Monitory sony stejne zavady

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
michellos
Příspěvky: 95
Registrován: 02 črc 2007, 02:00

Monitory sony stejne zavady

#1 Příspěvek od michellos »

Zdravim vsechny tady potreboval bych poradit nejspis s castou zavadou monitoru sony.Mam doma dva monitory sony a kamarad ma dell a ibm ale podvozky maj taky sony. Kazdy monitor ma vertikalne asi tak pet centimetru od okraju malo vidiltelne prolinajici se carky ktere v urcitych mistech mizi.V praci to nevadi ale viditelne to je a vsechny to maj uplne stejne. Nevi nekdo co by to mohlo zpusobovat?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

:arrow: Je to výztuha masky,není to závada,nýbrž vlastnost. :roll:

Uživatelský avatar
michellos
Příspěvky: 95
Registrován: 02 črc 2007, 02:00

#3 Příspěvek od michellos »

Dik za odpoved a to je to videt i noveho monitoru nebo casem se to projevi to je docela blba vlastnost

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

To je dano principem konstrukce trinitronove obrazovky a urcite to bude videt i u noveho monitoru. 8-)

Uživatelský avatar
michellos
Příspěvky: 95
Registrován: 02 črc 2007, 02:00

#5 Příspěvek od michellos »

Tak to jsem nevedel a ja proveroval casto zminovane elyty.Tak to me sony jako znacka zklamala diky.Ten jeden to je G500 multiscan a ma velky jas. Vim ze si pridava jas vuci starnuti obrazovky ale trochu vic nez je potreba. Da se to resit programem ale ten nemam a tady ve foru to nekdo resil zmenou odporu.Potreboval bych vedet ktere odpory to jsou a jake hodnoty nahradit za puvodni odpory. Nasel sem to v anglictine a nejsem z toho moudrej.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

michellos píše:Tak to jsem nevedel a ja proveroval casto zminovane elyty.Tak to me sony jako znacka zklamala diky.
Zklamala? Byt Tebou, tak si prectu neco o trinitronech, protoze kdyby si o tom neco vedel, tak tohle nereknes. Vyhody podle me prevazuji. Videt to je od zacatku, jsou to slabilizacni prouzky, nejsou po krajich, ale mely by byt v 1/3 obrazovky po obou stranach a pouzivaji se tusim od 17" vyse.

Uživatelský avatar
michellos
Příspěvky: 95
Registrován: 02 črc 2007, 02:00

#7 Příspěvek od michellos »

V monitorech jo kdo se ma na ty carky divat a kdyz jsem to chtel tenkrat prodat tak mi to vratily jako zavadu ted uz to vim. Ale mam od sony celou elektroniku a vsechno bez poruchy a super!

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od stepa »

Vim o jediny nevyhode...to je ta mekka maska, ale to je dost podstatna nevyhoda. Jinak prevazuji vyhody(jas, kontrast, plochost). Videl jsem nejaky starsi trinitrony a tak hrozny mi to nepripadalo. Nijak to neobhajuju, ale tvrdit ze tim sony zklamalo je podle me prehnane.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od forbidden »

kondik píše:Vyhody prevazuju? ale prevazuje aj nizka zivotnost tychto obrazoviek, zo zaciatku je to pekne ale neskor to je hnus na ktory sa neda pozerat.
Tak s timto teda nesouhlasim, v praci mame nekolik 21" trinitronu Dell, jedou cca 16 hodin denne a i po 4 letech provozu maji obraz ostry jako nazacatku. A to mame i o hodne starsi kusy, treba Iiyamy. Nevim teda co si pod pojmem "nizka zivotnost" predstavujes.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#11 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od forbidden »

Aha, s TV trinitronama nemam zadny zkusenosti. Jen s monitory, ty jsou zrejme delany kvalitneji, i kdyz po 10 letech uz si svy odslouzily a maji narok na vymenu.

Uživatelský avatar
michellos
Příspěvky: 95
Registrován: 02 črc 2007, 02:00

#13 Příspěvek od michellos »

Tak to nereste kdo ma vic zkusenosti s trinitronama tenhle je 7 let starej a ukazoval by jeste dobre kdyby nekdo vedel ty odpory tak bych mu byl vdecnej at se nedivam do mlika.....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

V TV su mozno trinitrony hrozne, ale v monitoroch nie.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#15 Příspěvek od Miri »

Mám tu Nokii, kterou používám 13. let tak 10. hodin denně, obrazovka Trinitron a stále jak nová - no problem. Syn má Dell - model teď nevím, je to taky trinitron a bez problémů přes 8. let.
Miri

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“