myš Genius Ergo R800

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

myš Genius Ergo R800

#1 Příspěvek od hafca »

Koupil jsem tuhle bezdrátovou myš a nestačím se divit. Myš maká jen do vzdálenost cca 50cm od počítače. Když jí píchnu do notebooku, mám problém s funkcí už když si dám podložku kousek vedle něj. konkrétně při 45cm od USB už se nechytám. Podle výrobce běhá na 27MHz, ale o vzdálenosti jsem se na jejich stránkách ani jinde nic nedočetl.
Nemá někdo z Vás tuhle myš? Je to normální, nebo to mám jít reklamovat?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

Já mám podobnou mrchu z teska (klávka+myš).Klávka maká i 5 m od PC,ale myš tak 30 cm od infra přijímače.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#3 Příspěvek od Honza_dy »

Já mám jiné zkušenosti, měl jsem kdysi set labtec, myš dosáhla cca 3m, klávesnice bez problému i 10m! Nyní mám Logitech S510 a je to obdobné, akorát klávesnice má o nějaký metr menší dosah. Ještě jsem měl bezdrátovou myš od Microsoftu, výrobce uváděl dosah 2m, ale chodila bez problémů na 5m.
Takže závěr je ten, že tvoje s tvojí myškou bude něco v nepořádku... a nebo nehorázný šmejd.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

Odnesl jsem jí na reklamaci. Šmejd to asi bude, ale za 790,- Kč jsem čekal trochu víc. Nechtěl jsem nic od nějakých neznámých firem, ale asi jsem to měl udělat. No, uvidím, jak se k té reklamaci vyjádří.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Firma Genius je znama. Tym, ze vyraba smejdy.
Ale existuju aj horsie - niektore mysi vydrzia tak 2 tyzdne pouzivania.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

rnbw píše:Firma Genius je znama. Tym, ze vyraba smejdy.
Ale to jsou silna slova, ja mam opacne zkusenosti...ono taky zalezi na jakou padnes serii(ktery sikmooky to bastlil dohromady). Genius bych tak nezatracoval, nejvetsi problem maji s vyvijenim ovladacu, na to jsou fakt LAMY.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Lukas-Peca »

no tak nehorázně rozšířené myši Genius Optical jsou opravdu šmejdy, snímač má mizernou citlivost (při jemných pohybech kurzor skáče do boku) a kolečko je úplně nepoužitelné, při otáčení nahoru u všech myší text poskakuje na místě. Prostě zgarb. Mám taky repráky (spíš chrchlátka) Genius a navzdory řvavému nápisu 200W jsou uvnitř pětiwattové repráčiska a integrák podobající se MBA810...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#8 Příspěvek od helios »

Lukas-Peca píše:no tak nehorázně rozšířené myši Genius Optical jsou opravdu šmejdy, snímač má mizernou citlivost (při jemných pohybech kurzor skáče do boku) a kolečko je úplně nepoužitelné, při otáčení nahoru u všech myší text poskakuje na místě. Prostě zgarb. Mám taky repráky (spíš chrchlátka) Genius a navzdory řvavému nápisu 200W jsou uvnitř pětiwattové repráčiska a integrák podobající se MBA810...
Hmm, ja mám s optickými myšami káblovými dobré skúsenosti. Po troch rokoch sa mi síce zlomil kábel, myške v spodnej lište začali blikať oči červeno/žlto, takže letela oblúkom do koša. Za tú stovku, čo stojí nová sa to neoplatí opravovať. :wink:

Repráky Genius síce nie sú práve "high end", ale stretol som sa aj s hodne horšími chrčadlami. Nápis 200W P.M.P.O. nie je klamstvo, pri údere blesku do zdroja tento výkon po 1/1000 sekundy odovzdá... :rofl:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#9 Příspěvek od Robosand »

helios píše:
Lukas-Peca píše:Nápis 200W P.M.P.O. nie je klamstvo, pri údere blesku do zdroja tento výkon po 1/1000 sekundy odovzdá... :rofl:
:agree:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od workhard »

Musim se Geniusu trochu zastat,myš po dodělání doma funguje dobře a repráky hrají celkem solidně na to,že stály 180 kaček. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Namiesto srackovych mysi Genius (nahovno je tam uplne vsetko - opticke snimace, mikrospinace, plasty, kabel) sa da za velmi podobnu cenu kupit Logitech OEM, ktory je aspon trochu pouzitelny.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Tak se myšák vrátil z reklamace. Je prý v naprostém pořádku. Problém je v rušení. Notebook běží na nějaké harmonické, která ruší tu myš, takže mám smůlu. Příště raděj něco s bluetooth.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Používám bezdrátovku Logitech na klávesnici i myš a je to fakt hnus. Klávesnice je občas tak špinavá, že ji musím snad každý 2.rok čistit a myš skoro taky. Mají dosah garantovaných 6,5 metrů, ale životnost vidím dost bledě. Mám je teprve asi 6-7 let, tak jsem zvědavej jestli vydrží těch 10 let. Nejsou ničím rušené, protože jsou na svém kmitočtu, který ja naštěstí od 27 MHz ze CB dost daleko. :lol:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hafca »

Tohle neruší CB, ale opravdu notebook. Když ten vysílač dám na prodlužku USB a dám to půl metru od něj, pak ta myš jede na 2m.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#15 Příspěvek od helios »

hafca píše:Tohle neruší CB, ale opravdu notebook. Když ten vysílač dám na prodlužku USB a dám to půl metru od něj, pak ta myš jede na 2m.
Možno by pomohlo pretaktovať procesor, potom to bude rušiť mimo pásma myšky... :wink:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“