Prodám OZ OPA627BP OPA637BP OPA227P OPA602BP

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

fredis píše:A QuasarCZ se nám nějak odmlčel.. :wink: . Asi hledá dodák :lol: :lol: .
Asi zjistil, že na ebayi jsou za desetinu jeho ceny a funkční podobně.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#17 Příspěvek od lesana87 »

No nevím, tyhle mají taky potisky šejdrem a neostrý a jsou vypájený z lékařských přístrojů made in USA.
Přílohy
opa627.jpg

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jef111 »

Měl jsem několik zaručených originálů 627 ale ty skončily v nějaké hifi/hiend bižuterii, které jsem svého času předělával víc než dost, takže už to nevyfotím. Ale byly jeden jak druhý, o nějaké destiny milimetru posunuté popisky měly, ovšem výraznější rozdíly tam nebyly. Mám už asi jenom verzi v SO8 takže to nám teď moc neřekne. Už je ani nenakupuju protože jsem našel levnější a lepší operáky...

Mám i spoustu jiných BB obvodů, různé samply a něco i nakoupeno u Mosera a podobně a žádný z nich nemá tak škaredý potisk jako tyto. Tak nevím no. Hodila by se fotka pouzdra zespodu. Nebo rovnou fotka obdélníka cca 100kHz ze škopku, z toho už by se dalo něco usoudit. Takhle vaříme z vody.

Třeba takové pěkné ADčka mi kdysi přišly. Dokonce i s potiskem jsem byl spokojený, vypadaly na první pohled fakt originálně. Bohužel měřily jako 5532 a tak jsem se tomu podíval na zub...
Obrázek
Reklamaci tehdy uznali. Ale ne vždycky je s nima řeč.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od lesana87 »

Já myslím, že ty moje pravé jsou, i když mají potisky šejdrem.
Přílohy
Large Signal Response, G=+1
Large Signal Response, G=+1

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

lesana87 píše:Já myslím, že ty moje pravé jsou, i když mají potisky šejdrem.
No a taky jich máš plný sklep?

Uživatelský avatar
QuasarCZ
Příspěvky: 8
Registrován: 20 úno 2018, 01:00
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od QuasarCZ »

Děcka, tak jsem tady, považoval jsem to tady za mrtvé, tak jsem tu dlouho nebyl. Je mi jasné, že toto nikdy neprodám :-) Prolezl jsem trochu net a zhrozil se, jaká hrůza a kolik fejků se točí kolem součástek v dnešní době (a vlastně už tehdy před 14 lety) :-( A proto si tyto poklady nechám, kdybych našel čas a chuť ještě někdy bastlit. Jinak, tyto součástky opravdu LEŽELY 14 let ve sklepě a opravdu NEJSOU z Ebay. Chápu ale, že to není moc k uvěření. A proto se ptám: byl by někdo schopný zodpovědně proměřit, jestli se jedná o fejky? Jeden nebo dva kusy čipů zdarma zašlu a dotyčný si je může nechat...

BTW ve sklepě toho mám mnohem víc, hlavně ale MCU, RTC, paměti, ADC/DAC, HC/HCT/AC/LS/CMOS4000 logika - většina z toho ovšem morálně dost zastarala...

A ještě něco: přeprodávat čipy za 2 doláče z Ebay nemám zapotřebí.

Uživatelský avatar
QuasarCZ
Příspěvky: 8
Registrován: 20 úno 2018, 01:00
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od QuasarCZ »

Takhle vypadají zespodu. Potisk acetonem smýt nejde, ani ten šedý křivý, ani bílý datecode.
Přílohy
IMG_3101.JPG

Uživatelský avatar
QuasarCZ
Příspěvky: 8
Registrován: 20 úno 2018, 01:00
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od QuasarCZ »

Teď jsem se díval (ve sklepě :-D) na nějaké další BB čipy a je fakt, že většina má jiný potisk... Tím víc by mě zajímalo, jesltli se najde někdo tak ochotný, že by proměřil, jestli se skutečně jedná o originál (i když já jsem o tom skálopevně přesvědčený).
Přílohy
IMG_3105.JPG

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od jef111 »

No teda, to jsou věci, to razítko zespodu vypadá fakt originálně! 8O

Tak se omlouvám za blábolení o padělcích. Kdybys chtěl, můžu Ti jeden kus změřit, na srovnání bych použil verzi v SO8, čip by měl být stejný.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#25 Příspěvek od danhard »

