Sháním C jádra 16004

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

Sháním C jádra 16004

#1 Příspěvek od EL34 »

Scháním ideálně 2ks těchto transformátorových C jader o průřezu 20x15. Stačí síťové 50Hz označené žlutou tečkou. Děkuji.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od pajosek2 »

Trošku OT. prosím Tě co značí ta žlutá tečka?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#3 Příspěvek od EL34 »

Žlutá tečka je na obou kusech jádra, aby se při skládání daly jádra tak, jak byly před rozříznutím svitku. Pokud se dají opačně, zhorší se magnetické vlastnosti. Žlutá tečka značí tloušťku plechu 0,35mm který byl určený pro síťová trafa a zelená nebo modrá tenčí plechy cca 0,13mm vhodné pro náročnější aplikace - třeba výstupák lamp. zesilovače.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od pajosek2 »

Tohle jsem nevěděl,člověk se učí celý život. Díky.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#5 Příspěvek od EL34 »

OPRAVA:
S tím že se zvětší ztráty při opačném složení jsem asi kecal... Magnetické vlastnosti orthopermu jsou výborné pouze v jednom směru magnetování, který by i opačným složením zůstal myslím zachován. Spíš jde pouze o to, že je to rozříznutý svitek a měl by se složit tak jak byl před rozříznutím (řez není nikdy 100% rovný). U C jader je právě toto kritické a hodně záleží na tom aby obě jádra k sobě přesně dosedly.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Jenys »

Našel jsem zatím jedno tráfko těchto rozměrů, chtěl jsem dát sem fotku, ale nějak mně zradila technika(mobil) nechce vydat obrázky. To tráfko je i se stahovací konstrukcí. Pokud by si jel do Vizovic, mohl bych to vzít tam. Honza
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jenys »

Tak jsem přemohl techniku, zde jsou fota trafa.
Přílohy
20190404_173913.jpg
20190404_173852.jpg
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

pajosek2 píše:Tohle jsem nevěděl,člověk se učí celý život. Díky.
Taky jsem to nevěděl - ale našel jsem k tomu toto:
Značení jader se vzduchovou mezerou

Jádro se skládá ze dvou částí ve tvaru podkovy. Aby bylo zabezpečeno jejich správné sestavení, mají obě části na jedné společné čelní straně barevnou polohovou značku. Barva polohové značky udává zároveň šířku pásu, ze kterého je jádro navinuto a dále na vnějším závitu každé poloviny je označeno pořadové číslo.

ŽLUTÁ         tloušťka pásky 0,35 mm
ČERVENÁ     tloušťka pásky 0,30 mm
BÍLÁ            tloušťka pásky 0,27 mm
ZELENÁ       tloušťka pásky 0,15 mm
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od pajosek2 »

Děkuji. Víš jak to je,v opravařině se vezme nový kus a tyhle věci ani nemusíš vědět. Když jsem si navíjel síťové trafo,tak jsem vzal první,které odpovídalo průřezem a bylo vystaráno stejně tak u výstupáků. Samozřejmě,že pokud někdo vyvíjí zařízení na prodej,tak je to jiná situace. V každém případě jsem rád,že jsi to ještě upřesnil bude se to hodit. Díky.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jenys »

Taky jsem to neznal, velmi děkuji za informaci. Jak jsem jednou uklízel, někam jsem dobře schoval různý tyhle C jádra,. Budu muset zase udělat revizi co mám ve skládku.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#11 Příspěvek od EL34 »

O to trafo bych měl zájem, ještě počkám, zda nenajdeš druhé stejných rozměrů. Šel by odběr v Praze?

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#12 Příspěvek od ferdislav »

Mam nekolik sdelovacich C traf cca30x20 kdybys jine nesehnal napis mi zpravu..

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jenys »

EL34 píše:O to trafo bych měl zájem, ještě počkám, zda nenajdeš druhé stejných rozměrů. Šel by odběr v Praze?
OK, zkusím se zítra podívat, kam jsem je schoval. Nejhorší je uklízet, pak nic nenacházím :roll: :roll:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jenys »

Tak zatím jsem ty Céčka nenašel, že bych to vyhodil si nemyslím. Teď mám dost jiných prací, takže na větší hledání nemám ten správný čas.
V Praze je možné předání po domluvě.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#15 Příspěvek od danhard »

A sháníš 2 kusy jader, neboli 1 pár na 1 transformátor, nebo 2 páry na 2 tranformátory, nebo 4 páry na 2 plášťové transformátory ?
Přílohy
Cjádra.png

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“