Koupili byste tohle?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Koupili byste tohle?

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Protože mi samsung GTS-5610 po letech dosluhuje už hodně (nejlepší mobil, co jsem měl, samozřejmě že nic podobného už neexistuje) hledám jiný tlf.. Zásadně nechci nic chytrého a patlacího. Výběr je hodně omezen. Jediné, co jsem našel a umí 3 mega foťák je tenhle zmíněný, ostatní jen 2M. Žádný zvláštnosti nepotřebuju, je to jen nástroj. Nokii nechci dražší, horší. Tenhle vyhrál nějaké srovnávací testy. https://mobilni-telefony.heureka.cz/swi ... -sim-titan https://www.cena-vykon.cz/porovnani/sam ... -dual-sim/ A je to levný:-))

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Je už někde napsáno, kolik važí, jaké rozlišení má foťák, proč je tam nesmyslné rozlišení displeje a proč je tak drahý? Taky, kde se sežene druhá baterka a co stojí? Je to tak doplněk pro ženské, co si furt mačkají klávesy v kabelce.
Nebral bych. Raději něco levnějšího nebo lepší a o 6 stovek dražší.

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#3 Příspěvek od Spiral »

Zdravím,
mám již delší dobu vyhlídnuto pro mamku toto:
https://mobilni-telefony.heureka.cz/pan ... e/#section
Pixelů na fotky to má méně než je požadavek.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od TAKJAN »

Má horší foťák, nevím, zda má blesk. Za vyloženého seniora se nepovažuju:-))
p32 Co doporučíš? O těch pár stovek nejde, ale nijak si nepomůžu. Váhu atd neřeším, aku asi taky ne, stejně to bídně přežije záruku.

Uživatelský avatar
teufel
Příspěvky: 355
Registrován: 09 úno 2017, 01:00
Bydliště: Na dohled od Spolany

#5 Příspěvek od teufel »

Rozlišení fotoaparátu vůbec nic neříká, jak to bude fotit. Prastarý fotoaparát Olympus C2000 Zoom měl naprosto excelentní fotky i se 2 Mpx. Mobil se 2Mpx se hodil tak leda na ofocení jízdního řádu na zastávce nebo ordinačních hodin u doktora

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#6 Příspěvek od TAKJAN »

Vzhledem k tomu, že nechci nějakou odolnou obludu, nokii, blackberry, tohle https://mobilni-telefony.heureka.cz/doro-secure-580/ taky ne:-)))), tak nic jiného není..
Nebo tenhle křáp, ale to si nepomůžu. https://mobilni-telefony.heureka.cz/dor ... e/#section

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Co bych doporučil? Musíš se vyjádřit, co od toho očekáváš. Chceš jen telefonovat nebo chceš i jiné funkce jako foťák (jaké rozlišení?), MP3 atd.
Na jednu nebo dvě SIM?
https://www.tsbohemia.cz/cpa-myphone-ha ... 89426.html

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Tyhle mobily jsou urceny pro sortu lidi kteri nejsou schopni fotit, ten fotak je tam jen tak do poctu. Tak to proste je. Bud si kup fotak nebo poradny mobil.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#9 Příspěvek od TAKJAN »

Ale já chci obyčejný mobil. Foťák je bonus, tak ho použiju. Nefotím krajinky ap, ale max nějaké technické věci, co jak bylo před demontáží ap. 5M toho sansungu to nedá, jasně.
Ten odkaz-parametry ujdou, ale opět 2M a vypadá hrozně. Nechci nic odolného, v dešti nechodím a nikdy jsem si mobil nerozbil nebo takového něco. Jako stará, konzervativní generace si věcí vážím a dávám bacha.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#10 Příspěvek od Devo70 »

Čo sa týka fotenia súčasné tlačítkače a lacné smartóny nemajú na foťáku ani automatické ostrenie. A udávané rozlíšenie je vo viacerých prípadoch interpolované. Takže fotky na prd.
-ST-

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Tlacitkove vypadaji vsechny hrozne, tam si nevyberes :-)
Nevim co je na dotykacich nekonzervativniho, ja je pouzival uz v dobach kdy nejake iphony jeste mnoho let nebyly ani Jobsovymi vlhkymi sny. To neni o konzervativnosti a o projeveni snahy naucit se neco noveho. Ja vzdycky rostu kdyz prijde strejda, vytahne stary tlacitkac, a nez se mu podari silenymi kombinacemi tlacitek za "pomoci" nekontrastniho pididispleje na kterem nic nevidi vydolovat byt jen svoje cislo, vykourim cigaro.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#12 Příspěvek od JiriTom »

TAKJAN píše:Nefotím krajinky ap, ale max nějaké technické věci, co jak bylo před demontáží ap.
Jenom dotaz: čím jsi fotil to měření DPA... ?

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#13 Příspěvek od TAKJAN »

To bylo foceno samsungem, starým, na kterém jedu netové radia, leží v dílničce.
Já prostě dotykáč nechci. Většina lidí stejně zdaleka neví, co všechno umí a používat ho neumí. Je to jen hodně protažená móda.
A já nepotřebuju blbosti, které to umí.
Asi budu bez telefonu, konečně žil jsem tak 2/3 života. V autě mobil je, tak co.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od termit256 »

Ne, blbosti nepotrebujes, ty jen jako spousta tobe podobnych lidi shanis hloupy telefon, ale aby umel to co chytry :-) Kdyz to kratce shrnu. Je to naprosto klasicky problem.

To slysim kazdou chvili, chci obycejny telefon, ale aby umel jen toto a tamhleto. Ale ostatnich milion funkci co maji dotykace nechci.

Uvedom si, ze vubec nikdo nepouziva uplne vsechny funkce ktere moderni mobily nabizeji a je to uplne normalni, takhle je pouzivat.
Pokud neco nepotrebujes, tak to nepouzivas. Tim ze nejakou funkci do mobilu vyrobce neda, mobil levnejsi nebude, spis naopak. Nevyplati se vyrabet milion typu mobilu s vselijakymi kombinacemi dovednosti. Proste se do jednoho typu nacpe co jde a uzivatel si vybere jen to co potrebuje. To je uplne normalni, ale spousta lidi ma problem si na tuto skutecnost zvyknout a maji dojem za plati za neco zbytecne ci co. Chytry mobil jde bez problemu pouzivat jako hloupy, opacne to ale nefunguje.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#15 Příspěvek od JiriTom »

Takjan: Ok, kdyby to bylo focené i naprosto vyběhlým Iphone 4, který jde dnes koupit na inzerci za 1 tis Kč, byla by ta fotka o dvě třídy lepší... :)

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“