WHIRPOOL pracka

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

WHIRPOOL pracka

#1 Příspěvek od GEEL »

Zdravim Vas.
Mam zvrchu plnenu pracku.Uz 3 krat mi pocas prania vyhodilo istic.Po nahodeni prala.Raz sa stalo,ze po vyhodeni istica neodblokovalo po minute zamok a nedala sa otvorit.
Nemate niekdo radu?
Dik.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#2 Příspěvek od mihal »

To sa asi tazko bude diagnostikovat na dialku.. Problem moze byt aj v isticoch, podobne nieco som zazil s mikrovlnkou, po zapnuti vyletel 16A istic. Pomohla jeho vymena. Ak mas moznost tak ho vymen a sleduj, ak znovu vyleti, tak zisti, v akom useku prania - vyhrievanie, napustanie, zmykanie a postupuj podla zisteni, vyhrievanie - skontroluj vyhr.spiralu, napustanie - el.mag.ventil, zmykanie - motor..

Uživatelský avatar
handl
Příspěvky: 6
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od handl »

Tento problém jsem měl s whirlpoolem boční plnění.Je to divné ale podíval bych se na ten dveřní spínač.Já osobně jsem ho propojil na tvrdo protože po zjištění ceny 800kč jsem to vzdal.

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

Dik za radu.Istic je ok,nie je stary a drzi aj pri zatazi.A ten dverny spinac nebude predsa vyhadzovat istic pocas prania.
Asi to se elektromagneticky ovladane a dufam,ze nebude v tahu programator (vyhodenie istica,neuvolnenie dveri.
Neviem.

Uživatelský avatar
lovr
Příspěvky: 27
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od lovr »

Jesli ze je ten jistic stary tak muze delsi zatez drzet dobre ale spicka blizi ci se zatezi ho muze shodit. jesli ze po nahozeni vypadleho jistice pracka jede dal tak bych to typoval prave nanej.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

jističe

#6 Příspěvek od Mourek »

já měnil na jaře jističe proto že jsem zapnul psa s monitorem, tiskárnou a PC a jistič vyletěl. Tak šel . Asi bych prověřil jističe (vyměnil) a pokud se to bude opakovat prohlídni pračku vevnitř (po vypnutí ze sítě) jestli tam neuvidíš stopy po tekoucí vodě. popř opálené kontakty a isolace.

Uživatelský avatar
triodon
Příspěvky: 71
Registrován: 04 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bruntálsko

whirlpool

#7 Příspěvek od triodon »

během praní ti může vyhodit jistič topná spirála, ale taky dveřní zámek, tak změř spirálu proti kostře, jinak jestli ti nejde otevřít ,tak je vadnej dveřní zámek,který taky někdy vyhazuje jističe.

Uživatelský avatar
Jaka
Příspěvky: 110
Registrován: 25 pro 2004, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

#8 Příspěvek od Jaka »

je to potvora , úplně mi vyhořela, programátor spečený, drátová forma se spekla. Oprava za rozumnou cenu byla nemožná. A jistič, 15 A to nevyhodilo.
Myslím si že důvodem byl oblouk v programátoru, když zrovna ohřívala, protože motor jsem použil do jiné a ta šlape ok. V progamátoru byl asi použitý méně kvalitní materiál na kontakty a časem se unavil.

Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#9 Příspěvek od 007 »

WHIRPOOL je pěknej shit,v životě už nekoupím nic od tydle zasr... značky.Koupil sem před 2 měsíci pračku a hned po prvním praní tekla.Následovala reklamace,vyměna za jiný kus a tam pro změnu chcíplo servo na pohon trysky.Další reklamace,oprava pračky na místě.A teď ten krám začíná znovu téct.A proto-ruce pryč od WHIRPOOL.
007

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

WIRP

#10 Příspěvek od GEEL »

Chlapi dal som tam novy istic a a doteraz to islo.Ale zas mi to zacalo vyhadzovat.Spirala ma 25ohm,taktiez voci kostre nekonecno.Spirala berie 10A.Pri nahrievani pootoci motor raz do jednej a potom druhej strany a po chvili vyhodi istic.Neviem co by v kroku nahr. mohlo po chvili dosiahnut vätcsi odber a vyhodit 16-ku istic.Ked znizim odber odpojenim spiraly nevyhodi ju.
Najviac ma se.. ze po vymene za novy B istic drzal takmer 3 mesiace.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#11 Příspěvek od Kocur »

No možná je to blbost,ale zkoušel jsi odpor spirály vůči kostře i s vodou v bubnu?

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#12 Příspěvek od GEEL »

Pochopitelne.Cely cyklus.Vcera som 2x pustil cyklus a meral.Cyklus isiel len tam nebolo pradlo.Odber som meral prudovou sondou wavetek do 20A a v pohode.Pri prvom nahrievani max 10,2A a druhom 11,1A.Pradlo urcite neurobi 6A odber na motore?Spirala 2050W,26ohm.
Neviem co by tam este mohlo robit problem.

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#13 Příspěvek od GEEL »

Porucha poriesena.Premeral som spiralu 500V megmetom a zistil skrat.Dig. merak malym napätim nezistil skrat a ani kliestak nezareagoval.
Dik za rady.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“