TESLA MARTINO

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#46 Příspěvek od kondik »

PabloX píše:Na okraj dodam: NEMAZAT!!! Ja si to zbieram, tieto zadery proste nemaju chybu :lol:

Otazocka pre OBJEBANTA: Mas doma funkcny meraci pristroj, ktorym si schopny nieco zmerat?
mozno tak merac tlaku (ktory je nutne pouzit pri citani jeho vlakien).

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od urbanek »

A nedělal jsi náhodou něco se síťovým vypínačem? Máš ukostřený ten panel jak jsou na něm potenciometry? Ten se totiž kostří drátem vyvedeným hned ze síťového vypínače. Potom z vypínače jde dvoulinka nakonci jedním drátem na diodu a druhým na kostru šasi. Pokud bys ty dráty na jednom nebo na druhým konci prohodil tak se ti bude potenciál vyrovnávat přes potenciometry a bude to takhle "krásně" modulovat jas.
Jinak schéma sis jistě stáhl takže začni měrením napětí zdroje a až něco naměříš tak se ptej dál...
To že ti to neladí - není to tím že to neumíš? Prej si neuměl naladit ani Pluto :D

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#48 Příspěvek od Oberleutnant »

Tu tv umim ladit a umim i prepinat kanaly, ale ta tv na ladeni ani prepinani kanalu a predvoleb nereaguje, tak bych prave rekl, ze bude vadna OMF...Kdyz byla vadna u Rubina, tak to delalo neco podobneho

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#49 Příspěvek od jano2 »

Oberleutnant píše:Tu tv umim ladit a umim i prepinat kanaly, ale ta tv na ladeni ani prepinani kanalu a predvoleb nereaguje, tak bych prave rekl, ze bude vadna OMF...Kdyz byla vadna u Rubina, tak to delalo neco podobneho
Ved to preboha premeraj,či je OMF aspon napajana,ked to tvrdiš že je vadna.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od PabloX »

Fiha tak on ma doma vestiacu gulu!!! Ani nic nezmeria a uz vie v com je chyba!!! To je super, pozic mi ju...

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od Lukas-Peca »

Oberleutnant: vyvěšti mi, proč mi u C425 nejde barva, a dám ti stovku!

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#52 Příspěvek od Oberleutnant »

U toho C425 asi budes mit vadny modul PAL/SECAM nebo tam budes mit studenak...pred par mesici jsi mi psal, ze do te tv natekla voda ze?A nezapomen zkontrolovat, jestli mas spravne nastavenou sytost barev :D

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od Lukas-Peca »

Studeňák tam bude, ale kde? Jo a co je modul PAL/SECAM, takový tam není.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#54 Příspěvek od sambiliong »

Oberleutnant píše:Tu tv umim ladit a umim i prepinat kanaly, ale ta tv na ladeni ani prepinani kanalu a predvoleb nereaguje, tak bych prave rekl, ze bude vadna OMF...Kdyz byla vadna u Rubina, tak to delalo neco podobneho
Uvedom si, ze i nekolik ruznych pricin muze mit za nasledek stejny projev zavady! Takze kdyz se zda, ze je OMF pro signal nepruchozi, tam muze byt vada v ni, ale taky v chybejicim napajeni (vadny zdroj). TAKZE SI NEJPRVE OPRAV (ZKONTROLUJ) ZDROJ. Az budes mit overeno (MERENIM!!!!), ze zdroj pracuje bezchybne (velikosti napeti, zvlneni), pak teprve cin zavery stran pripadnych zavad v OMF. U televizoru tohoto stari se uz mohou vyskytovat nebezne zavady, takze nejsou na miste dotazy na typicke vady OMF. P.S.: Na ten zdroj pouzij multimetr a osciloskop...

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#55 Příspěvek od Peterseal »

Oberleutnant asi myslel modul P.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od PabloX »

Oberleutnant píše:U toho C425 asi budes mit vadny modul PAL/SECAM nebo tam budes mit studenak...pred par mesici jsi mi psal, ze do te tv natekla voda ze?A nezapomen zkontrolovat, jestli mas spravne nastavenou sytost barev :D
Aj ty mas studenak...v gebuli. Vsetci si tu z teba robia pi** a ty si pokracuejs dalej. Pravdupovediac, uz aj mna co neopravujem TV zacinas srat, TAK ZOBER TEN 🤐 MERAK A NIECO ZMERAJ!!!! My este vymozenost ako vestigula nemame!!!

Kebyze viem kde byvas tak by som ta asi :smash: :guns:

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#57 Příspěvek od Oberleutnant »

Myslel jsem modul P, ale to bys uz mel vedet ne?Nevypadavaji ti barvy jako nasledek toho, ze se do te tv dostala voda?

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#58 Příspěvek od kondik »

Obrjlantovi navrhujem vyznamenanie za NAJDHSIE VLAKNA (to je jedine ocenenie co tu moze ziskat).
Naposledy upravil(a) kondik dne 30 zář 2007, 20:27, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od workhard »

Vraťte mu toho NEPOUČITELNÉHO :redcard:

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#60 Příspěvek od pajap »

Mě by zajímalo, jestli má nějaký měřák...
Probíralo se to už v hodně vláknech, ale odpověď jsem nikde nenašel.
Asi opravdu jen tipuje z té koule...
Zdraví Pája...

Zamčeno

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“