Indukční desky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#76 Příspěvek od kejki »

Tahle uspěchaná doba. Pokud je indukční deska v síti a kocour šlápne, nebo si lehne na některé z tlačítek, tak deska reaguje pípnutím. A pokud tam není nádobí, nesepne ohřev, zase pískne. Píská s kocourem i s dětskou pojistkou, pokud si tedy nelehne zrovna na symbol zámečku. Je to takhle dostatečně popsané?

A sazba d57d nahradila d45, normálně jí dostanu, stačí donést revizní zprávu na ČEZ, zatím běží čerpadlo na D25.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#77 Příspěvek od p32 »

Na co by bylo čerpadlo v bytě v paneláku?

Uživatelský avatar
MajklR
Příspěvky: 375
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: Olomouc 9

#78 Příspěvek od MajklR »

Mira_A
Běžný uživatel

Já jsem nepsal, že vyhazuji indukční desku, dotáhnul jsem ji z SD a napsal, jak jsem ji využil a z Gaspromu nejsem, užívám si už 15 roků důchod. Stačílo si přečíst celý příspěvek. Majkl. :)

Uživatelský avatar
Matka_Tereza
Příspěvky: 112
Registrován: 21 dub 2017, 02:00
Bydliště: Egerland

#79 Příspěvek od Matka_Tereza »

Sice je to trochu od tématu...ale nějak nechápu co má kocour co dělat na kuchyňský lince :roll: Kočky a psy nám rád, ale nespím s nimi v posteli a nežeru s nimi z misky! Moje kočka si nedovolí vylezt na stůl nebo kuchyňskou linku i když tam leží maso nebo nějaká uzenina. Základem je nakrmená a hlavně vychovaná kočka. Jak se říká - jaký si to uděláš, takový to máš.
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#80 Příspěvek od kejki »

Starýmu kocourovi nevysvětlím, že z jeho vyhlídky z okna je sporák. Na stůl a na linku nelezou, mladý ani na sporák. U starého to vyřeší bolavé klouby, počítám, že za rok už tam nevyskočí.

Uživatelský avatar
Matka_Tereza
Příspěvky: 112
Registrován: 21 dub 2017, 02:00
Bydliště: Egerland

#81 Příspěvek od Matka_Tereza »

V pohodě. Možná byl můj příspěvek zbytečně agresivní. Nechci, aby se toto jistě užitečné vlákno stočilo jiným směrem.
Hezký večer.
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

Uživatelský avatar
BigSandy
Příspěvky: 745
Registrován: 28 črc 2015, 02:00

#82 Příspěvek od BigSandy »

Zdravím.
Budeme měnít pracovní desku tak jsme se rozhodli vyměnít i varnou indukční desku.
Do jake značky jit?
Doporučte nějakou tak do 10 000?
Moji se libi něco takoveho.
https://www.electroworld.cz/amica-di-64 ... arna-deska

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#83 Příspěvek od p32 »

Tak tu určitě neber a zeptej se ženy, jak chce doopravdy vařit. Po zkušenostech s výběrem bych radil vybrat takovou, co má regulaci celkového příkonu. Jinak jsou všechny stejné a přes 10 tKč bych určitě nešel.

Uživatelský avatar
BigSandy
Příspěvky: 745
Registrován: 28 črc 2015, 02:00

#84 Příspěvek od BigSandy »

Nemyslela zrovna tuto, ale chce jednu širší, aby se dal použít i pekáč

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#85 Příspěvek od bu2520 »

nevím asi je to diskutabilní , sám mám Philco , kterou mi zákazník nechal kvůli nerentabilitě opravy, já do toho ty peníze dal a jede už čtvrtý rok bez problémů , a měl jsem na opravu De Dietrich za ranec peněz a uvnitř 4x jednotka z těch nejlevnějších jednoplotýnkových indukcí osazených hrozným plevelem. Je fakt, že po výměně téměž všech součástek deska která po třech letech odešla šlape už další tři roky bez problémů.
Apropo k čemu je řízení celkového příkonu?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#86 Příspěvek od p32 »

bu2520 píše:Apropo k čemu je řízení celkového příkonu?
Pokud tam má třífázový proud, tak o nic nejde. Pokud jede na jednofázový (v bytě normálně), tak si nastaví celkový příkon např. na 4 kW a ne 7-8 kW a nelítají mu pojistky, když použije více spotřebičů a zapne ještě např. 4. plotýnku. Prostě se ty zapnuté 4 plotýnky potom dělí o ten příkon a dělají to vaření pomaleji, ale o to ženským většinou jde - stát u toho vaření 2 hodiny, protože v TV (u plotny) nic není kromě jejich seriálu a ten se nepočítá, protože ho může sledovat právě u toho vaření. :wink:

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#87 Příspěvek od microlan »

Mám ELECTROLUX EHH 6240 funguje dobře, mám ji na 2 fáze. Při plným výkonu je ji trochu slyšet, ale nic vyloženě rušivýho to není. Dodali mě to i s kuchyní, do kterých to dávají už dlouho a nemyslím, že by dávali něco co jim bude generovat reklamace.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#88 Příspěvek od termit256 »

BigSandy píše:Zdravím.
Moji se libi něco takoveho.
https://www.electroworld.cz/amica-di-64 ... arna-deska
Tahle ma nahovno ovladani. Kup takovou ktera ma ten volic vykonu pro kazdou plotynku zvlast. Tady musis plotynky pred zmenou vykonu prepinat, takze pokud se na plose zacne dit neco akcniho, zauzlujes si prsty :-) Horsi uz je jen ovladani stylem +-.
Taky se mrkni jak dlouho muze byt deska zapla, nektere vydrzi fungovat na pouzitelny vykon treba jen hodinu.

Uživatelský avatar
Zruseny_profil_3
Profil zrušen na žádost uživatele
Profil zrušen na žádost uživatele
Příspěvky: 52
Registrován: 18 kvě 2017, 02:00

#89 Příspěvek od Zruseny_profil_3 »

Ahoj.

Já se musím rozhodnout mezi deskou Elektrolux a Bosch.
Ten Bosch má to ovládání na tom jednom pruhu. Elektrolux pro každou plotýnku zvlášť.
Takže tedy vzít raději ten Elektrolux?
Jde o tyto dva modely:

https://www.okay.cz/indukcni-varna-desk ... eit61443b/
https://www.okay.cz/indukcni-varna-desk ... vs651fc5e/

Připojení bude buďto na 3 fáze nebo na dvě.
V bytě mám 3x400V

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#90 Příspěvek od termit256 »

Pokud je tam rozdil jen v ovladani, rozhodne vem tu co ma zvlast pro kazdou plotynku. To prepinani je porod, zvlast kdyz varis na vice plotynkach zaroven, tak se ti z toho zamotaji prsty.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“