GRUNDIG T 70-640 OIRT

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Pavel85 »

Jo a ještě sem měřil napětí na sekundáru zdroje a vypadají na voltmetru dobře.Jediné co kolísá je napětí 16,5V,ale to bude tím,že není nijak stabilizované.Je tam 17,1 a kolísá mezi 17,05 - 17,25,ale tím to asi nebude že?A mohla by být vada i třeba v kondíkách v primáru?mohlo by se to projevit i takto?

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#17 Příspěvek od bu2520 »

a co takhle chladící sprej :-)

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Pavel85 »

Ze bych s nim ty kondy nachladil?To me nenapadlo.A můžu to udělat i za chodu?Nebo to mam vždy na okamžik vypnout a nachladit jeden a pak zase zapnout atd?Dík,jsi kapacita.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#19 Příspěvek od bu2520 »

jasně že za chodu, jak se to začne projevovat tak chladit, já osobně dělám větší plochy na kvadranty a ty pak zmenšuju. Prostě ty tisíce krámu co mi prišly pod rukami na opravu někde musí být znát :-)

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Pavel85 »

Tak sprej jeste nemam,ale vymenil jsem skoro vsechny elyty a porad to same.Nahodou sem si tedka vsimnul,ze nahore,pokud je tmavsi obraz,jsou tri dvojice tenkych barevnych prouzku.cervene modre zelene,nevim tedka v jakem poradi.Jsou viditelne nadherne,pokud stmavim obraz.Ještě dovyměním ty ostatní elyty,když už jich mám tři čtvrtiny vyměněné a uvidím.Tak me jeste napadlo,že by mohla byt chyba třeba ve stabilizátoru LM317,který je tam použit.Z vlastních zkušeností vím,že se někdy chovají divně.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od workhard »

Vypadá to na vadné IO ve vertikálu,jestli už jsi všechno přeměřil a je to OK tak ho vyměň.

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Pavel85 »

myslis ze to zpusobuje i ty prouzky?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od workhard »

Jj,už jsem to měl,tv šla asi minutu dobře,pak se obraz smrskl a udělaly se ty proužky...jak se ohřál obvod.

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Pavel85 »

On se nesmrskne,jen zacne mirne poskakovat a nahore se objevi ty prouzky.Jsou tenke a vzdy dva stejne barvy.Vypada to,ze ten obvod uz byl meneny.Teda pokud je to to TDAčko na tom chladiči.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od workhard »

No ono to chvilku poskakovalo a pak zůstalo smrsklý. A dělal to ten IO. Je na chladiči,ale typ té televize už si nepamatuju.

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Pavel85 »

uvidím.Zkusim ho pak chladit a uvidi se

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Pavel85 »

Nachladil jsem TDAčko a poskakování zmizelo.Sehnal jsem tedy nové a skákání přestalo a je to skoro OK.Skoro říkám proto,že sem tam ten obraz poskočí,ale úplně jinak než předtím a občas se mázne,nebo tedy spíš zvlní,jako když je třeba pokrčený pásek videokazety.Už sem to tu jednou psal,že nevím jak se tomu říká.A úplně nahoře,je ten obraz ujetý stále,ale to by zas až tak nevadilo.Hlavně to občasné zvlnění mi celkem vadí.Taky záleží jestli je obraz světlý,tmavý,nebo širokoúhlý.Všechny elyty byly vyměněny,kromě toho hlavního filtračního co je ve zdroji.Že by i to STVečko bylo vadné?Taky vypadá,že už jej někdo měnil.

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#28 Příspěvek od juca »

Aj elity na module TXT?
juca

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Pavel85 »

Ty co jsou kolem IO od TXT a kolem tuneru jsem neměnil,ale těch tam zbylo cca 5.I to by to mohlo dělat?To vlnění obrazu?

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Pavel85 »

Pánové,nějak mi z té TV jde už hlava kolem.Tak sem dovyměnil všechny elyty a chtěl jsem zkusit jak jede tuner.No a nejede.Nevím jestli jel vubec před výměnou těch kondíků.Když nastavím příslušný kanál,je vidět,že tam obraz v pozadí je,ale velmi špatný.Jakoby byla strašně nízká citlivost.Nevíte někdo čím to může být?Kondíky sem měnil samozřejmě za stejné hodnoty,jen vždy na vyšší napětí,protože nemám na ta napětí,které tam byly,ale to snad nevadí ne?Jde tam snad jen o kapacitu.Nebo se pletu?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“