Zdlouhavé zapínání tiskárny CANON.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vladik36
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2019, 01:00

Zdlouhavé zapínání tiskárny CANON.

#1 Příspěvek od Vladik36 »

Mám tiskárnu laser Canon 3010 a někdy se mě zapne až po 15 stisku tlačítka.Prosím kde je asi závada.Tlečítko je v pořádku.Dále se chci zeptat když tlačítko budu držet třeba 30 sekund nestane se nic ?děkuji

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Bude to někde ve zdrojové části.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#3 Příspěvek od mluno »

Laserovky (a kopírky) se zapínaly dlouho, když jim docházel toner.

Uživatelský avatar
Vladik36
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2019, 01:00

#4 Příspěvek od Vladik36 »

A mohu třeba držet tlačítko déle ?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Abych opravil mluni, tak je rozdíl mezi zapínáním a startováním, kde zjišťuje stav potřebný pro svou práci. Zapnuto by to mělo být tak do 5 sekund, startovat to může i půl minuty apod. Vypadá to na to, že tam máś divné napětí na zapnutí (změřit). Proto mám nejraději tiskárny, které se zapínají svým síťovým vypínačem. Tlaćitko by mě mohlo ... :wink:
Rozdělej to a ohmmetrm si zjisti, jak se ti to talčítko doopravdy spíná a případně ho zkus něčím nahradit, abys zjistil v čem je doopravdy problém.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#6 Příspěvek od mluno »

Uznávám, to už je zapnutá a haraší to v ní, to jsem si neuvědomil. Tohle opravdu musí být někde ve zdroji (včetně tlačítka), protože kde jinde. Ale je otázkou, odkud to tlačítko vede, když vezmu počítač, tak tam třeba vede zapínací tlačítko z MB.
Taky nemám rád věci na tlačitka, alespoň pokud jde o zapínání. A ještě méně takové, které se tváří, jakože to tlačítko neslyší a reagují na něj zpožděně (dělal mi to třeba jeden foťák). A když se ke zpoždění ještě přidá to, že občas opravdu neslyší, tak to už je vrchol. Naštěstí už výrobci přidávaji aspoň ledku.

Uživatelský avatar
Vladik36
Příspěvky: 39
Registrován: 17 úno 2019, 01:00

#7 Příspěvek od Vladik36 »

Tak jsem to odskoušel a vyšlo mi toto:když podržím tlačítko asi 7 sekund tak se tiskárna vždy zapne.Děkuji všem a už se v tom nebudu vrtat.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“