Sušička AEG Lavatherm - vadný kompresor?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

Sušička AEG Lavatherm - vadný kompresor?

#1 Příspěvek od Tomikt »

Zdravím pánové, rád bych ze zeptal zda je u této kondenzační sušičky bežné že odejde kompresor? Po připojení kompresoru asi za dvě vteřiny vypadne tepelná pojistka.

Typ je ACC GP14YB

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Tomikt »

Nemel by prosim nekdo schema zapojeni teto sušičky, alespoň části kolem kompresoru? Jedná se o model AEG Lavatherm T59800. Moc díky.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

podíval bych se na rozběhový kondenzátor. Jinak když se kompresor připojí napřímo na konektoru musí běžet bez přehřátí . Na to nemá elektronika vliv. Pokud je kondezátor v pořádku a vypíná takhle rychle tepelná pojistky bude problém přímo v kompresoru.

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Tomikt »

Kompresor jsem dnes na chvilku rozbehl a snad bude ok, zrada bude nekde kolem nebo v zapojeni. Nevim jak je to u sušičky, zda se to od lednice liší, tady ma jedno vinutí 3 ohmy a druhý cca 4 ohmy. Je teoreticky mozne ze obe vinuti jsou pracovne?

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#5 Příspěvek od MATYCH »


Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Tomikt »

No tak jsem tomu asi přišel na kloub. Pán co mi to prodal tvrdil že sušička byla nedávno čištěna (což je i videt). Pán si nepoznačil kabely a místo kondenzátoru připojil ke kompresoru plovákový rozpínací kontakt - ten je sepnutý pokud dole nestojí voda, čím vlastně zkratoval PTC. Kompresor tím asi dostal pěkně na prdel. Po správnem zapojení ho rozeběhnu ale je dost hlučný.Běží cca 20 sekund, pak začne víc rachtat a vyhodí ochranu.
Vinutí maji skoro stejný odpor, v manuálu je 3,6 a 7 ohm, já naměřím asi 3 a 3,8 ohmu. Předpokládám správně že tam asi bude mezizávitový zkrat a je hotovo?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

pokud tam někdo přehodil kabely, můžou být přehozené i kabely kondenzátoru. Mezizáviťák není moc obvyklý, což neznamená že se občas nemůže vyskytnout

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“