Denkl elektronic

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

Denkl elektronic

#1 Příspěvek od Milan »

Dobré ráno, nemáte někdo aktuální zkušenost , zda-li a jak v poslední době
tento obchod funguje ? Sháním do rádia Trio 420U funkční elektronky 12H31 a 12BC32 , má jej v e shopu skladem, nicméně nejsem si vůbec jistý, zda obchod ještě funguje. Díky za informaci .

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#2 Příspěvek od css »

Má osobní zkušenost ze dvou nákupů u Denkla je taková, že nákup u něho = vyhození peněz do popelnice.

1) Objednané staré LED displeje, ty co přišly, půlka nefungovala a druhá půlka měla vlhkostí urezlé vývody - i z fotek na Googlu je vidět, že skladuje součástky v kůlně na dvorku!!

2) Potřeboval jsem OTP Eprom, ještě jsem u něj mejlem ověřoval, zda jsou čisté, nenaprogramované (OTP nelze smazat) a samozřejmě nebyly. Po písemné reklamaci mi stroze odepsal, že jsem dostal, co jsem objednal.

Suma sumárum můj názor - Denkl již nikdy více! :wink:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

css píše: Suma sumárum můj názor - Denkl již nikdy více! :wink:
Přesně tak, aktuální zkušenost nemám, ale pár let starou ano. Nasrat!

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#4 Příspěvek od elektrosvit »

Kolega tam zhruba před rokem kupoval nějaké žluté TC svitkáče. Došly v pohodě, ale asi až po dvou měsících. A musel se jim připomínat...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Já jsem u něj kupoval 5 ks 82C53. I když to byl Intel, tak všechny nefunkční. Na reklamaci jsem ho nedonutil k odpovědi. Ale kupa dalších součástek byla dobrá, ovšem dodací lhůty stračný, měsíc až dva. Je prý lepší si tam dojet, ale znám člověka, co si domluvil návštěvu na konkrétní čas. Ujel 150 km a nedobouřil se na něj. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

Od Denkla jsem bral jenom dvakrát - knoflíky, konektory a podobný materiál, na kterém se nemá co pokazit. Doručeno za asi 7-10 dní, ale možná to byla vyjímka.

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#7 Příspěvek od Milan »

Děkuji za informace , mám také neblahé zkušenosti z dřívějška . Mezitím
jsem sehnal resp. mám příslib :D na jednu 12BC32 , ale ta 12H31 mi bude chybět a v e shopech jsem ji nenašel .
Nemá někdo prosím jednu funkční , rád ji koupím , popř. i ještě jednu
12BC32 . Děkuji za případnou nabídku.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#8 Příspěvek od weed_smoker »

Poslal to,co jsem si objednal,ale chvíli to trvalo,jednou dokonce měsíc.Všecko vypadalo nepoužitý,ty MH1KK1 byly dokonce v původním blistru.To ostatní bylo v odstřižku z karimatkoviny,včetně takovýho materiálu jako P8155AH, ICL7107 nebo třeba WSH222 a WSH570.Ale zas je tady jedinej,kdo má(nebo tenkrát aspoň měl) C500D,C502D a hlavně C520D,ty první dva vycházely o něco levnějc než C520D a přitom s nima složím 4½ místnej V-metr místo trojmístnýho.
Všecko vypadalo nepoužitě a neorezle,ale zatím jsem to zboží z většiny v zapojení do obvodu nezkoušel.Ty A/D z NDR(obvody C) byly už ve vodivym molitanu.Jinak to balil poctivě do bublinkovky na několik vrstev a izolepou to stáhnul,než to dal do balíčku.
BTW.Celkem jsem tam utratil asi 2500,- víc asi ne.Tomu jeho zboží ani nezčernaly nožičky na rozdíl od těch RGB 10W LED z aukra po 70 terý byly nový.

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radekrd »

Já od něj objednával vícekrát a ani jednou jsem nedostal to, co jsem chtěl. Vždy něco chybělo, i když mi to bylo naúčtováno nebo jsem dostal něco zcela jiného. V poslední objednávce byla víc než polovina položek zaměněna za zcela jiné a navíc to přišlo asi tak po měsíci a mnoha dotazech.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jenys »

Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#11 Příspěvek od sinclair »

