3 moznosti vyberu osciloskopu

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Tatl

#31 Příspěvek od Tatl »



Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od stepa »

forbidden píše:Kdyz je tu rec o osciloskopech, zajimalo by me co byste mi doporucili za digitalni typ. Mam zalusk na Tektronix TDS 210 (http://www.tek.com/Measurement/cgi-bin/ ... illoscopes)
starsi jsem ho videl za 14 000,- Libi se mi, ze je tak malej, nezabere mi na stole moc mista. Digitalni chci hlavne proto, ze obcas potrebuju merit nejaky neopakovatelny dej, treba jen jeden puls a potrebuju kouknout jak vypada. Vim, ze existuji aji analogovy s pameti, ale nevim jestli jsou na tohle pouzitelny. Staci mi do cca 100 MHz. Premyslel jsem i o modulu k PC od ETC (http://www.etc.sk/products/m520/m522.php?lang=svk) ale nejak tomu moc neverim, nemate s timto nekdo nejaky zkusenosti?
Ja mam velmi dobre zkusenosti s TDS220, meri se na tom dobre, ma to dost "fičur", meril jsem s nim bakalarku a muj garant mu rika "krabice od bot" :lol: , nebal bych se toho

Tatl

#33 Příspěvek od Tatl »

jef111: poznáš podle tìch obrázkù jestli je mùj oscilo s tunelkama,nebo bez ?
Díky

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#34 Příspěvek od sambiliong »

Tvůj osciloskop je s tunelkama... jsou to ty kulatý placičky s plochými pozlacenými vývody.
Přílohy
P1010014.JPG
(123.93 KiB) Staženo 131 x
P1010008.JPG
(147.73 KiB) Staženo 137 x
P1010002.JPG
(140.96 KiB) Staženo 192 x

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od jef111 »

Tatl píše:jef111: poznáš podle těch obrázků jestli je můj oscilo s tunelkama,nebo bez ?
Díky
No podle toho jak znám provedení BM566A bez tunelek tak usuzuji, že je to ten s tunelkama. Na těch fotkách toho není moc vidět, ale říkám že na 100% s tunelkama.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od jef111 »

Jé tak sambiliong je rychlejší :roll: :wink:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Tatl

#37 Příspěvek od Tatl »

jef111: tak jsem to tušil správnì.To mám radost.:-(
Až ty tunelky odejdou,existuje nìjaká možnost opravy ? Nerad bych se s osciloskopem louèil,jsem s ním spokojen.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od jef111 »

Jo, ten obvod se dá vypojit a nahradit přídavným modulem s IO, je na to náhrada (resp. předloha :lol: ) myslím od firmy Motorola.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Tatl

#39 Příspěvek od Tatl »

Je to k sehnání ?
Mùžeš mi prosím napsat nìjaký podrobnosti o co jde ?

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od jef111 »

Prý je k sehnání, já jsem se o to ještě moc nezajímal, protože jsem to zatím nepotřeboval (od té doby co o tom obvodu vím). Úprava v podstavě spočívá ve výrobě nové malé desky, na které je ten IO a několik dalších součástek co je potřeba, která se s jistými úpravami na původním obvodu zapojí místo bloku s tunelkami.
Další možností je přehodit tunelky ze 2. časovky do hlavní (pokud odejdou právě tam). Druhou časovku běžně při měření nevyužiješ, proto se bez ní dá bez problémů obejít.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Tatl

#41 Příspěvek od Tatl »

Díky moc.
Nevíš náhodou oznaèení toho IO ?

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od jef111 »

Nevím, ale časem zjistím. :wink:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#43 Příspěvek od Sejny »

Spouštěcí obvody v 566A jsou zcela jinak řešené oproti non A verzi... Jestli existuje úprava díky které se dá obejít bez tunelek tak mě to velmi zajímá. :)

Feryakt

3 možnosti

#44 Příspěvek od Feryakt »

Mùžete nìkdo dát na uploud schema z Esakiho diodou.
Existuje za urèitých pøedpokladù syntéza z transistorù.
Je to 5 let co jsem opravoval firemní oscila.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od jef111 »

Sejny píše:Spouštěcí obvody v 566A jsou zcela jinak řešené oproti non A verzi... Jestli existuje úprava díky které se dá obejít bez tunelek tak mě to velmi zajímá. :)
Až přijde čas, a mě okolnosti donutí se tím zabývat (např. oprava takového osc.) něpo pobastlím, a dám vědět výsledky, teď na to bohužel nemám čas...
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“