Může být tvrdidlo na epoxy ve skleněné lahvičce?

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

Může být tvrdidlo na epoxy ve skleněné lahvičce?

#1 Příspěvek od starecd »

Mám tady tvrdidlo ve 2 plastových flaštičkách a na jedné je stržený závit na víčku nebo je prasklé. Dá se přelít do skleněné od nějakých kapek, bylo by to pro mě výhodné i kvůli "kapátku", zabil bych dvě mouchy i ranou. Díky předem za pomoc.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Se sklem nebude problém. Co na to plast "kapátka" to je asi ve hvězdách, ale měl by přežít
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od stasek »

Může, bez problémů, pokud vím tak sklu vadí akorát kyselina fluorovodíková.
Já je mám ve skle už přes 2 roky. :D
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#4 Příspěvek od starecd »

Kdyby byl na té plastové klasický uzávěr asi by vydržel, ale ty "bezpečnostní" jsou po delší době na odpis a proč se připravovat o to beztak malé množství v poměru s pryskyřicí.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od PavelFF »

Starší ročníky si pamatují na sadu CHs Epoxy, která obsahovala malou skleněnou lahvičku s tužidlem (a stejnou s odmašťovačem). V lahvičce byla plastová zátka a ještě plastový šroubovací uzávěr. Po čase se jakási hnědá hustší mazlavá složka dostala i skrz ten špuntík ven. Tužidlo postupně ubývá z lahvičky, ale trvá to velmi dlouho.

Dneska prodávají tužidlo v plastových lahvičkách a pokud ho máte doma několik let, tak plastová stěna jakoby zpuchýřuje a ta hnědá věc je i na povrchu. Takže plast dostává docela zabrat a záleží asi velice na jeho druhu.

Kupodivu i po letech skladování tužidlo funguje, i když už nemá původní čirost a bezbarvost.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Já myslím , že to bylo ještě hrůznější . :x Byl tam korek . Ale narozdíl od dříve kapátko bylo nafurt , dnešní parodie mne rozjitřují ...

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#7 Příspěvek od Osmdesat »

Na dvousložková lepidla se osvědčily plastové lékárenské bralenky. Dávkuje se s nimi dobře jak řídký, tak hustý obsah (lze smáčknout, na rozdíl od skleněných). Lze je prázdné koupit v každé lékárně.
Přílohy
bral-25.jpg

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

No vidíš to , to jsou ty koňský klapky . Pájecí kapaliny v tom mám , ale na tvrdidlo mi to už nedoklaplo .....

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#9 Příspěvek od starecd »

No já je používám taky různě, ale nevím, jak to tužidlo bez úhony přelít.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od PavelFF »

Pokud v této plastové lahvičce bude tvrdidlo dostatečně dlouho(několik let), tak se spolehlivě určitá část propotí zevnitř ven. Tento druh plastu není dokonale odolný(a jiný není k dispozici). Samozřejmě, málokdo skladuje tužidlo tak dlouho aby se to projevilo. Já ale jo. Pryskyřice vydrží bez poškození celá desetiletí. Tužidlo se po letech musí koupit nové právě kvůli netěsnosti obalu. Pokud máte velký obrat a lepíte často, tak to nemusíte řešit. Ale dlouhodobě plast nevydrží.

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

#11 Příspěvek od schrost »

odpověď na původní otázku je ANO. Tvrdidlo pro CHS epoxy 1200 mám v origo litrové nádobě hnědé barvy, zavírá se bílým plastovým špuntíkem a závitovým víčkem. R..

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“