Smazaná zpráva - recept

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Smazaná zpráva - recept

#1 Příspěvek od dvorak »

SOS ! Nechal jsem si poslat na synův chytrý mobil Samsung recept a on jej vymazal. Dá se to někde najít nebo obnovit ? Děkuji moc.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

Sotva...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Jestli to byl "e-recept" = elektronická hláška předepsání medikamentů MUDrem, tak existuje centrální registr, ze kterýho by taková zpráva měla jít obnovit - kontaktuj toho doktora, kterej dotyčný léčivo předepsal, on by měl vědět víc. V nejhorším případě se dá blbým uživatelem smazanej e-recept tím předepisujícím doktorem deaktivovat a vygenerovat novej. Jinou eventualitu "receptu poslanýho na mobil" si nedokážu představit ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Přijdeš do lékárny, kde jsi už na Erecept něco bral a zeptáš se lékárníka co tam pro tebe má novýho. Prostě se koukne na tvoje rodný číslo do toho jejich systému. Je v tom všecko včetně třeba před rokem vyzvednutých medikamentů nebo toho co sis nevyzvedl a nebo pros..l platnost. Aspoň v lékárně, kam chodím já.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Pravda, Jirka toho nejspíš požírá víc než já a vyzvedává si to častějc, takže má i lepší přehled ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#6 Příspěvek od Yarda1 »

Ptal jsem se manželky, lékařky, co ty e-recepty taky vystavuje. Když zavoláš lékaři co ten e-recept vystavil, některý bude schopen ti ten kód sdělit, když ho sdělíš v lékárně, tak ti ten lék vydají (manželka si ode mne vyžádala, abych jí vytisknul hláskovací tabulku pro tento účel). Ale prý to záleží na tom, jaký program ten lékař používá a jestli si někde archivuje vydané recepty.
Ale mírně se podivila, proč sis ten e-recept nechal poslat na synův mobil a ne na svůj. Že je to proti duchu těch e-receptů.

EDIT: (12:32):
Já mám taky mobil jen blbej, nechci mít mobil co by byl chytřejší než já. Serepesky s e-receptem mi normálně chodí (akorát jednu dobu mi nechodily, zjistilo se, že to bylo tím, že v tom programu jsem měl zakázáno, nevím, proč - a nebyl jsem jediný - posílání e-receptů na můj mobil). A nejsou s tím problémy.
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 13 dub 2019, 12:38, celkem upraveno 2 x.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#7 Příspěvek od dvorak »

Děkuji za snahu pomoc mi. Musím ještě upřesnit, že to bylo poprvé, co jsem chtěl poslat recept na mobil a proč byl posílán na synův mobil - protože já chytrý telefon nemám, nebo to funguje i na tlačítkový ?
V pondělí se obrátím na toho lékaře, ale bude to trapas, znáte doktory ....

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#8 Příspěvek od Soemtron »

Je to normální SMS, takže i na blbej. Přijde ti kombinace čísel a písmen kterou si opíšeš a stačí ti to do lékárny. Máš tam i odkaz na QR kód, https://erpid.info... který když přepíšeš do PC, tak si můžeš recept vytisknout
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#9 Příspěvek od dvorak »

Soemtron píše:Je to normální SMS, takže i na blbej. Přijde ti kombinace čísel a písmen kterou si opíšeš a stačí ti to do lékárny. Máš tam i odkaz na QR kód, https://.erpid.info... který když přepíšeš do PC, tak si můžeš recept vytisknout
Děkuji, člověk se celý život učí....

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#10 Příspěvek od jirkati »

E-recept si nechávám posílat na e-mail jako přílohu. Zvlášť přijde druhý e-mail s heslem. Rozkliknu, na papír si opíšu celý kód a ten podám lékárníkovi. Už to takhle praktikuju rok a žádný problém.
Žena si nechává posílat kód na e-recept na svůj stařičký tlačítkový hloupý telefon a protože to zhasínání displeje jí vadí, tak si kód přepíše na kus papíru a předloží v lékárně.
Oba máme v tom řetězci lékáren kartičku a vše probíhá bleskurychle a bezproblémově.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#11 Příspěvek od Soemtron »

Proto jsem si to v klidu doma opsal sám. Tisk receptu jsem zkoušel ze zvědavosti pro případ že bych pro léky někoho posílal.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Já nevím proč to furt řešíte. Stačí říct lékárníkovi rodný číslo a ten to v centrálním úložišti E-receptů bez problémů najde. Je prý zcela fuck, co doktor používá za systém. Jedině že by některej lékára příliš žral GePRD, pokud jdete pro prášky někomu jinýmu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#13 Příspěvek od dvorak »

Byl jsem ve 2 lékárnách a nepochodil jsem - bez kodu z toho e-receptu se prý nemohou na to uložiště dostat....

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

A byls už někdy v těch lékárnách s ereceptem před tím?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#15 Příspěvek od dvorak »

Nebyl, ale na to se mne ani neptali.
Ale abych to uzavřel - doktor mi poslal ten recept znovu a pak již nebylo problém si léky v lékárně vyzvednout.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“