kódy dialkových ovládačov popr.prog app

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jano101
Příspěvky: 266
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

kódy dialkových ovládačov popr.prog app

#1 Příspěvek od jano101 »

Zdravím mám netradičnú otázku: ohľadne IR kódov
chcel by som vedieť či jestvuje nejaký web čo sa venuje nejakej komplexnej celosvetovej databáze IR kódov.

o čo ide :
ako iste viete sú stovky a stovky značiek napr. LG, JVC, Sony... nehovoriac o neznačkových alebo neznámych
a každá vyrába XXX typov zariadení a následne aj modelov
čiže 100 000 tisíce a možno aj viac kódov na diaľkové ovládanie.

ak chcete nahradiť diaľkové ovládanie je veľa rôznych postupov ale v podstate ide o to či ten daný kód má alebo nemá v pamati univerzálneho DO resp. či má možnosť sa ho naučiť.

A teraz sa dostávame k podstate otázky:

Ja by som potreboval vedieť či by ste vedeli poradiť app na mobil /ktorý má IR ledku/ teda vie sa správať ako diaľkový ovládač špeciálnu programovateľnú appku programovateľného diaľkového ovládača
/žiadne také aké sú v googleplay kde vyberiete o čo má ísť TV satelit...bla bla značku a podobne/

Ale predstavujem si to takto:
1.krok nahádžem si a usporiadam tlačidlá na displej aké potrebujem a v akom poradí chcem
napr. power,číselnica,volume atd...
2.krok následne si pridelím ku každému tlačidlu kód a celok si uložím ako nejakú predvoľbu
3. krok a samozrejme možnosť aj editovať a vytvárať IR. kód sám proste aby to nebolo obmedzené len nejakou databázou.

Jednoducho vlastné programovateľné diaľkové ovládanie.

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#2 Příspěvek od fero_b »

vsetci vravia, ze na google play uz najdes apku aku potrebujes :) ale ak si nenasiel, mozno je cas to nakodit sam :) (ked sa s tym chces hrat, nieco sa naucit, a mas na to cas:)) Mohla by to byt celkom uzitocna aplikacia..

Uživatelský avatar
jano101
Příspěvky: 266
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

#3 Příspěvek od jano101 »

ak by som vedel programoval napíšem si ju

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od workhard »

Takovej dálkáč už jsem měl před lety, jen musel být k dispozici originál k nahrání.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od pocitujlasku »

urcite su take apky, staci na google play zadat ir remote, alebo infra remote
Co sa tyka db kodov, to pochybujem, ze by existovala nejaka ucelena.
ja si prave robim nieco, ako predlzovac dialkoveho. Proste z inej izby chcem ovladat satelit na poschodi.
Pre arduino existuje jednoduche zapojenie, kde ti staci Ir prijimac (TSOP...), a ked nan namieris DO a stlacis tlacidlo, tak ti vypise: aky je to protokol (RC5, sony, nec....), ake data prisli + dalsie doplnujuce info, kedze niektore protokoly su velmi specificke.
A na zaklade toho vies cez Irda led odoslat ten prikaz.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Vlastne databazy maju vyrobcovia programovatelnych ovladacov - existuje ich najmenej 5.

Odpovědět

Zpět na „Software“