Zákaznické značení výkon. tranzistorů

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rodney84
Příspěvky: 99
Registrován: 14 bře 2016, 01:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Rodney84 »

Ahoj tohle jsem našel na jednom ruském foru snad pomůže. Je to google překlad ..... Když sem hledal hvilku bylo to 2N3055 a když sem hledal chvilky dvě už to bylo NTE130

Pavlik 22 , Děkuji! pro staré na Googlu, ale mohu říci, ještě mrknutí II3II , a že jsi viděl byaka http://www.weisd.com/test/GenericParts_ ... tid1=179N2 sakra NTE130 = 10261 = 179N2 = 2N3055 = KT819GM http: // monitor.espec.ws/section27/topic152485.html mrknutí ZY- V Amerikosy faulován nás oba 🤐: kratší Děkuji! kluci o pomoc - zavřete témacool!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#17 Příspěvek od danhard »

Žádný zázraky to nejsou, tak asi sundat klobouk a srovnat to s normálně značenými typy.

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#18 Příspěvek od microlan »

Nebo změřit Uceo, β při 5A, ft, případně Rth metodou měření Ube. Možná jso to i germania...

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#19 Příspěvek od pepik9 »

Tohle bylo na disketě 5,25" v době, kdy začátkem 90-tých let L.Z. začal vydávat časopis Bajt a k tomu prodával diskety se shareware apod. Ale nevím, co tam vlastně je.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#20 Příspěvek od danhard »

Je tam primitivní vyhledávač podle parametrů pro součástky Motorola z r. 92, samozřejmě to zná jen katalogové značení.

Uživatelský avatar
kh55
Příspěvky: 50
Registrován: 01 lis 2013, 01:00

#21 Příspěvek od kh55 »

Tohle je jeden a určitě jich tam bude víc.:wink:
Asi bych zkusil hledat na alibaba.com a pak se tam spojil s firmou,co to dodává pro víc informací.
MJ2955

+ hledat goglem podle kíčových slov:
mexico
mex
italy505
atd.

Radiomuseum.org(zkusit hledat další typy+je tam forum):
Motorola 10261
Motorola 10262

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#22 Příspěvek od sinclair »

Radiomuseum pěkně kecá, 10261 i 10262 jsou oba NPN a vzájemně se liší jen málo a ve dvou parametrech.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#23 Příspěvek od sinclair »

Když už jsem se nahoře dotkl toho skenování historických dokumentů:
Znáte tyhle katalogy?
Přílohy
elektrotechnik dia.jpg
oberschoneweide01.jpg

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#24 Příspěvek od sinclair »

Ony oba ty katalogy mají zhruba 80-85 oboustran cca A5, k některým typům jsou i tři listy.
Jsou tam opravdu zajímavé věci a moje soukromá domněnka je, že ty katalogy jsou reklamou-přehledem výroby, která se v NDR rozjela v sovětské zóně, na zařízeních šlohnutých v západní zóně i jinde. Ta výroba chrlila běžně i válečné elektronky, používané Wehrmachtem.
Jsou tam jak série S, L, R, /LV, LD, všecky RL, RV, tak i další, včetně /zřejmě/ radarových obrazovek a nějaké vysokonapěťové unikáty, zřejmě také pro radary, má to koaxiální uspořádání a izolátory jak stodesítka vedení...
Malá ukázka - katalogy jsou naštěstí rozebírací, jsou svázané "na plechový pásek" a děrování, takže snadno vyjmutelné listy. Myslím také, že některé listy /ty hnědé, zbytek je křídový bílý/ jsou tam přidány dodatečně, moc ani nesedí děrování do vazby.

Mě samotného to popravdě až tak nebere, ale všem fandům svítících a hřejících bedýnek by se to snad mohlo hodit.
Je to dědictví po člověku, který se elektronice věnoval už za války a celý zbytek života pracoval na úseku profesionální KV komunikace. Měl tedy přístup i k dokumentům /z nichž mnohé jsem ještě ani neroztřídil/, ke kterým zřejmě běžný červ přístup neměl.

