Krups 7240 nevaří kávu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PistaCZ
Příspěvky: 3
Registrován: 19 led 2019, 01:00

Krups 7240 nevaří kávu

#1 Příspěvek od PistaCZ »

Zdravím všechny nadšence do kávovarů. Podědil jsem kávovar Krups 7240 s tím, že jsem zjistil, že nevaří kafe. Dnes jsem pročítal půl dne forum a odpověď jsem nenašel i když popravdě ani nevím co mám přesně hledat.

Jde o to, že když kávovar zapnu tak se dle mého chová normálně. Začne se zahřívat a následně se objeví menu co bych si dal.

Zvolím kávu a kávovar začne pracovat. Dle návodu zde na foru jsem sundal vršek abych viděl dovnitř a mlýnek namele kafe, následně se káva utemuje a jakmile píst vyjede nahoru tak vyhazovač vyhodí kafe které je ovšem úplně suché.

Naopak spousta vody je v odkapávači.

Zkoušel jsem i odvápňování a v tom případě telka voda jen z parní trysky.

Prosím tedy o radu jak přijít na závadu a případně ji třeba i opravit.

Nejsem úplně technicky zručný člověk a v kávovarech se tak neorientuju tak prosím srozumitelně :-)

každopádně díky za rady a za váš čas. ;-)

Uživatelský avatar
PistaCZ
Příspěvky: 3
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#2 Příspěvek od PistaCZ »

Je mi jasny ze uz to je stara herka, ale spis mi slo o to jestli se da zvolit nejaky postup jak by se prislo na to zda je to nejakou soucastkou konkretni nebo je to jen ucpane nekde treba. Kdyz jsem to nekolikrat zkousel tak jsem vodu pod masinou nenasel.

Mel jsem sundane vsechny kryty a kdyz jsem tam videl vsude ty draty atd tak ani moc nejsem schopnej s urcitosti rict ktera soucastka je na co.

Nerad bych to delal metodou pokus omyl pokud uz nekdo treba ma zpusob jak to zjistit.

Dik

Uživatelský avatar
PistaCZ
Příspěvky: 3
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#3 Příspěvek od PistaCZ »

Nebo byl by někdo za nějaký peníz schopen se na tos podívat a případně opravit nebo říct zda to má smysl řešit? Jsem z Prahy. Díky

Uživatelský avatar
stehlajz
Příspěvky: 20
Registrován: 19 srp 2015, 02:00

#4 Příspěvek od stehlajz »

Máš SZ.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“