napěťová závislost kapacity keramických kondenzátorů SMD

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#31 Příspěvek od danhard »

Tolik praví dokumentace, není problém to sesouhlasit s tou fotkou, co tam skutečně je.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od jef111 »

Aha, tak jsem asi fakt blbej, popletl jsem pulty mezi sebou. Ta deska k tomu schématu nepatří :?
Tak teď bych měl zjistit co to teda bylo za pult, když už jsem to tu napsal....
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#33 Příspěvek od danhard »

Do korekcí to asi necpou a není problém NP0 1206 asi do 100n, ale jestli to dávají někde jako oddělovací na malé úrovni, tak vadí mikrofoničnost X7R.
Jinak ty starý Supermit, to je něco jako Z5U, to je dobrý tak na blokování logiky, když se to moc nehřeje.
Mám jich tu krabici 68n/12V asi 10k, disk asi 10mm, mohu věnovat :D

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od jef111 »

Nojo, jenže já si to pamatuju právě proto že mě šokovalo že to byly korekce a celá klika na 0dB měla zkreslení snad 0,5% když se těma korekcema zatočilo (tzn nebyly na nule, jak to měří výrobci). Jenom těch pultů už bylo tolik že se mi to nějak zamotalo. Večer zkusím zapátrat ve fotkách, zvláštní případy obvykle fotím :lol:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#35 Příspěvek od sinclair »

Martine, pověs si ho na hák. On je takhle nechutnej normálně, právě tímhle způsobem rozmrdá jakoukoliv, do tý doby kultivovanou diskusi.

Martine, odkaz na veškerý československý keramiky je tady:
https://uloz.to/!L47Yb1XUai6I/keramicke ... zatory-zip
Jsou tam u položek TK782-TK784 i ty kecy o polaritě, svodu apod. Někde v textu je tam k nalezení i to minimální přiložený napětí už u Supermitu, proto se ostatně ty supermitový potvory doporučovaly jen jako blokovací /ale nikoli vf/, protože tam vždy nějaký minimální napětí je.
Objem souborů odpovídá jejich rozsahu a je to v mezích mých schopností pokud možno kvalitně naskenováno.
Je dost dobře možný, že některý střelci by z toho udělali ani ne desetinu a ještě to podložili OCRkem, ale imho to není zapotřebí, aby byly redukcí vytrhaný okraje písma apod.

Kdykoli jsem potřeboval s něčím poradit, tak ze strany Vaška to vždycky skončilo totálním rozjebem vlákna plus obviňování všech okolo ze lhaní, hlouposti, nevzdělanosti či absence "důkazů".
To víš, že jo - já budu hledat přes 4 roky starej DS Vishay, kde byla tabulka vyráběných kapacit, napětí a hmot. Kvůli Tobě Vašku určitě.
Kdykoliv jsem s čímkoli potřeboval poradit, 🤐 ses na mě, jako na placatej šutr.
Ještě štěstí, že se třeba o kvazikomplementárním sérioparalelu a nějakých detailech v něm neradím s Tebou, ale povolanějšími lidmi.
To by to dopadlo.. Tohle vlákno je důkazem.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#36 Příspěvek od danhard »

Tak tu laskavě Malaníku nešiř nesmysly a bludy !

Na to stačí kliknout na https://www.vishay.com/capacitors/ceram ... ace-mount/ aby každej viděl, že sis to vymyslel :roll:

Nejvetší kond C0G v 1206 co Vishay vyrábí je 39nF/100V.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#37 Příspěvek od Davidus »

danhard má u mne bod za boj za pravdu
největší keramiky co se v NP0/C0G dělají mají jednotky uF ale jedná se o stackovaný kondenzátory pro vojenský aplikace, kousek vyjde asi na 5000kč. Parametrově jsou opravdu excelentní, umožňují SFDR klidně 150dB (takže zkreslení těchdle keramik v podstatě neexistuje)
Ještě včera jsem psal kolegovi do Vishay, odpověď byla jednoduchá, nic takového nedělají a ani nedělali

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#38 Příspěvek od Victronix »

Daná problematika je už nad můj obor.
Ale konečně je nějaká hádka konstruktivní.
Většinou se v diskuzích měří péra.
Tady se však směřuje k reálnému cíli.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od jef111 »

Victronix píše:...Většinou se v diskuzích měří péra...
Tak tady se taky jenom měří péra, ale ne v centimetrech ale v mikrofaradech a zjišťuje se o kolik se smrskne když se na něj připojí napětí... :twisted: :eyecrazy:

Akorát mě prozatím došla slova protože jsem furt nenašel čas k pátrání odkud jsem vzal ty keramiky v korekcích...

Leoši díky za ty dokumenty. Někdy se musím stavit pro ty rozhlasácký dokumentace jak jsme před časem řešili...
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#40 Příspěvek od microlan »

Sakra, mě by se hodily ty 1uF z C0G, kde je prodávají?

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#41 Příspěvek od danhard »

Stačí si vybrat, pro areospace aplikace mi ani jiný kondy než keramický nepovolí :D
http://catalogs.avx.com/AdvancedCeramicCapacitors.pdf

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od DjRix »

Vašku ,davaji se do aerospace v provedeni flexi ? My je potrebovali na jednu fosnu kde designer podelal navrh a kondik je blizko vscoringu a pri deleni praska, predelat desku je temer nerealny z duvodu overovacek tak jsme chteli vzit ten kond v automotive provedeni flexi ale ta dostupnost je silena, rok to nejsme schopni sem dostat :( Nemivas problem s dostupnosti ?
Klídek chlapi,to je nulák...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#43 Příspěvek od termit256 »

danhard píše:Stačí si vybrat, pro areospace aplikace mi ani jiný kondy než keramický nepovolí :D
http://catalogs.avx.com/AdvancedCeramicCapacitors.pdf
Nekdy si rikam proc ty tve brebty vubec ctu :-)

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#44 Příspěvek od danhard »

A jaký myslíš, že se používají kondy v leteckejch zdrojích ?

Část zdroje, 600W pomocnej měnič pro provoz z baterie, když neběží motory.
Ty velký kostky jsou 33uF/500V/X7R, nic jinýho mi v návrhu nepovolili.

DjRix, tak osazujte tu pozici ručně až po oddělení, nebo to odfrézujte.
Je to určitě jednodušší, než když budete měnit prasklý kondy.
Přílohy
zdroj2.jpg

Odpovědět

Zpět na „Součástky“