Paøížská katedrála

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#76 Příspěvek od EKKAR »

Marcela Augustová na ČT1 právě prohlásila, že hasičský experti z Žabožroutska špekulujou o elektrickým zkratu jako o možný příčině zahoření na střeše Notre Dame. Zase to někdo chce svádět na elektriku ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#77 Příspěvek od xsc »

rnbw píše:Cakal by som, ze v takej vyznamnej budove a s takym nebezpecnym prostredim (suche drevo a prach) bude nainstalovany nejaky hasiaci system. Pod strechou by ho ani nebolo vidiet.
To se instaluje vždy až po nějakém průseru, vždyť doteď to neshořelo 800 let... U nás dost "pomohl" požár na Pernštejně, ale nedělal bych si iluze. Viz Výstaviště a Průmyslový palác.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od Hubert_79 »

Zase to někdo chce svádět na elektriku ...
A že voni se tě ti experti nezeptaj. Hned by věděli, že voheň vznikl úplně jinak a jinde, než si myslej.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#79 Příspěvek od rnbw »

Instalovali tam vraj nejaku novu kameru. Dufam, ze nie s napajanim 230V...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#80 Příspěvek od Celeron »

xsc píše:Průmyslový palác.
O požárech velkejch budov, konkrétně Veletržního paláce v Praze mi nemusíš říkat, co je to za hrůzu. Na začátku 80-tých let jsem se setkal na školení Kanclstrojů s chlapem, kterej v den požáru měl noční směnu na sálovým počítači, co tam byl instalovanej. Večír v hospodě nám o tom povyprávěl jak zachraňoval magnetický pásky s datama a hlavně jak se tam na požární bezpečnost naprosto prdělo, všude hory lejster a šanonů, zarovnaný únikový cesty, nefunkční signalizace a hydranty a pod. Sídlila tam nějaká PZ-ka či jiná státní struktůra.
Tenkrát to dospělo do stádia ohnivý bouře a hořelo to asi 10 dní. Přitom to je samej beton od Bechyněho. Po tomhle požáru se v ČSSR dost výrazně změnilo hodně věcí kolem požární ochrany a prevence. Pokud to správně počítám, oprava Veletržáku trvala skoro 30 let.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#81 Příspěvek od xsc »

21 let 1974-1995. Ale dlouhou dobu z toho se vlastně nic nedělo. Ještě si pamatuju, když jsem kolem něj v 80. letech chodil. Vypadal na odpis.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#82 Příspěvek od Hubert_79 »

Děda dělal (už coby důchodce) ve Veletržním paláci nočního hlídače. No a popisoval to podobně, všude čurbes apod.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#83 Příspěvek od tomasjedno »

Celeron píše: Sídlila tam nějaká PZ-ka
Kdyby jedna. Všechny pěkně pohromadě, hlava na hlavě.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#84 Příspěvek od EKKAR »

A všecky pjekně prolezlý agentama rozvědky a kontrarozvědky ... protože s výjimkou emigrace v tý době neměly státní orgány jinej způsob, jak do zahraničí legálně a pravidleně dostat svoje lidi. Ne nadarmo se PZ-kám říkalo "výsadka" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#85 Příspěvek od stasek »

Hubert_79 píše:
Zase to někdo chce svádět na elektriku ...
A že voni se tě ti experti nezeptaj. Hned by věděli, že voheň vznikl úplně jinak a jinde, než si myslej.
V týto době, tedy tak krátce po požáru, kdy je nejspíš spáleniště ještě horké je nesmysl vyjadřovat se k příčině. Od expertů tahle kravina určitě nevzešla. Jste tady samí elektrikáři a tak můžete přemýšlet, jak by asi k požáru od elektriky došlo při zkratu. Možná, kdyby ji měli na úrovni rozvojových zemí a i to bych pochyboval. Nikdo tam neměl v té době být a žádný stroj neběžel. Takže odběr asi nebyl. Dělal jsem 35 roků u hasičů na prevenci a za celou tu dobu jsme neměli jediný požár od ZKRATU na el instalaci. Od přechoďáku ano, ale to byl vždycky nějaký odběr. Tyhle překotný vyjádření od blbců, kteří ještě u hořící střechy vědí, že to nebyl úmysl a následně když jim to dojde vyplodí další hovadinu, mají jen jeden důvod. Hrůza před zjištěním, že to byl úmysl a navíc třeba od čmouda. To by asi byla revoluce. Takže se udělá všecko, aby se to dál nešetřilo a pachatel byl neuchopitelný, tedy ta elektrika.Elektrika jako příčina je totiž velice výhodná, hlavně pro policejní orgány, kteří by po zjištění od vyšetřovatele hasiče že jde o úmysl, nebo nedbalost museli hledat pachatele. Takto jsou bez práce. To je taky jeden z důvodů, že jsou tlaky na elektriku jako příčinu. Jinak jsem přesvědčen, že aby bylo poctivě po pravdě možno konstatovat, že příčina byla či nebyla zjištěna, uplyne ještě hodně vody. Ona drtivá veřejnost o elektrice nemá ani páru, tak se jí dá nakecat ledacos.
Jen tak na zkoušku, zkuste nastínit vznik požáru od zkratu na elektrice v době, když není žádný odběr a v podstatě ani pohyb el. spotřebičů či kabelů a jak na sviňu když tam nikdo už údajně není.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#86 Příspěvek od EKKAR »

