliv vady ti ji nemusi na zaruku vzit v cz servisu..Nevim jak LG ale samsung si to hlida...

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#6 Příspěvek od jardafiala »

Jen pro info - jaký je rozdíl mezi zmiňovanou TV Samsung a LG. Jsem trochu vedle, protože mi už léta stačí věkovitý SHARP (který nejspíš bude fungovat dlouho potom co výše zmíněné skončí v SD). Ptám se proto, neb se domnívám že skoro všechno takové zboží už vyrábí Čína případně Asii a střívka se příliš neliší (?). Jde jenom o techologii (OLED, QLED) ?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Televizory LG OLED dosahují plného barevného rozsahu díky vynikající technologii reprodukce barev televizorů LG. Se 100% barevným rozsahem může LG OLED vyjádřit 100% spektra DCI-P3 v 3D barevném prostoru, který pokrývá celý rozsah jasu televizoru. To znamená, že barvy zůstanou živé a realistické s plnou sytostí bez ohledu na to, jak jasný nebo tmavý je displej.
To samozřejmě nemá nic společného s vysíláním naší televize, tam je to přece super vždy. :lol:

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#8 Příspěvek od wlezley »

LG neznám, mám doma 13 let Sharp vyrobený ještě ve Fukušimě ale ten Samsung je něco děsnýho. Vyrobeno v Polsku, původně skoro 30 se slevou na 15000Kč. Proti ofic.údajům od Samsungu nesedí rozměry, takže se origo soundbar nevleze. Při výpadku wifi, nejde přepnout na TV, snaží se opravit a jinam nepustí. Dílenské zpracování mi připomíná Žuk nebo malucha. Vše vrže a vůle jak na kombajnu. DO je třeba dokoupit, s hračkou co je k tomu si musíš přeskákat po kanálech-nemá numeriku a půlka menu je neaktivní. Takže na reset do továrního zapomeň, všechny účty a nastavení smazat ručně. Připadne mi, že to je nějaký renonc, který si zadal někdo vyrobit za páš šupů, nevím jestli Alza ale za ty prachy, jsem čekal víc.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#9 Příspěvek od piCZus »

Hmm, používat WiFi na stacionární TV pro IPTV, je dost divné. Také řešit češtinu v TV, kdy na ni poběží pouze počeštěná IPTV aplikace, je taky divné. Ale samozřejmě si dělej co chceš, jenom ať se nedivíš, že ti vypadavá WiFi, která ti asi na TV sticku běží, jenomže vzájemná kompatibilita různých WiFi chipsetů je něco mezi nebem a zemí.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#10 Příspěvek od wlezley »

Teoretické plky. Od wifi (UTP má stejný výsledek) se odpojit musíš, aby jsi smazal přihlašovací údaje. Stejně jako účet na Samsung.com a poskytovatele iPTV. Samozřejmě je to moje neznalost, napřed jsem měl zrušit iPTV režim, přejít na TV a pak mazat stopy. Teď už to vím. To ale nic nemění na tom, že soft skončí ve smyčce i když nebízí ji opustit.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#11 Příspěvek od wlezley »

Pokud by někomu posloužilo. LG OLED evo, zakoupená v Rakousku (Köck, Wien) má českou lokalizaci, včetně elektronického návodu. Záruka je platná v rámci celé EU. Trochu problém je prodloužení záruky, protože jde spíš o pojištění, to by propláceli pouze u Rakouské opravny. Já si nepřiplácel, jen jsem dostal tuto informaci. Maximální spokojenost s nákupem a radost, že se mi povedlo sehnat za zaváděcí cenu. LG ČR je nemá už měsíc ani za cenu plnou :-(

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Na kolik tam přišla a který přesně typ to byl?

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#13 Příspěvek od wlezley »

Vyšla na 1600€ vč. mws. O trochu dražší než byla u nás před vánoci ale u nás není a pokud bude, tak cena už je závrať. Ty evo jsou u LG jen 55, 65 a 75 (77?).
Přílohy
doručeno.JPG

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Tak s tou se musí zatím jen čekat do konce února.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“