Kde bych mohl koupit tuto transformátorou cívku?

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#16 Příspěvek od mi-ro »

Zaky, máš pravdu, při zkratu zdroje nebo můstku se může vinutí přerušit. A teď akademický dotaz. Proč jsou přerušená obě vinutí? Logicky při přerušení toho prvního (jedno půjde vždycky dříve) už nepoteče proud co by přepálil druhé?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#17 Příspěvek od jirkati »

Masar - Existují i žárovky 7 V/0,2 A a tzv. telefonní žárovky. Mám na nich dlouhé dráty a už párkrát mi pomohly při hledání vad v napáječích k mobilům a k TP-linkům. Pořád je lepší, když mi odejde prťavá žárovka, než než odpálit něco důležitějšího.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

jirkati píše:Masar - Existují i žárovky 7 V/0,2 A a tzv. telefonní žárovky. Mám na nich dlouhé dráty...
To je nepochopení smyslu žárovek v diagnostice. Tvoje žárovky totiž v primárním okruhu nahrazují obyčejné pojistky a jejich smysl nebo výhoda jsou v daném případě pochybné. Obojí stačí v případě poruchy akorát "bliknout". Žárovka má mít za úkol omezit proud v případě zkratu v obvodu na přípustnou mez, danou cennějšími prvky v obvodu a přitom musí sama "přežít" a signalizovat přetížení nebo zkrat. Podle toho se volí její parametry.
:wink:

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od Zaky »

Viděl jsem odrušovák, který měl přepálená obě vinutí a příslušný zdroj i pojistku. On tam chytí oblouk a ten docela dobře vede a proud teče vesele dál. Občas se ten oblouk uvnitř zdroje docela "rozohní" a poskakuje si, po čem se mu zachce, jak se generuje vodivá ionizovaná atmosféra plná odpařeného kovu, podle toho to pak uvnitř zdroje umí vypadat. Jestli je to jen od prvotního prsknutí při přerušení prvního vodiče, nebo je to následek vzdáleného zásahu bleskem, to netuším, ten blesk samozřejmě může nadělat paseku zásadně větší. Pokud schytal blesk i tento zdroj, o němž je vlákno, tak ta oprava nemá moc smysl, jedině, že by se jednalo o nějakou extra specialitu a oprava může být dost komplikovaná.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#20 Příspěvek od mi-ro »

Jo tak to by mělo logiku. Ok
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
drobino
Příspěvky: 75
Registrován: 08 zář 2010, 02:00

#21 Příspěvek od drobino »

Ten powerline jsem dostal jako nefunkční a opravuji to jen proto, že jinak to vyhodím a měl bych pro něj využití. Dát do servisu se to opravdu nevyplatí. Výhoda powerlinu je že jsou to dva stejné kusy takže jsem s omezenými možnostmi schopný proměřit jakoukoli komponentu jako funkční na druhém přístroji.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#22 Příspěvek od ZVUK2000 »

Jak už psalo vícero výše není to trafo, ale dvojitá tlumivka. Většinou nemá tvar trafíčka. Viz foto
Přílohy
cívky.jpg

Odpovědět

Zpět na „Součástky“