zásuvka napojná z objímky na žiarovku

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pahreba
Příspěvky: 65
Registrován: 24 úno 2006, 01:00
Bydliště: 10km od Žiliny

zásuvka napojná z objímky na žiarovku

#1 Příspěvek od pahreba »

V pivnici by som si potreboval spraviť zásuvku na 230V ale ni je tam žiadna rozvodná krabica. Kamarát mi hovoril že by sa to dalo zapojiť priamo cez takú koncovku namiesto žiarovky, len neviem či sa niečo také vôbec vyrába a ako sa to volá, poradí mi niekto?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

Rika se tomu zlodejka a je to jenom dvouzilak, bez ochrannyho. Delali se bakelitovy a porcelanovy, nevim, jestli se to jeste vyrabi.
http://aukro.cz/item249220492_porcelano ... ejka_.html

Uživatelský avatar
salzvo
Příspěvky: 219
Registrován: 03 čer 2005, 02:00
Bydliště: okres Opava

#3 Příspěvek od salzvo »

Pokud vím, tak tyhle "zlodějky" jsou už dost dlouhou dobu zakázané.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

salzvo píše:Pokud vím, tak tyhle "zlodějky" jsou už dost dlouhou dobu zakázané.
No ono jde hlavne o to, ze by mely byt zasuvkove a svetelne obvody zvlast jisteny. Pokud vim, tak vyjimky jsou v koupelnach, kde muze byt zasuvka tazena od svetel.

Zirafka
Příspěvky: 819
Registrován: 20 srp 2006, 02:00

Zlodějka

#5 Příspěvek od Zirafka »

stepa píše:No ono jde hlavne o to, ze by mely byt zasuvkove a svetelne obvody zvlast jisteny. Pokud vim, tak vyjimky jsou v koupelnach, kde muze byt zasuvka tazena od svetel.
Jde hlavně o to, že to je nebezpečné a nesmí se to používat. Jediné na co by to šlo s přimhouřením očí použít jsou přístroje II třídy.

Ze "zlodějky" totiž jsou jen dva dráty, bez ochranného vodiče. A pokud by jej někdo náhodou přidělal připojením na jeden pracovní vodič, je to ještě horší, protože i světel není nikdy jasné, kde mají fázi. I když by měla být na spodku objímky...

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

Re: zásuvka napojná z objímky na žiarovku

#6 Příspěvek od jano2 »

[quote="pahreba"]V pivnici by som si potreboval spraviť zásuvku na 230V ale ni je tam žiadna rozvodná krabica. Kamarát mi hovoril že by sa to dalo zapojiť priamo cez takú koncovku namiesto žiarovky, len neviem či sa niečo také vôbec vyrába a ako sa to volá, poradí mi niekto?[/quote
Pred nedavnom som to videl v Polsku v Jablonke,pri Ruskich predajcoch.Tam by si to určite zohnal.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od stepa »

to Variola: no tak o tom zadna...jsem predpokladal, ze tazatel zna pripradna rizika s tim spojena a ze tam nebude cpat 3-zilovou flexu (ale i taci se najdou)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

Nedávno jsem byl u jednoho hudebníka, jehož bratr je revizní technik, a tento člověk měl doma všechny prodlužovačky řešeny 2 drátama, v obou koncovkách vždy PE a N propojeno... prostě kopíruje zásuvky. Bratr nemá zřejmě žádný výchovný vliv :roll:

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#9 Příspěvek od jano2 »

Domnievam sa ,že su tam dierki 4mm,ako maju dvojžilove šnury.Trjžilove su hrobšie,asi 4,7mm a to tam nevojde.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#10 Příspěvek od helios »

jano2 píše:Domnievam sa ,že su tam dierki 4mm,ako maju dvojžilove šnury.Trjžilove su hrobšie,asi 4,7mm a to tam nevojde.
Šikovní tam dokážu narvať aj tú, videl so v praxi... :brakelamp:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#11 Příspěvek od jano2 »

helios píše:
jano2 píše:Domnievam sa ,že su tam dierki 4mm,ako maju dvojžilove šnury.Trjžilove su hrobšie,asi 4,7mm a to tam nevojde.
Šikovní tam dokážu narvať aj tú, videl so v praxi... :brakelamp:
No,to sa privrtat neda,preto že,je to z tenkeho mosadzneho pliešku,(ako dute nity),privrtanim by to odvrtal a rozišlo by sa to.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

Sendyx píše:Nedávno jsem byl u jednoho hudebníka, jehož bratr je revizní technik, a tento člověk měl doma všechny prodlužovačky řešeny 2 drátama, v obou koncovkách vždy PE a N propojeno... prostě kopíruje zásuvky. Bratr nemá zřejmě žádný výchovný vliv :roll:
To je na kovářovu kobylu akorát.
jano2 píše:Domnievam sa ,že su tam dierki 4mm,ako maju dvojžilove šnury.Trjžilove su hrobšie,asi 4,7mm a to tam nevojde.
Jestli to není tím, že ty tenčí jsou ve vidlicích do 10A a ty silnější do 16A. Bez ohledu na to, zda je dvou- či třížilová.
Na každé vidlici i zásuvce to přece musí být vyznačené.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#13 Příspěvek od jano2 »

Asi tak som to myslel,ako piše Hill,no možno sa neviem presne vyjadrit.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#14 Příspěvek od dolac »

Zlodejky sa k nám nosili z Ruska. Ak sa nemýlim, Rusi neprevádzkujú siete s účinne uzemneným uzlom transformátora. U nás sú zlodejky zakázané. Nedoporučujem.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

dolac píše:Zlodejky sa k nám nosili z Ruska. Ak sa nemýlim, Rusi neprevádzkujú siete s účinne uzemneným uzlom transformátora. U nás sú zlodejky zakázané. Nedoporučujem.
Rusi jsou vůbec exoti - používají síť 3x127V/220V s izolovaným středem, jejich 220V zásuvky jsou jen 2zdířkové bez ochranného kolíku, doutnavková zkoušečka "svítí" na obou dutinkách, když jsem se s tím poprvé setkal nevěda o co jde, málem jsem vyletěl z kůže v domnění, že se mi dostala fáze tam, kam neměla. Než mi bylo sděleno, o jakou síť se jedná a že na 220V zásuvce je vlastně sdružené napětí...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Zamčeno

Zpět na „Poradna“