Lednice divné zvuky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

Lednice divné zvuky

#1 Příspěvek od Sadra17 »

Po zavření začne hučet/hvízdat jako když přistává letadlo 8O nějaký tip na co se podívat ? lednice je relativně nová - necelý 4 roky

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od Kremik »

V první řadě bych se připoutal :-)
Pak bych skusil, jestli to dělá i vypnutá. Tak po hodině..

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Podívej se na těsnění, na rovnováhu ledničky, na misku vzadu na odpařování vody a na zbytek.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

To je tým, že teplý vzduch, ktorý vpustíš dovnútra sa ochladzuje a zmenšuje svoj objem. Po zavretí dverí sa naďalej ochladzuje a zmenšuje, čím vzniká podtlak, ktorý sa vyrovnáva cez netesnosti a všelijaké otvory. No a tak to hvízda. Niektoré chladničky majú pod výparníkom otvor, ktorým sa odvádza kondenzát do misky nad kompresorom, odkiaľ sa voda odparuje. Tento otvor tiež prispieva k vyrovnávaniu tlaku. No niekedy sa upchá zvyškami obalov, zeleniny a podobne... Niektoré chladničky sa sekundu po zatvorení dverí ani nedajú otvoriť.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#5 Příspěvek od Sadra17 »

to by sedělo, je to spíš hvízdání a lednice nejde pak chvíli otevřít na zadní stěně jsou namrzlé kapky :D

je to kombinovaná s mrazákem - 2 samostatný dvířka- jeden kompresor

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Mě zase mražák Elektrolux různě syčí, bublá a vyluzuje další podivný zvuky. Prý to dělá to "supermoderní ekologický chladivo" a nejde s tím nic dělat. Naštěstí je v komoře, kde tu jeho produkci nemusí nikdo poslouchat.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#7 Příspěvek od dred »

upchatý výtok pod výparníkom 8-) Hvízdanie robí podtlak.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#8 Příspěvek od Sadra17 »

dá se to nějak vyčistit bez stěhování lednice ? je to whirpool

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#9 Příspěvek od renda15 »

Většinou tam je dole pod výparníkem otvor a takové šťourátko. Vyndat, prolejt v rozumném množství teplou vodou. Rozpustí to různý bordel, tuky a prošťourat znova. Odtékat to musí plynule.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#10 Příspěvek od dred »

Poriadne sa to dá vyčistiť len keď je prístup aj zo zadu, ale stačí aj z vnútra intenzívne prešpárať tou plastovou somarinou a prelievať vodou s nejakou vhodnou dezinfekciou. Pozor, veľa vody nelej, tak 1,5 - 2 dcl, odparovacia nádržka nie je moc veľká...
Přílohy
chl.png

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Jenys »

Tak když už je tu tento dotaz o vyluzování zvuků, tak já mám Whirpool a ta dovede příst jako kočka. Jindy i zpívá :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

A co děláš s tím napředeným? Prodáváš za těžké prachy jako někdo s utrženými miliardami z EET na nové školky apod.? :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Bez vyčištení odparný nádobky nad kompresorem je to celkem zbytečný šťourat jen zepředu. Pokud do nádobky nateče něco výživnýho a k tomu teplo z kompresoru, tak tam cosi vyroste a vytvoří neuvěřitelnej smrad. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jenys »

p32 píše:A co děláš s tím napředeným? Prodáváš za těžké prachy jako někdo s utrženými miliardami z EET na nové školky apod.? :lol:
Nene, nic neprodám mojemoje :D

Ne fakt beze srandy, to co se z lednice někdy ozývá je docela hustý. Když jsme tu lednici kupovali, tak jsem přemýšlel nad lineárním motorem, ale prodávají nám říkal, že lineární jsou moc hlučné. Já je neznal, tak jsem si blbě nechal poradit a vzal s normálním motorem a hlučná tedy je taky. Kolikrát to v ní bublá jako když má nadýmání :lol:
Jinak je dobrá, je i s mrazákem dole. Jestli je ten hluk vada, nebo je to vlastnost nevím.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od workhard »

Tady máte přehledný grafický seznam povolených zvuků:
Přílohy
Zvuky lednice
Zvuky lednice
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“