Jaký televizor (jakou značku) si koupit?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

Jaký televizor (jakou značku) si koupit?

#1 Příspěvek od Yarda1 »

Koupil jsem si televizor JVC, po druhé reklamaci mi vrátili peníze, co jsem se poptával, zřejmě jsem se s tou značkou nalapal. Teď řešíme co koupit místo něj.
Založil jsem téma tady:
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... &sk=t&sd=a
z odpovědí soudím, že nebude vůbec jednoduché vybrat něco, abych to za čtrnáct dní nemusel balit do krabice a vracet.
Tak se zkouším zeptat i tady - víc hlav víc rozumu.

Ta televize (49´) nás stála 13kKč, tak nějakou podobnou.
Od televizoru požaduji, aby uměl chytat T2 z antény, měl nějaké rozumné ovládání (obvyklé funkce snadno přístupné a ne že bych musel mačkat deset tlačítek a držet se přitom levou rukou za pravé ucho, zkrátka aby to zvládla i manželka, když si chce pustit 789. pokračování oblíbeného televizního seriálu Ordinace na ulici), nějaké další hifikundace moc nemusíme.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od xmurgi »

Vyhnúť sa všetkým historickým kvázi značkám v obchodníckych rukách, ktoré sú reálne vyrábané v univerzálnych manufaktúrach (Turecko, Čína, Východná Európa) takže aj to JVC a potom sencor, blaupunkt .... a X ďaľších. Keď už kupovať v tomto košiari tak len s predĺženou zárukou (aspoň kaufland s 3r).

Osobne preferujem len značky s vlastným vývojom a aj výrobou - ostali asi už len dve či tri Panasonic, LG a Samsung - tu je predpoklad aj nejakej sw podpory v budúcnosti.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jenys »

Koupili jsme si loni v létě Philipse 131" s nejnovějšími blbostmi co nabízí.
Zatím dobré, ovladač je klasický, ten co má jen pár tlačítek mi nevyhovoval, to má ségra u Samsunga.
Někdy bylo potřeba vypnout a pak zanout TV, aby se odstranil problém se zamrznutím, asi po nějaké aktualizaci. Jinak to ukazuje hezky. Zvuk mám přes domácí kino. Ono asi také záleží na tom kterém kusu. Tak uvidíme časem, jak se jim to povedlo :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Jenys píše:Koupili jsme si loni v létě Philipse 131" s nejnovějšími blbostmi co nabízí.
Tu TV se skoro 3,5 metrovou úhlopříčkou jste dali kam? Nebo ta nejnovější blbost byl nový barák? :lol:

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

Kura, nejnovejsi televize ma mit 86´´.. a tady hned 131... kde to sebral? :D

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#6 Příspěvek od samec »

A čo táto historická značka?
http://rubin-tv.ru/

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

A proč zakládáš duplicitní vlákno?
Tady máš do vánoc (chceš ji snad k vánocům :lol: ) co studovat: Jakou koupit televizi ? 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#8 Příspěvek od samec »

Než to tu zamknúť a pripojiť k tej 8 ročnej ságe, navrhujem radšej toto vlákno ponechať a zmeniť názov na "Aký televízor kúpiť v roku 2019?".

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#9 Příspěvek od vrky »

Loni v lednu jsem koupil Samsunga UE55MU6172U v padesátce měla na prodejně trhavé pohyby tak jsem bral pětapadesátku. Teď se mi vrátila po dvou a půl týdnech z opravy. Nerozsvítila se stavová dioda. Tak mám nový MB.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#10 Příspěvek od Kvicala_r »

Nestraš :? Mám ji taky, ale v CZc sem si doplatil záruku +3 roky. Hádám, že to nemůže vydržet. Doufám, že mládě mezitím nerozbije panel...

Jen tak na okraj, CZc tehdy nabízelo nejlepší cenu pojištění a i v ostatních prodejných nad tím kroutili hlavou. U této úhlopříčky (snad nad 43" jezdí servisáci domů).

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#11 Příspěvek od vrky »

Připlatil jsem si taky rok navíc (cca 2500) ale jsem zvědavý jak bych to řešil s pojišťovnou. Tahle klekla po roce. Záruční i pozáruční servis je z HK. Pán přijel a odvezl si ji.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Koukám se po Samsungu UE55NU7172 či UE55NU7442 a koukám, že si to budu muset trošku probrat s 55" od LG. To už je na tom Samsung tak špatně, že po 1 roce novou desku?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#13 Příspěvek od Kvicala_r »

No jo, i když žádná sláva pořád lepší MB než panel/podsvit, že jo... :lol:
Já zatím nemám vyměněné filtry a jedu čistou DVBT, ale ta telka se mi celkem líbí a cena byla rozumná (mám dokonce identickou s předloňským modelovým značení KU..)
Přílohy
telka.jpg

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#14 Příspěvek od konosuke »

no já už mám vybráno a čekám na akci slevu neboť tu v Planeo 03/2019 jsem prošvihl tedy konkrétně Toshiba 32W 1863 DG, má všechno co má mít televizor v roce 2019 ale, možná je už na trhu inovovanej model s nějakou nepodstatnou kosmetickou úpravou
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od jezevec »

V této cenové kategorii (4-5tis.) je vcelku šumák jak se jmenuje, je to buď čínský nebo turecký šrot. Tahle konkrétně je turecká, což je o něco lepší než rákosová.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“