Vždy od Hančů přišlo to, co jsem si objednal, nepoškozené, funkční a často i v původním balení /potenciometry, tranzistory, starší typy odporů apod. Většinou to tu bylo do 10 dnů, málokdy déle.
Jestli ono to nebude tím, že u Hančů jsem vždy objednával tak, že jsem požadované položky a kusy /i s poznámkami/ napsal na list Wordu a ten mu poslal mailem.
On si to vždy vytiskl, šel s tím do skladu, sypal do sáčků a rovnou fajfkoval. Ten list Wordu mi totiž vždycky přišel s jejich poznámkami zpět spolu s bezchybnou fakturou, vystavenou Marcelou Hančovou. Fajfky jakože jo, čárky jakože už není, anebo skutečný počet kusů, pokud jsem třeba něčeho chtěl víc, než měl.
Jen jednou se stalo, že nepřišly jedny objednané tranzistory /asi za pět stovek/. Zavolal jsem, druhý den byl v mailu od paní Hančové dobropis a při další objednávce zúčtován.
Už jsem to slyšel taky, že skladuje materiál v ne zrovna přívětivých podmínkách, ale třeba elektrolyty byly vždy zdravé, nic nebylo zoxidované či orezlé, pouze potenciometry ne úplně běžných hodnot a průběhů byly zaprášené, ale to je možný, pokud někde leží v otevřené krabici a není na ně větší odbyt.
Takže za mě - od Hančů zatím všecko v pohodě, úplně poslední objednávka byla někdy před Vánoci. Všecko jsem domlouval telefonem a objednávka byla opět mailem přes ten Word.
Byl jsem na to už zvyklý - takhle se totiž léta letoucí objednávalo v Ecomu, dokud neměli eshop.

Není třeba možný to, že mu v případě záměn či nedodání prostě jenom blbě funguje ten primitivní eshop?

Třeba Drbalovi ten systém ze začátku taky vyváděl psí kusy.
Přišla mi zničehonic dobírka za nějakých 12.000,-Kč, ale já objednával zboží jen za několik málo stovek.
Tak telefon, vysvětlil jsem, co se stalo, že to nechávám poslat zpátky a tak. Ještě mi poděkovali a v té správné zásilce, asi tak o týden později, byla cca polovina položek zdarma. Bez dokladu, ale zdarma.

Myslím, že jenom prostá záměna adres systémem či spíše člověkem, stroj by se splést neměl. Stát se to může i v lepších a větších firmách :D
Před rokem se mi něco vzdáleně podobného přihodilo s JDVD.
Správná a bezvadná zásilka, vyřízená téměř obratem, měla nezanedbatelné bonusy :D, pan ing. Douša se zachoval na český eshop přímo ukázkově.
Byly tady už i nějaký stížnosti na shopy z Ebay, že místo objednaného zboží bez poštovného přišly úplný hovadiny, nebo byly nepoužitelný a ještě s poštovným..

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#12 Příspěvek od Charos »

S Denklem (Hančem) mám zkušenosti osobně dobré (asi 5 nákupů, poslední asi před rokem), ve firmě trošku horší (vykupovali jsme všechny zásoby určitého typu log. IO Tesla a dodával to po stovkách, jak to asi "vykopával" ve skladu, občas s archivními mouchami :D ) . Problém byl, když něco měl zamčené ve skladu jeho společník a ten byl na dovolené.
Vcelku tedy spokojenost, dodání max. týden.

Uživatelský avatar
Milan
Příspěvky: 1283
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Vysočina

#13 Příspěvek od Milan »

Tak abych byl objektivní, zásilka od Denkla dorazila poštou po 12 dnech od objednání a položkově byla v pořádku ( objednával jsem zboží, které bylo
v e- shopu označeno jako skladem ). Nezvyklé je, že obchod neposílá žádnou zprávu o odeslání zboží a jediná informace o přijetí objednávky je po jejím přijetí (možná ) její opis poslaný mailem , ale z mailové adresy objednavatele, tedy v tomto případě mě , nikoliv Denkla . Čili objednatel nemá žádnou informaci o tom, co a kdy dostane.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#14 Příspěvek od Charos »

Na stránkách je informace, že eshop končí 31.12.2019.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#15 Příspěvek od sinclair »

Nikdy to nebyl klasický eshop se všemi fíčurami, co mají obchody se sajrajtem.
Podle telefonické info končí kompletně.
Tuny užitečných součástek nejspíš zahučí v recyklaci. Včetně spousty japonských originálů.
To je tak, když je někdo nenažraný a třeba za AD143 si řekne 70,-Kč, nebo za 156NU70 polovinu.
IMHO shodit ceny úplně všeho na polovic/třetinu a zpropagovat to, vydělal by mnohem víc, než s touhle "vintage" a "dinosaurus" cenovou politikou.
Sběratelé a jim podobní, co využívají materiál Tesly, by se jistě za příznivé ceny předzásobili. Měl jsem to v úmyslu taky..
Je to určitě škoda.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“