obsluha ovodu DS1721 - teploměr/termostat

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

obsluha ovodu DS1721 - teploměr/termostat

#1 Příspěvek od kony2807 »

Zdravím , má někdo zkušeosti s tímto typem komunikace (v kat. listu stojí 2-wire serial data bus ), potřeboval bych obslužný program pro PIC . Něco málo jsem z katalogového listu vyčet , ale z komunikace jsem toho moc nepobral , (snad jen že je po dvou vodičích na jednom clock , na druhém data :-) ) MOŽNÁ po dokončení celého projektu budu konstrukci publikovat (prozradím jen že to bude něco z audiotechniky) ale to až někdy jindy ...

Předem dík za odpovědi .
Přílohy
DS1721.pdf
katalogový list k obvodu
(257.97 KiB) Staženo 195 x

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od GeorgeB »

Sběrnice po které obvod komunikuje je I2C. Zabýval jsem se stejným problémem u DS1631 a komunikace s mikrokontrolérem řady 8051. Bohužel jsem našel jen program pro komunikaci s DS18S21 (1-wire), tak jsem si musel datasheet dokonale prosrudovat a napsat i vlastní komunikaci po I2C, protože implementace komunikace z hotových programů pro EEPROM 24C02 atd mi nějak nefungovala.
Takže doporučuji navštívit www.dhservis.cz a další a napsat si sám program. Ještě mě napadá, že na http://www.maxim-ic.com/ v appnotes byly části programu pro komunikaci s PIC.

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od kony2807 »

díky za odpověď , no budu se muset snažit :wink: , snad tu komunikaci zvládu jakříkajíc "nakoleně" , podobnost s I2C zde je skutečně velká , ale poasovat si se standartním protokolem asi nebude ...

Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#4 Příspěvek od tatous »

Zkus se podívat sem, tøeba Ti to nìjak pomùže (rtemp).
http://www.physics.unlv.edu/~bill/temp232/templog.txt

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“