Notebook IBM T41

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

Notebook IBM T41

#1 Příspěvek od rezis »

Zdravím. Mám takový problém. Koupil jsem vadný noťas s původní závadou nejde zapnout. Tu jsem vyřešil (student pod MAXem klasika). Ale jak bylo po opravě zjištěno je zaheslovaný. :cry: Vím že heslo sedí v ATMELu 24RF08CN
Neví někdo kde najít "náplň" bez hesla nebo alespoň nějakou teorii o tom to? Nebo odkazy? Když tak přes SZ.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Je to dost velky pruser, raz som o tom nieco cital na nejakom webe, tusim v australii...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od rezis »

Bez toho atmelu se rozjede a vypise chybu kontrolniho souctu. Takze on si to bude porovnavat :? nekde jsem cetl ze je ulozeno na dvou mistech a kontroluje se pomoci nejakeho algoritmu cemuz bych veril. Na co by tam byl Atmel jen kvuli ulozeni hesla.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

IBMka jsou vůbec noťasy pro zlost. Měl jsem před pár lety jako služební ASUS už nevím jaký typ - ještě s Win95. Občas jsem musel na IT pořešit různé detaily, jako nefunkční HDD, blbnoucí GK atp. Pak mi v rámci modernizace Asíka sebrali a dali mi "jetý" IBM ThinkPad - zas už si nepamatuju typ. Ten se mi po 3 měsících rafnul tak dokonale, že jsem z něj nedostal už ani FŇUK - u toho Asíka se dal disk přečíst v čemkoliv jiném, nahradit také (dočasně) jakýmkoliv jiným i externím na kabelu, jiné komponenty taky - prostě opravitelnost skoro 100%. IBM kleklo a víc s ním nikdo nehnul - MB spárovaná s HDD společným kódem, takže disk jiný NB ani nenajde, natož aby z něj něco přečetl... Přišel jsem o spoustu i osobních dat, která jsem nestačil zazálohovat, copak o to, ale můj tehdejší zaměstnavatel mi chtěl toho NB dát k náhradě!! Ono v něm totiž bylo asi 5GB firemního SW a dat, se kterými jsem tenkrát pracoval (sběr dat, žádná tvůrčí práce...) - a oni ho neměli zazálohovaný!!! Data ani systém!!! Výstupy jsem sice odesílal, ale můj šéf si je ani neukládal!!! A když volali na zastoupení IBM, jestli by šlo ten disk nějak přečíst (závadu jsme nakonec identifikovali jako kolaps HDD), tak si nasurovo řekli o 20kKč jako zálohu a prý potom podle složitosti doplatit dalších 20-30 tisíc!
Šéfa mého šéfa to tak nastolicovalo, že mému šéfovi sebral půlroční prémie a mne chtěl vyhodit na hodinu - to naštěstí nešlo, neměl na to důvod, tak mi dal aspoň 2 měsíčního padáka... Dneska jsem rád, že to udělal - lidi odtamtud utíkají sami, já tenkrát aspoň dostal odstupný - tak moc se mne chtěl zbavit, že mi napsal výpověď pro nadbytečnost...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

Je to prej orisek, dokaze to snad jenom nejaky australan, ktery to pry vymyslel. Tomu se musi slusne zaplatit, poslat vypis z eeprom a potom posle zpatky jiny obsah.

http://4um.ocguru.cz/showthread.php?t=33288&highlight=

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Toto je ono: http://www.ja.axxs.net/unlock/
Je to za $45 - co je, myslim, celkom rozumna cena oproti cene zakladnej dosky.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Mám to a nebylo to až zas tak složité. Musel jeden svab do programatoru a pak zpatky. Jen s zaheslovanym HDD asi nehnu. Ten co jsem to od nej koupil byl asi paranoidni nebo nevim.
Psát to sem nebudu kdo potrebuje tak SZ.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

re:

#8 Příspěvek od ccarloss »

Jednou jsem videl na nete na odkodovani notebooku ci laptopu specialne propojenou koncovku asi LPT - ta se potom zasunula podle navodu a tim doslo asi k resetu mozna k nejakymu zakladnimu nastaveni.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

to cumim

#9 Příspěvek od Puda »

ty IBM sou asi fakt jiny
-ja sem zase kdysi v IBM nerozchodil jinou CDrom nez origo -chtel sem dat DVD -ani se to nezaplo
jinak uz se mi stalo ze sem zapomel heslo a stacilo vytahnout biosovou baterku
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Heslo je něco jiného, než vzájemné kódování hlavních částí NB - heslo je uživatelské nastavení, můžeš a nemusíš si ho aktivovat. Ale základní části NB IBM si mezi sebou v rámci vypínací rutiny vymění zvláštní plovoucí kód, vždy znovu a znovu vygenerovaný pomocí zvlášt zkonstruovaného algoritmu. Při zapnutí si pak ty kódy vzájemně porovnávají - a když některý nesouhlasí, NB se prostě odmítne nechat "nastartovat". Prý (tvrdil mi to IT správce) je to opatření výrobce proti zlodějům, aby nešlo odcizený NB rozdrobit a rozprodat po kouskách. Pokud je potřeba takto zabezpečený NB opravit formou výměny zásadní součásti, je třeba spolupráce originálního továrního softwaru, dostupného pouze autorizovaným servisům - a jako servisní služba velmi draze zaplacené spolupráce...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Mozes vymenit kludne vsetko, ale najlepsie za original od IBM. Lubovolna CD-ROM bude nejde alebo sa z nej aspon neda bootovat, pretoze BIOS ma tabulku povolenych typov. Rovnako je to aj s miniPCI kartami - ked tam das neoriginalnu, tak ani nenabootujes.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“