Stašku to neřeš, protože Hubertus je přesně to co píšeš - je se vším jedna dva hotovej a už vylejvá s vaničkou i haranta, kterýho měl vykoupat. Absolutně mu nedochází, že pokud tam byla nějaká instalace, byla přenosná a moderní - to znamená musela bejt kontrolovaná a revidovaná, aby se vůbec na nějaký stavbě mohla používat. A přesně jak píšeš, nebyl důvod, aby z ní byl v době, kdy tam neměla bejt ani noha odebíranej nějakej výkonově významnej proud, kterej by moh způsobit tepelnej výkon schopnej zapálit přímo dřevěnou konstrukci. Jakýkoliv jiný možnosti - včetně toho, že by tam byl odloženej tepelnej spotřebič přímo do místa, kde mohl chytit nějakej snadno zápalnej matroš, vysloveně smrděj úmyslem a záměrem způsobit voheň. Technickou závadu na elektrice je navopak možný na 99,99999999% vyloučit - zato úmyslnýmu založení JÁ OSOBNĚ přikládám pravděpodobnost větší než 1:2 s tím, že zbytek BY MOHLA BEJT něčí NEDBALOST.
A každopádně - bejt vyšetřovatelem, budu to od prvního momentu vyšetřovat jako úmyslně spáchanej trestnej čin - minimálně do doby, než by se nezvratně prokázal opak.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#87 Příspěvek od pajosek2 »

To je dost těžko posuzovat co se tam stalo,když nevíme jaké technologie tam používali. Od elektřiny? No já nevím pokud to nahoru měli nataháno prodlužkama,tak bych se ani nedivil. Max povolená délka prodlužky je 50m,ale ,když ony dají spojovat za sebou. Pracovalo se tam s rozbruškama? Mi se podařilo zapálit usazený uhelný prach od jisker rozbrušky spolehlivě,byl usazený mezi stěnou a zářivkou,ale ucítil jsem to až za cca 15 minut. Samozřejmě,že požár těžko vznikne od elektřiny,když tam není žádný odběr,ne že by to bylo zcela vyloučeno,,ale než se něco rozhoří,tak může být elektřina dávno vyplá a dělníci pryč. Samozřejmě,že lidem se dá nakecat cokoliv,páč neví co a jak,ale stejně tak to nemůžeme vědět mi tady na bastlírně. Všechny teorie můžou být pravdivé stejně tak jako mylné,protože neznáme podrobnosti.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#88 Příspěvek od EKKAR »

Co bys na takovým objektu řezal rozbruskou? Tam spíš nějaká pila, mafl nebo řetězovka na dřevo, jinak to byl šutr - a docela fórovej šutr, jak už starej vápenec umí bejt. Navíc právě vzhledem k tomu faktu, že celej krov a podstřešní konstrukce byla dřevěná a stovky let vyschlá masa dubu ráda chytá, tak ty firmy určitě měly svý lidi patřičně proškolený vo zacházení s vercajkem v takovým prostředí. Na 100% lidskej faktor a z toho 2/3 pravděpodobně úmysl.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od pajosek2 »

Teď jsi mne opravdu rozesmál svou naivitou :-) :-) :-) To proškolení mne pobavilo. Možná nevíš jak to chodí. Mnohdy se proškoluje tak,že se jen hodí podpisy na patřičný papír,protože jak už jsem psal, kvalita vedoucích pracovníků je prde háji a navíc je drtivá většina lidí,kteří si z nějakého školení nic nedělají. Souhlasím,že selhall lidský faktor,ale Tvoje odhady poměru 2/3 jsou úsměvné. A není to 3/4 nebo snad 1/2?
Přestaň fantazírovat, ani Ty ani já ani nikdo na bastlírně nemá šanci odhadnout co se tam doopravdy stalo.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#90 Příspěvek od kevin_mitnick »

pajosek2 píše: To proškolení mne pobavilo. Možná nevíš jak to chodí. Mnohdy se proškoluje tak,že se jen hodí podpisy na patřičný papír,protože jak už jsem psal, kvalita vedoucích pracovníků je prde háji a navíc je drtivá většina lidí,kteří si z nějakého školení nic nedělají.
Akorat ze to nebyla rekonstrukce chliva v Hornich Kotehulkach realizovana partou nasosanych UKcek co u toho maji zvaro v tlame. Podle francouzskeho tisku tohle delala stara Francouzska rodinna firma, ktera na rekonstrukcich katedral, kostelu, hradu a pamatek dela od zalozeni v roce 1954. Tohle byla uz desata katedrala na ktere delali. Majitel je na umreni z toho co se stalo a s vysetrovateli spolupracuje on i jeho lidi.
Dost ostre se ohrazuji proti narceni ze za ohen muze jejich nedbalost. Delalo tam pry ten den jen 15 lidi, delali jenom pripravne prace k odstrojeni strechy a zajisteni konstrukce a montovali spevnovaci svorniky. S ohnem v ten den pry nedelali vubec a svetla i vsechnu elektriku a dokonce i cast naradi meli kvuli prachu v Ex tride. Navic kvuli stavu elektriky v samotne katedrale a okoli pry vse zivili z generatoru a vlastnich rozvodu a na fajront vypnuli.

Podle mne za to bleskove stanoveni priciny muzou slunickarske media a predposrani politikove. Vsichni totiz velice dobre vedi, ze pokud by se ukazalo ze za pozar muze umysl a muslimaci (stejne jako za tech asi 80 znicenych, zhanobenych a nebo vypalenych kostelu ve Francii od ledna), byla by Francie (a mozna i Evropa) na prahu obcanske valky...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“