Televize LG 43UK6200PLA problém HDMi

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

Televize LG 43UK6200PLA problém HDMi

#1 Příspěvek od ARDO »

Prosím Vás

Rodiče jsou ode mne vzdáleni 150km čili není pro mne jednoduché jen tak sednout a jet.

Popíši problém.

TV je co se týká zapojení do sítě třídy II.

TV mají novou cca měsíc. Na vstupu HDMI 1 je připojen satelit (třída II dvojitá izolace), Připojili jsme pak k ní ještě stolní počítač třídy I. Nejdříve jsme jej zapnuli do vstupu HDMI 2,ovšem TV vůbec nezajímalo,že na tomto vstupu je připojen signál.Následně jsme tedy zkusili vstup HDMI 3. Takto to již začalo fungovat.Mohli přepínat mezi HDMI 1 a HDMI 3.

Dnes ráno (po 14 ti dnech) volali,že ať přepnou vstup HDMI 1 nebo HDMI 3 je vždy obraz jen z počítače. Zdá se mi to velice divné.

Za prvé je divné to,že vstup HDMI 2 na TV je nefunkční a za druhé jak může být obraz na obou vstupech stejný. To by snad musel být KO HDMI SWITCH na základní desce TV.

Teď ovšem otázka,buď je to chyba té TV (byl to poslední vystavený kus) anebo jestli mohlo udělat paseku to,že TV je spotřebič třídy 2,připojený satelit také a já připojil počítač třídy 1 ?

Elektroinstalace je stará cca 8 let,vše v mědi v síti TN-S
Před rokem bylo měřeno ve všech obvodech impedance smyčky a vnitřní odpor sítě.Všechny měření v uspokojení normy.Měřeno kalibrovaným měřičem

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#2 Příspěvek od Heno »

A nemysleli tým, že či prepnú HDMI 1 alebo HDMI 3, tak TV píše to isté a to "no signal"?

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#3 Příspěvek od ARDO »

Nejsem u toho.Ptal jsem několikrát,abych získal potřebné info

na všech aktivních vstupech HDMI je obraz z PC.Samozřejmě může to být rukama.Každopádně TV je i tak asi myslím na reklamaci,protože nejde HDMI 2 vstup.

Ale jde mi jen o to jestli při dobré elektroinstalaci může nastat problém při spojení spotřebiče třídy 1 do TV,která je třídy 2.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Pokud ten HDMI kabel nepřipojovali "za chodu", není problém.
Pokud opravdu nejde jeden vstup HDMI, tak určitě reklamovat.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#5 Příspěvek od xsc »

Problém nebývá při propojování třídy II s třídou I, tam je jen krátký pulz při nabíjení ochranných kondenzátorů, proto je dobré zapojovat kabely ve vypnutém stavu. Ale rušivé napětí tam lze snadno zanést přes anténu - ať již satelitní nebo DVB. Pak se uzavře smyčka anténa-satelitní přijímač-HDMI1-HDMI3-zem přístroje třídy I. Pokud je vyrovnávací proud dost velký, nemusí se to TV líbit.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

ARDO píše:...
Za prvé je divné to,že vstup HDMI 2 na TV je nefunkční ...
...
Teď ovšem otázka,buď je to chyba té TV (byl to poslední vystavený kus) ...
I v tomto může být "zakopaný pes" - že ten vstup HDMI-2 odpálil některý z prodavačů už na prodejně (což je dost pravděpodobné) - dle "tohoto návodu":
jezevec píše:Pokud ten HDMI kabel nepřipojovali "za chodu", není problém.
Pokud opravdu nejde jeden vstup HDMI, tak určitě reklamovat.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“