Redukcia klávesnici z PS2 na USB.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

Redukcia klávesnici z PS2 na USB.

#1 Příspěvek od tiktak1953 »

Mam tieto klavesnice Chicony KB-9810 a KB2791 a neviem ci je mozne ich predobit aby fungovali.Nasiel som ,ze musia byt combo a neviem ale ci tieto su combo alebo nie.Takychto mam viacej a na USB ani jednu volnu dik
Nakres by nebol prepojenia.aby som nemusel poldna to hladat

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Na pripojenie PS/2 klavesnice (a mysi) do USB portu existuju redukcie s IO. Vyzera to ako kabel s USB konektorom na jednom konci a dvoma PS/2 samicami (pre klavesnicu a mys) na druhom. Funguje to so vsetkymi klavesnicami a mysami.
Přílohy
usb-male-to-ps-2-ps2-female-cable-adapter.jpg

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#3 Příspěvek od tiktak1953 »

Dobre ,ale na priamo Combo klavesnice ako som nasiel, by tieto moje nesli urobit redukcie.?To som nasiel ked som to chcel vyrobit.Nejde o many rnbw ,to by kupil, ale ze to nemam kde kupit!Ja denne potrebujem zohnat vela veci,prerobit,vyrobit aby nemusel niekoho prosit z levic doniest.Dnes som poldna zhanal panty na skrynku dresu na chalupu a nezohnal.zase musim iba niekoho poziadat z levic doniest.
-----------------------------------
Mam druhy problem a dam to sem.nezacnem dalsie vlakno, nakolko riesim este desat dalsich. Zapojil som monitor Sync Master 943NW zo starym konektorom asi 15 kolikovym na DELL Optiplex 780 a obraz nič.Neviem ci monitor nebude treba dat dole do toho HDMI konektora alebo ako sa vola,lebo neviem ze ci monitor ne ide len cez kartu na ktorej je asi ten HDMI konektor?Dufam ze PC mi predali dobry.S PC mi dali aj neake kratke edukcie,neak som to ani nepozrel, len neviem kde ich zena dala,mozno tam to bude.co potrebujem.Bude vediet niekto poradit ako ta mento PC pripojenie monitora,alebo mam rozobrat a kuknut ci to ma graficku kartu na monitor.dik

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#4 Příspěvek od DedVseved »

https://www.youtube.com/watch?v=cZ4ner391UY

testneš a případně vrátíš PS/2 kabel

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#5 Příspěvek od pepik9 »

Ten monitor má max rozlišení 1440 x 900. Pokud PC měl předtím nastavené vyšší rozlišení, tak tenhle to nepobere.
Zdá se, že v počítačích máš vyšší obrat, než prodejna v okresním městě :)

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#6 Příspěvek od tiktak1953 »

pepik,mam vseckomozne aj nemozne co znami uz nechcu,a chcu sa zbavit.Ja z toho 70% opravim a mam. Ziskam ND ,aj rozdam zaase dalej. NTB a PC s XP uz sa zbavujem,triedim do odpadu,predaju. PC ,NTB mam len ja sam v dome na piatych miestach + na chalupe budu dva.Ak mate nieco aj rozbite ,kde pojde win 7,8,10 tak piste.
----------------------
Ten Dell 780 uz funguje s tym monitorom SyncMaster bez nastavovania.Nasiel som redukciu a dal ju na kabel od monitora a na graficku kartu PC.Na PC neni konektor HDMI ale podobny neviem ako sa vola.Mam na Dell win 10 ,ale to pokial sa s nim da robit,trva 5.minut!! Takze dalsia vec vyba!díik este raz.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“