Propojení UPS s PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

Propojení UPS s PC

#1 Příspěvek od Kocur »

Lidičky potřeboval bych radu.Koupil jsem si v Holicích UPS za neuvěřitelnných 200Kč je na ní napsáno ze předu-Net UPS- a mě se jedná o to na co jsou v zadu na panelu -COM Port-To bude asi propojeni s PC RS232 a ještě je tam-Network Transient Protector -In-Out- a ty vypadají jako modemový konektor-vstup,výstup-No a mě zajímá na co to všechno je a co se tím dá sledovat.Koupil jsem tam ještě software k jiné UPS firmy APC i s káblíkem na ten "modemový"konektor a nevím jestli by ten software fungoval s tou mou UPS.Na internetu jsem se zběžně díval co to mám zač,ale vždy mě z toho vyšlo že je to od firmy APC podle typu vzadu na štítku PRM700i.Software jsem zkoušel nainstalovat,ale nechce se nechat bez připojení UPS.Předem Dííííky za odpovědi.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Zkus vyfotit tu UPSku zepredu i zezadu (konektory), par me jich rukama proslo, treba neco vymyslim.
Network Transient Protector -In-Out- - to bude pravdepodobne prepetova ochrana pro ethernetovy kabel.
Jinak kazda UPS (vyrobce a nekdy i ruzne modely jednoho vyrobce) maji kabel pro spojeni s PC jinak zapojeny a vyzaduji i jiny SW. To ce se dodava k APC zpravidla nejede s nicim jinym.
Jinak nejcastejsi zapojeni RS232 kabelu k UPS :
1/ vsechny piny 1-8 propojeny jedna k jedne, tedy 1 na 1, 2 na 2, 9 se nepouziva (napr. nektere Victron Netpro )
2/ piny 2,3,5 na 2,3,5
3/ pin 2 na 3, 3 na 2, 5 na 5

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#3 Příspěvek od Kocur »

Vyfotit není problém,ale kam mám to foto poslat a co se tím softwerem sleduje by mě ještě zajímalo.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

SW dela nekolik veci - sleduje stav akumulatoru a pro vetsinu systemu dokaze v pripade behu na baterie provest radny shutdown systemu.
Naposledy upravil(a) RadekB dne 10 zář 2005, 20:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
StandaT
Příspěvky: 232
Registrován: 19 led 2005, 01:00

#5 Příspěvek od StandaT »


Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#6 Příspěvek od Kocur »

Poslal jsem to e-mailem,snad to dojde,to co psal Standa T bohužel nevím jak se stím zarábí,ale dík.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#7 Příspěvek od RadekB »

Jo, koukam na to, takze klasicka celkem slusna UPS, ten Network Transient Protector je opravdu prepetova ochrana na UTP kabel, takze pokud mas doma sit nebo bezdratove pripojeni k netu, muzes to pouzit, je to takova mala ochrana sitovky, jsou tam transily a pokud by se na UTPcko neco naindukovalo, tak to svedou do zeme, neni to pro komunikaci s PC (neco jak maji novejsi APC a asi i jine - RJ45 na USB). K temto UPSkam jsem mel SW pro Win9x a zapojeni kabelu, ale je to uz dlouho, zkusim to nekde pohledat, kdyz tak to poslu.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#8 Příspěvek od RadekB »

Jinak pokud si dobre vzpominam, NetUPS vyrabela spolecnost, kterou pozdeji koupila spolecnost, vyrabejici upsky PowerWare, zkus pohledat i tady, treba neco najdes.

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#9 Příspěvek od Kocur »

No aspon něco,jsem na bezdrátové síti,takže bych to mohl zapojit přes to,no a na zbytek mrknu,ikdyž pochybuju že něco najdu.Každopádně dík.

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Ahojte

#10 Příspěvek od jEti »

Ja by som mal tiez jednu otazocku, prosim vas nemate niekto software k zaloznemu zdroju Best Power - Fortress LI660V? Zapojenie kablu som si nasiel este ten software.. Predom dik

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#11 Příspěvek od RadekB »

Pro Linux to kolega zprovoznil, pro Widle jsem to nenasel. Zkusim jeste neco prohledat, ale vidim to spatne.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

Best Fortres LI660VA

#12 Příspěvek od stefan31 »

Pokia¾ je to aktuálne:
- vlastním orig. CD so software k danej UPS vo verzii Suite v.1 pre :
DOS,NOVELL,Win 3.1,Win95,Win NT,OS/2,UNIX , celé CD cca 34 MB, z.r.1996.

Stefan31

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#13 Příspěvek od Kocur »

Tedˇ nevím do které,jestli do té mé a nebo do té jEtiho?

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od stefan31 »

Je to do BEST FORTRES LI660VA / Je to v Predmete /

Stefan31

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od stefan31 »

To Kocur: pošli foto Tvojej UPS na Stefan31@post.sk - skusim sa spýta￾...

Stefan31

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“