Stojí o to někdo?
Přílohy
1Z1.jpg
LV3.jpg
srs552.jpg
reklama rft.jpg

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od zdenoeddie »

Stoji. I ked niektore asi budu dohladatelne aj tu
http://frank.pocnet.net/

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#26 Příspěvek od pepik9 »

Nejsou to výkonové - Tady kliknout na zelenou šipku a na další straně dole "Download file".

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#27 Příspěvek od sinclair »

Téhle odpovědi tedy moc nerozumím.
Mně vůbec nejde o běžně značené, třebaže hodně staré polovodiče, ale o ty vysloveně zákaznicky značený. Jako jsou třeba ty 10261, 10262 a zvlášť ten označený 21545, ten je vysloveně dost zajímavý.
V komerčních katalozích Motoroly /hlavně těch starších asi do r. 1973-74/ lze najít třeba i "speciály" značené SJ či SJE, ale tohle vůbec ne.
Krom toho mě to hodilo na placenou stránku s registrací a mám takový neurčitý tušení, že půjde jen o staré tištěné katalogy, kde si někdo dal práci s oskenováním.


Poprosil bych o pomoc ještě s jednou maličkostí.
Motorola vydala mezi lety 1974 a 1975 soubor všech svých Application Notes, do té doby vyšlých, končí snad AN6xx.
Konkrétně a přesně se to jmenuje "Application Note Catalog Motorola 1974-75".
Konkrétně mi jde o pouze dvě, AN484 a AN484A, které nikde nejsou k nalezení. Ostatní starší, co jsem potřeboval najít /AN483 a AN485/ jsou běžně k nalezení.
Nejsem v tom příliš zběhlý - jde mi konkrétně o tuto publikaci, kterou se mi nijak a nikde nedaří stáhnout celou, v žádné knihovně, všude jen náhledy a ještě docela mizerné:

https://books.google.cz/books/about/Pra ... edir_esc=y

Vyšla údajně už v roce 2013 a jsou tam podstatné části obou těch AN Motorola, ale samozřejmě i jiných firem - RCA, Texas a dalších.
Nezkusili byste prosím někdo tuhle publikaci nějakým způsobem získat celou?
Tohle je taky zajímavé, kde všude je ta kniha dostupná /omlouvám se za dlouhý link/:
https://www.google.cz/search?hl=cs&biw= ... -vqYeDgdoM:

Vypadá asi tak, jako na obrázku v příloze.
Všm předem díky za jakoukoliv pomoc.
Přílohy
51LOc8QzwHL._SX377_BO1,204,203,200_.jpg

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#28 Příspěvek od sinclair »

Tak fajn, oskenuju to.
K Frankovi samozřejmě chodím taky, je to asi největší databáze elektronek a všeho možného vakuového, ale taky tam není úplně všecko.

Kromě toho jsem ještě našel "Přehled technických dat 1958" Tesly Vrchlabí, běžné i ne tak úplně běžné věci. Jsou tam např. G-M trubice, měřicí elektronky, elektronky pro průmysl, doutnavkový stabilizátory, tyratrony a jiný takový špeky.
Tenhle vrchlabský ale budu muset rozříznout, jinak to oskenovat rozumně nepůjde. Však ono se to zase nějak sešije, třeba po slisovaným hřbetu Herkulesem, to funguje.

No a aby toho nebylo málo, tak jsem našel spoustu volných katalogových listů vysloveně vysílacích elektronek. Jak německých válečných, tak novějších typů QQE apod. Narazil jsem i na nějaký RL15, RL40 a spoustu podobných věcí vč. koaxiálních. K tomu snad všechny typy digitronů, co se v ČSSR vyráběly.
Jde o to, zda to stojí za tu práci - jestli to už někde v elektronické podobě nevisí a dělal bych zbytečnou práci, což já k smrti nerad.

V příloze je zmenšenina první strany úplně první "technické zprávy" pražského pana Fuska z roku 1947.
Řekl bych, že další už v tomto duchu nestihl..
Přílohy
00_title.jpg
1958.jpg

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#29 Příspěvek od pepik9 »

mě to hodilo na placenou stránku s registrací
Úplně dole je "Download file" , bez placení a bez registrace.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#30 Příspěvek od danhard »


Odpovědět

Zpět na „Součástky“