Jak vyzkoušet notebook - zkratuje adapter

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Jak vyzkoušet notebook - zkratuje adapter

#1 Příspěvek od dvorak »

Dostal se mi do ruk starší NTB Dell Latitude D600, který má vybitou baterii a po připojení na adapter způsobí jeho zkratování. Chtěl bych ho ale nějak vyzkoušet, zda vůbec funguje, ale nevím, jak do něho dostat napětí. Dá se připojit např. na kontakty místo baterie - samozřejmě odpovídajícím napětím? Nebo naopak, jak nabít baterii mimo notebook ? Děkuji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Skratovat to bude pravdepodobne aj bateriu, skrat byva vacsinou az na spolocnej vetve.
Takze musis skrat najst a odstranit. Rozobrat, pripojit na lab. zdroj a zistit, co sa najviac zohrieva. Vacsinou nejaky keramicky kondenzator.

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od beny66ka »

rnbw:
dvorak:

Teď jsem měl jeden v ruce, přesně stejný projev. Připojil se ho na zdroj s prodovým omezením a podle ohřevu jsem zjistil 2x vadný FET v napájecí větvi.
Po odpájení FETů jsme zjistil že důvod jejich odchodu byl keramický kondenzátor dále za nimi který se zkratoval. Kond byl přímo mezi +19V a 0V jako filtrace v napájení.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#4 Příspěvek od dvorak »

beny66ka píše:rnbw:
dvorak:

Teď jsem měl jeden v ruce, přesně stejný projev. Připojil se ho na zdroj s prodovým omezením a podle ohřevu jsem zjistil 2x vadný FET v napájecí větvi.
Po odpájení FETů jsme zjistil že důvod jejich odchodu byl keramický kondenzátor dále za nimi který se zkratoval. Kond byl přímo mezi +19V a 0V jako filtrace v napájení.
Bylo by možné foto ?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“