Stačí zkontrolovat chip :D
https://s.zeptobars.ru/ti-bb-opa627.jpg

Uživatelský avatar
QuasarCZ
Příspěvky: 8
Registrován: 20 úno 2018, 01:00
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od QuasarCZ »

jef111 píše:No teda, to jsou věci, to razítko zespodu vypadá fakt originálně! 8O

Tak se omlouvám za blábolení o padělcích. Kdybys chtěl, můžu Ti jeden kus změřit, na srovnání bych použil verzi v SO8, čip by měl být stejný.
Super, beru Tě za slovo :) Do SZ poprosím o adresu , kam to zaslat. Zítra bych skočil na poštu. Díky za ochotu!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#27 Příspěvek od sinclair »

Ono není vždycky dobře usuzovat podle vizáže a hlavně u starších součástek. I ten rejžák se už perfektně naučil pálit laserem a tak Vás napálí, kdy se mu zachce a u čeho se mu zachce. Myslím tím samozřejmě vizáž, ne vlastnosti. Ty zjistíte, až to zaplatíte a případně někam naletujete - ne každý automaticky dává každý OZ nad padesát korun do patice.
Nechal jsem si "na zkoušku" poslat od jednoho velmi dobře hodnoceného prodejce dva a dva kusy Toshib 2SA2121/2SC5949.
Vypadaly naprosto ukázkově a nebyly ani nijak levné, 2,99,-USD/kus.
K rentgenu už nějakou dobu přístup nemám a tak jsem musel měřit.
No, nebudu to natahovat - i hodně fejkové 1943/5200, kdysi prodávané v GME vydržely obvykle o dost víc, než tohle. Oba pnp kusy se provalily durch už při 25V/4A, npn vydržely jen o něco málo víc.

Taky by mi dneska těžko někdo věřil, že LM3886 na obrázcích, kterých si suším celou štangli, není ukázkový padělek. Není, je to výrobek značkový, pochází z období, kdy se takto ještě označovaly.
Zajistil mi je tenkrát přes jejich servis Hubert Mašín. V servisu PD těmito značkovými kusy nahrazovali provalené padělky /už tenkrát to rejžák dělal a ne málo/ v kterýchsi aktivních bednách.
V normálních obchodech bylo tehdy velmi těžký koupit tohle LMko, nebo podobně výkonný TDAčko 7294 nepajcovaný.

Ten malý šulda vedle je TDA8924BTH, filipesácké déčko 2x100W...
Přílohy
2SA2121_2SC5949_Tos.pdf
(158.77 KiB) Staženo 68 x
68W vs 2x100W_01.jpg
68W vs 2x100W_03.jpg

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#28 Příspěvek od danhard »

Na měření nepotřebuješ žádný srovnání, stačí katalogové parametry, ledaže by jsi srovnával "sound" :D

Taky jsem narazil na fejky, když nebyly v DigiKey ani u Mausera, tak je náš výrobce desek koupil u nějakého jiného dodavatele z Polska a byly to fejky, 30ks v TO-99 pouzdře.
Fungovaly, ale podstatně horší parametry, hlavně co se týče vstupních proudů, offsetů a driftů. Na rychlost jsem to nezkoušel. Bylo to něco přeznačeného.
V HiFi zesilovači by to asi zlatý ucho nepoznalo, ale na vstupu měřícího zesilovače to použitelné nebylo.

Uživatelský avatar
Kindergril
Příspěvky: 45
Registrován: 07 úno 2017, 01:00

#29 Příspěvek od Kindergril »

Jsou to jasné fejky, dle mého soudu. Mají jemně přebrušované plošky od původního, laserem páleného potisku - a jsou přetištěné. U některých kusů zůstává částečně vidět okrajová hranka pouzdra (horní a spodní linie), některé ji mají zbroušenou úplně pryč. Dokonce i z fotky je vidět, že mají různý stupeň matnosti povrchu. Přetištění v drtivé většině případů jakýkoliv aceton a toluen vydrží i po týdenní lázni ve sklenici, v tomhle žádný problém. A to, že zespodu vypadají jako originály, může být jednoduše tím, že se jedná o fabrická pouzdra, ovšem podstatně levnějšího typu. Proto je přebrušují a přerazí na "hi-society" modely. Ale je to jen můj názor, měření určitě prokáže skutečnou pravost.
Naposledy upravil(a) Kindergril dne 13 led 2019, 19:54, celkem upraveno 1 x.
www.mindža-cybernetics.com
Překlad publikací kvantové fyziky do Romského jazyka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Fejky maju casto rovnaky datecode. A casto rovnaky ako na nejakej fotke z webu.

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“