DNS - prosím o trochu teorie

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

DNS - prosím o trochu teorie

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Domain name server- není mi jasná tato vìc: máme server s Windows2003. Hlavní aplikace, která na tom bìží, je OK. Pracovní stanice mají jeho sí￾ový disk napevno namapován a mám na nich ruènì zadané IP adresy, už vzhledem k definici pravidel na PC s Proxy pro internet. Nyní jsme na nìj ještì hodili ekonomický SW. Windows2003 mají pro nìj jako službu SW pro správu licencí. Dodavatel tvrdí, že když nemáme na servru DNS systém, který licenèní služba používá, je k tomu nutný funkèní internet. Což se mi nelíbí z hlediska spolehlivosti.
Máte s tím nìkdo zkušenost?
Jedná se konkrétnì o Money, které máme mimochodem problém na jednom PC donutit rozbìhat k rozumné reakèní dobì.

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Jindra2 »

Zkus se zeptat tady http://www.pc-help.cz/ nebo tady http://pc.poradna.net/
Jindra

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

A co ti brani na tom serveru ten DNS server spustit?

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Hejnicek »

A co se zmìní pro pracovní stanice?
A nemohu si dovolit výpadek chodu hlavní aplikace. Maximálnì po popledni na krátkou dobu. Je to na servru problém rozchodit?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Pro stanice se nezmeni nic, nemusi prece tento DNS server pouzivat, pravdepodobne ted vyuzivaji DNS server vaseho providera inetu. DNS server slouzi k prekladu jmen na IP adresy. Nevim jak ta licencni sluzba funguje a proc vyzaduje DNS server, ale muzes ho pustit pro potreby vasi vnitrni site, v podstate bude udrzovat seznam jmen pocitacu a jejich IP adresy. Na stanicich ho nastavis jako sekundarni a je to. Ale s tim by ti mela pomoc tech. podpora toho vaseho ucetniho softu, ja nevim co vlastne potrebuje co kde zjistuje.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“