Sháním přítlačnou kladku do Philips DVDR 343V

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Sháním přítlačnou kladku do Philips DVDR 343V

#1 Příspěvek od Kaca »

Dobrý den! Prosím o radu případně o pomoc. Mám CD - VHS přístroj. Řemínek na vysouvání DVD jsem vyměnil ale sháním ještě přítlačnou kladku na VHS pásek. Nemám katalog ND a nevím ani jak a kde objednat. Zkoušel jsem KTS AME ale tam ji nemají. Rozměr kladky by měl být 18 x 14 x 3,5 ale to nevím jistě jestli jsem správně měřil. Podle katalogu by to ale mělo být zřejmé. Takže prosím kdyby někdo věděl nebo mohl pomoci. Googl jsem zkoušel ale marně.
Děkuji!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#2 Příspěvek od konosuke »

Ani v AME ? a to je nemilé...zkus ten můj dodavatelský e-shop Helkon Havířov
občas tam něco seženu. pryžového.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#3 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Kaca »

Děkuji! Do Havířova jsem napsal no a uvidíme. Měřil jsem horní polovinu hřídelky a opravdu jsem naměřil 3,5mm. Nikde jsem ale 3,5mm nesehnal. Nevím jestli měřím dobře.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Kaca »

Ještě přikládám tři obrázky kdyby to mohlo pomoci.
Přílohy
IMG_4473.JPG
IMG_4472.JPG
IMG_4468.JPG

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Kaca »

Díky moc! Ještě počkám na odpověď a potom když by to nedopadlo tak se s Vámi poradím na těch náhradních variantách.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od workhard »

Těžko se to bude vrtat, když je uvnitř ložisko. Možná ho vyměnit za jiné.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

tak vyměnit osku na Ø3mm
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od stefan31 »

- Ešte nafo￾ samotnú hriade¾ku a miesto, kde je tých 3,5mm...
- Èo je tej prítlaènej kladke, že je potrebná jej výmena?

Stefan31

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Kaca »

Až Příjdu z práce tak to nafotím a přidám ale asi mě zabijete do hlavy. Já měřil blbě. Taky už prd vidím, na všechno drobné abych si bral lupu. Ježíši to bude vostuda.....
Tak odpoledne.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Kaca »

Tak jsem tady. Provedl jsem opravné měření a s velikou omluvou upřesňuji rozměry.
Tak tedy průměr slabšího dílu je 2,5mm, průměr silnějšího dílu je 4,5mm. Celková výška je 25mm od vrcholu až k plechu přičemž délka slabšího dílu je 11mm a délka silnějšího dílu je tedy 14mm.
Vše viz obrázek.
Stávající kladka měla velikou vůli na hřídelce a tancovala jako baletka. Uložení stávající kladky bylo provedeno v silonu jako třecí ložisko. Byla tedy hodně vyjetá.
Video muchlalo kazety velice důkladně a okamžitě po vložení kazety. Nevím jestli na tom nemá vliv ještě i brzda a co v takovém případě provést. Zkuste mě tedy prosím doporučit nějakou kladku která by byla vhodná a nějakou informaci k é brzdě.
Díky moc!
Přílohy
IMG_4481.JPG

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#13 Příspěvek od konosuke »

potom napiš co - a - jak se dílo povedlo ponivač mě čeká renovace VHS Maxton MV6V01S což se projevuje tak že rewind nepřevine pásku zpět v kazetě na úplný začátek ale na pravé cívce zůstane pár metrů - závitů
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Kaca »

Napíšu. Trochu jsem o Tvém problému teď když jsem si byl zapálit ve sklepě přemýšlel. Tedy nemám zkušenosti s opravou videa ale napadlo mě, tedy možná je to blbost, ale pokud je tam pohon řemínkem tak se zaměřit na něj. Když jde při převíjení do tahu tak může mastný nebo vytahaný řemínek začít prokluzovat a nedotáhne kazetu do konce. Totéž by se mohlo týkat asi i kladky pokud je tam pohon kladkou. Nevím ale možná by to bylo logické. Třeba se ještě vyjádří někdo kdo se s tím setkal a závada tedy může být i jinde ale nic jiného mě zatím nenapadá.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#15 Příspěvek od pepik9 »

Mám tu vrak DVP3100V/02. Rozměry kladky by odpovídaly, ale není tam ten "klobouček", je videt hřídelka. Průměr hřídelky přesně nevím, ale je to míň než 3mm.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“